FLORBALOVÁ SEZÓNA 2020/2021 PŘERUŠENA

Svitavský florbalový klub v září zahájil již svou 25. sezónu. Do soutěží pod hlavičkou Českého florbalu bylo přihlášeno 6 družstev počínaje přípravkou až po mužský tým. Aktuální sezóna znamená i návrat ženského družstva, kterým se svitavský florbal mohl naposledy pyšnit v sezóně 2013/2014.

Všichni florbalisté a florbalistky natěšeni se vrhli do nové sezóny s plnou vervou, aby reprezentovali svitavský florbal. Než se však nová sezóně plně rozjela, byla nařízením vlády s ohledem na průběh koronaviru v České republice přerušena již říjnu. Než se tak stalo, stihla všechna družstva FbK kromě přípravky rozjet své soutěže.

Mládež

Elévové zahájili turnajem 17.9. v Litomyšli, mladší žáci pak turnajem 3.10. v Poličce. Elévové se nejprve střetli s Litomyšlí, Jablonným n. Orlicí a Holicemi. Mladší žáci měli na programu nejprve zápas proti Přelouči, dále proti Poličce a Olympu východní Čechy. Oběma mládežnickým družstvům se nadmíru dařilo a většinu utkání vyhrála.

Starší žáci odjeli dne 11.10. na turnaj do České Třebové. V zúžené sestavě se turnajem spíše protrápili a výsledkem byly 3 prohry. Nejprve prohráli s FBK Orlicko-Třebovsko 1:6, následovala prohry s KM automatik FBK Jičín 1:7 a s TJ Sokol Jaroměř 1:6, turnaj zakončili prohrou 3:6 s TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem. Pochvala patří všem zúčastněným, kteří dokázali všechny zápasy odehrát pouze s jedním hráčem na střídání. Avšak je co zlepšovat, především pak účast hráčů na trénincích a hlavně na turnajích (až se sezóna opět rozjede), čímž apelujeme na všechny rodiče, neboť právě zápasy a turnaje mají být odměnou za pravidelné tréninkové úsilí.

Ženy

Družstvo vedené trenéry Jirčíkem a Koukalem započalo „premiérovou“ sezónu turnajem 2. ligy žen – skupina 4, který v sobotu 3.10. hostila domácí SH Na Střelnici. Hned první zápas proti FBK Orlicko-Třebovsko znamenal zisk prvního tabulkového bodu, konečné skóre utkání 3:3. Druhým soupeřem svitavských děvčat byl tým FTC Vysoké Mýto. I přes slibnou první třetinu, kdy v rozmezí 21.-27. minuty zaznamenala hattrick Daňková po nahrávkách Olšánové, nakonec svitavský tým padl 3:5.

Muži

Hydry stihly do přerušení odehrát 5 utkání základní části Národní ligy – východ. Sezónu, stejně jako ženský tým, zahájily v domácím prostředí SH Na Střelnici. Zápas prvního kola proti Snipers Třebíč FbK otočilo v poslední třetině a zvítězilo 5:4. Ve druhém kole Svitavy jasně nestačily na tradičního soupeře Spartak Pelhřimov, výsledkem bylo nelichotivé skóre zápasu 0:9. Ve třetím kole se hydry vrátily na domácí palubovku, soupeřem byl tým S.K. P.E.M.A. Opava. Kvalitní defenzivní výkon znamenal vítězství 4:2. Ve druhém venkovním utkání hydry vyrazily do Rožnova pod Radhoštěm. Zápas z pohledu Svitav mnoho radosti nepřinesl, konečný výsledek 1:8 znamenal další výraznou prohru. Posledním odehraným zápasem bylo domácí střetnutí 10.10. s týmem FBC Hranice. Vyrovnané utkání nakonec těsně vyznělo lépe pro soupeře z Olomouckého kraje, výsledek 5:6 znamenal pro hydry třetí prohru v sezóně. FbK TJ Svitavy s omlazeným kádrem aktuálně drží 7. pozici tabulky.

Všichni florbalisté a florbalistky včetně fanoušků FbK se již těší na restart, aby mohli zdárně odehrát jubilejní 25. svitavskou sezónu. Avšak návrat je zatím v nedohlednu…

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.