ZAČÍNÁ FLORBALOVÁ SEZÓNA 2021/2022

Čekání je u konce. Nová florbalová sezóna odstartuje pro svitavský florbalový klub již zítra 12. září, kdy první soutěžní utkání odehrají muži.


V nadcházející sezóně bude reprezentovat svitavský florbal v soutěžích Českého florbalu celkově 6 družstev, z toho 4 družstva se řadí do kategorie “Mládež” a 2 družstva do kategorie “Dospělí”. Pojďme si všechna tato florbalová družstva úvodně představit.

Přípravka

Nejmenší svitavští florbalisti a florbalistky budou opět soutěžit v Přeboru přípravek – skupina 4. Nově přípravku zastřešuje nadějná mládežnická trenérka Sára Olšánová, kterou na trenérské lavici doplní Zbyněk Koukal.

Elévové

Druhá nejmladší kategorie odehraje svá utkání v soutěži Pardubický přebor elévů. Trenérem tohoto družstva zůstává Patrik Hnát.

Mladší žáci

Mlže, jak je často tato mládežnická kategorie slangově nazývána, čekají florbalová utkání v Pardubickém přeboru mladších žáků 3+1. Hlavní trenér žáků zůstává stejný v osobě předsedy klubu Reného Hnáta, dalšími trenéry jsou Leoš Zavoral a Pavel Báča.

Starší žáci

V nové sezóně bude tato kategorie působit v soutěži Přebor starších žáků – skupina 4. Hlavním koučem družstva zůstává Filip Lamař, kterého doplní trenéři Lukáš Brýdl a Vít Sauer.

Ženy

Jediné dívčí družstvo, které svitavský florbal vysílá do nové sezóny, je přihlášeno do soutěže 2. liga žen – skupina 4. Družstvo se opět bude moct spolehnout na trenérské rady Luboše Jirčíka, nově na lavičku přichází trenérská posila Lucie Prokešová.

Muži

Již čtvrtou sezónu budou svitavské hydry hájit červeno-černé barvy v soutěži Národní liga – východ. Staronovým trenérským lodivodem týmu se stal Lubomír Kocourek, organizačně se o mužstvo bude starat duo Brýdl-Sauer.


Lékařská prohlídka

Stejně jako v minulých sezónách i pro sezónu 2021/2022 platí pro každého florbalistu a florbalistku povinnost absolvovat prohlídku u svého lékaře. Potvrzení o absolvování vstupní či pravidelné lékařské prohlídky je nutné odevzdat svému trenérovi před první účastí na utkání Českého florbalu.

Formulář lékařské prohlídky ke stažení: ZDE

Další podrobnosti naleznete: florbal-svitavy.cz/pro-cleny/


Covid opatření

Pro všechna utkání pořádaná pod hlavičkou Českého florbalu platí mimořádná opatření nařízená Ministerstvem zdravotnictví.

Osoby včetně sportovců, které budou vstupovat do vnitřních sportovišť (sportovní haly, tělocvičny apod.), musí splňovat jednu z následujících podmínek (platnost ke dni 11.9.2021):

 • osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR test s negativním výsledkem;
 • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami antigenní test s negativním výsledkem;
 • pro účely tréninků v rámci neměnného kolektivu platí, že osoba absolvovala nejdéle před 7 dny antigenní test s negativním výsledkem;
 • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a od očkování uplynulo:
  • od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní;
  • od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní;
 • osoba prodělala onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní;
 • osoba ve škole nebo školském zařízení absolvovala nejdéle před 72 hodinami antigenní test s negativním výsledkem. Tato skutečnost se dokládá čestným prohlášením osoby, respektive čestným prohlášením zákonného zástupce osoby nebo potvrzením školy;
 • osoba na místě podstoupí antigenní test, který je určen pro sebetestování (použití laickou osobou) s negativním výsledkem (pořadatel nemá povinnost mít zajištěny testy pro sebetestování);

Další podrobnosti naleznete: Informační článek Českého florbalu nebo COVID portál Ministerstva zdravotnictví 

 

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.