FLORBALOVÁ SEZÓNA 2019/2020 PŘEDČASNĚ UKONČENA

Tradičně hodnotíme florbalovou sezónu na přelomu dubna a května, ale také náš sport zasáhlo předčasné ukončení všech soutěží bezprostředně po vyhlášení nouzového stavu. Za uplynulou sezónou se tedy letos ohlížíme o něco dříve. V roce, ve kterém náš oddíl známý jako FbK slaví 25 let od svého založení, máme aktuálně 6 družstev, ve kterých je organizováno více jak 100 aktivních hráčů a hráček.

MLÁDEŽ

Nejmladší kategorií je přípravka (5–8 let). V této kategorii máme celkem 30 dětí (18 chlapců a 12 dívek). Odehrálo se celkem 6 turnajů (tj. 24 zápasů), výsledky se nepočítají, cílem je u dětí rozvíjet hravost a základní sportovní dovednosti (běh, koordinace).

O něco starší elévové (8–10 let) mají celkem 15 hráčů a hráček a stihli odehrát také více jak 20 utkání. I u elévů se klade důraz především na tvorbu pozitivního vztahu ke sportu, radosti ze hry a respektu k soupeřům. Proto se ani u této kategorie nevede tabulka, aby děti nebyly stresované případnými neúspěchy.

Mladší žáci (11–13 let) stihli odehrát 6 z 8 turnajů. Třináct chlapců a 2 dívky tak v celkem 21 odehraných utkáních rozvíjeli své dovednosti s cílem zlepšit se ve všech herních činnostech souvisejících s florbalem. Ani zde se tabulka soutěže nevede. U tří nejmladších kategorií se hraje systémem 3+1 na malém hřišti. Pozitivní je, že nejšikovnější hráči vždy paralelně nastupují i se starší kategorií, aby se rozvíjel jejich talent. Za kategorii mladších žáků tak pravidelně nastupují i nejlepší hráči elévů, šikovnější mladší žáci zase pomáhají starším žákům.

Ve starších žácích (14–15 let) se florbalisti a florbalistky poprvé potkávají s „velkým“ florbalem s 5 hráči v poli. U této kategorie je největší výzvou vzhledem k začínající pubertě udržet děti u florbalu a rozvíjet jejich soutěživost. V předčasně ukončené soutěži této kategorie se FbK umístilo v polovině tabulky s celkem 32 týmy.

JUNIORKY

Dívčí družstvo (16–19 let) odehrálo 14 zápasů v regionální soutěži Královéhradeckého a Pardubického kraje a sezonu skončilo na 4. místě. Plány na sezonu příští jsou posunout se s děvčaty o kategorii výš do 2. ligy žen. Aktuálně má tým silnou základnu více jak 20 hráček a patří k velkým příslibům FbK do budoucna.

MUŽI

Hydry hrály východní divizi Národní ligy, což je třetí nejvyšší soutěž v českém florbalu. Odehrána byla kompletní základní část, kde FbK těsně neprošlo do vyřazovacích bojů play off, když obsadilo nepostupovou 9. příčku. V bojích play down se stihly odehrát 2 zápasy 1. kola, ve kterých FbK zvítězilo. Z důvodu předčasného ukončení se počítají výsledky po základní části, což znamená, že FbK uhájilo příslušnost Národní ligy i pro příští sezónu.

Všem florbalistům a florbalistkám naše hra chybí a všichni se těšíme na návrat k normálu. Jakmile to bude možné, oddíl obnoví tréninky všech kategorií, které tradičně běží až do konce června, následně by pak měla proběhnout také všechna plánovaná letní soustředění. Jménem oddílu touto cestou děkujeme všem členům, trenérům, fanouškům a partnerům oddílu za uplynulou sezónu a více než kdy jindy se těšíme na tu další.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.