A tým v krizi hledá cestu ven – pomoc přišla ze Sokola Pardubice

Svitavští florbaloví příznivci jistě zaznamenali černou sérii osmi proher prvoligového A týmu pod vedením trenéra Romana Šudáka, který tým převzal na začátku letní přípravy. Ke změně došlo z pragmatických důvodů. Martin Karlik, strůjce úspěšné svitavské stíhací jízdy v minulé sezóně, kdy se A tým dokázal sérií výher v druhé polovině sezóny katapultovat z posledního místa až do předkola play off, totiž odcestoval do Austrálie a místo lodivoda A týmu tak zůstalo prázdné.

Nedostatek trenérů ve florbalu je obecný problém. My jsme se tak dohodli s brněnským Romanem Šudákem, který byl de facto jediným vážným zájemcem o místo trenéra A týmu. Myslím, že to je trochu nedoceněné, neboť nebýt Romana, tak jsme 1. ligu ve Svitavách v letošní sezóně vůbec nepřihlásili a pravděpodobně bychom hráli pouze na krajské úrovni,“ vysvětluje situaci vedoucí A týmu a člen vedení oddílu Lukáš Brýdl.

Letní přípravné období a následně i vstup do soutěže však bylo z pohledu Svitav opravdu tragické. „Roman to měl složité, když převzal tým v rozkladu po odchodu klíčových hráčů, kteří poslední léta Svitavy táhli. Selhání tak jde především za mnou, já jako vedoucí družstva jsem zodpovědný za sestavení kádru a Romanovi jsem na začátku přípravy předal pouze oslabený tým, který jsme nedokázali doplnit,“ přiznává Lukáš Brýdl.

Po sérii 8 ligových proher v řadě tak vedení oddílu muselo sáhnout k razantní změně a Romana Šudáka odvolalo. „Znovu opakuji, že Roman byl díky stavu družstva v extrémně složité situaci a jeho manipulační prostor byl výrazně omezen. Já mu touto cestou ještě jednou děkuji za jeho práci ve Svitavách i za to, že to i přes černou sérii proher nezabalil. Díky Romanovi se tady hraje 1. liga a na nás je, abychom nyní soutěž zachránili,“ komentuje změnu v A týmu Lukáš Brýdl a adresuje poděkování bývalému trenérovi do Brna.

V rámci prohlubující se vzájemné spolupráce mezi FbK Svitavy a Sokolem Pardubice na úrovni elitních družstev přichází na dočasnou výpomoc na lavičce svitavského A týmu Ladislav Štancl. Láďa Štancl je bývalý hráč i trenér Svitav, který aktuálně působí v Sokolu Pardubice jako šéftrenér oddílu. Vedoucí A týmu ve Svitavách Lukáš Brýdl k tomu říká: „Je potřeba zdůraznit, že dočasná trenérská výpomoc Ládi ve Svitavách se uskuteční jen díky obrovské vstřícnosti Pardubic a jejich sportovního manažera Martina Zozuláka, za což touto cestou děkuji. První a hlavní podmínkou je, že tato výpomoc nesmí mít absolutně žádný vliv na Láďovo působení v Pardubicích. Já tak v A týmu končím jako hráč a s Láďou se podělíme o vedení A týmu podobně, jako tomu bylo vloni s Martinem Karlíkem. Věřím, že nás tato změna nakopne a přinese i podobný výsledkový efekt. Nicméně pro FbK to situaci zcela neřeší a ve vedení oddílu situaci dále diskutujeme. Prosím tímto naše fanoušky, aby při nás stáli i v tomto těžkém období a podpořili nás.“

Jednak změna na lavičce A týmu, ale také šestice pardubických hráčů, kteří se v průběhu sezóny představili ve svitavském dresu FbK naznačuje, že spolupráce mezi oddíly se zintenzivňuje. Naopak před sezónou posílil soupisku Sokola Jirka Jedlička, jeden z největších svitavských talentů posledních let. V tuto chvíli sice ještě spolupráce mezi oddíly není nijak pojmenovaná, nicméně je zřejmé, že právě Svitavy těží ze široké soupisky superligového Sokola Pardubice formou střídavých startů a nově i právě formou výpomoci realizačního týmu.

Na úrovni vedení oddílů tak v blízké době proběhnou další jednání, kde se forma a nastavení spolupráce mezi FbK a Sokolem bude řešit a vymezovat. Brýdl k tomu dodává: „Sokol nyní pomohl Hydře a Hydra v budoucnu určitě pomůže Sokolu. Věřím, že cesta spolupráce dvou nejsilnějších regionálních oddílů má budoucnost a je to cesta, jak posílit florbal v celém pardubickém regionu. Jedině spolu můžeme čelit silnějším regionům jako je Praha, Ostrava nebo jižní Morava“.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.