Král König i zlobivý kapitán Říha. Jak si vedli hráči ve 100 zápasech v 1. lize?

Zatímco minule jste si mohli přečíst, co vše A-tým v 1. lize za 100 zápasů dokázal a najezdil jako celek, nyní se můžeme podívat na zoubek jednotlivým hráčům. A není jich málo. Za necelé čtyři sezóny ve druhé nejvyšší soutěži nosilo Hydru na prsou téměř pět desítek florbalistů.

Kanadské bodování A-týmu má svého krále, tedy spíše Krále, v Aleši Königovi. Kanonýr z Moravské Třebové sice loni ukončil kariéru elitního florbalisty a chyběl v prvních 17 zápasech FbK základní části této sezóny, ale jeho návrat proběhl stylově – Svitavy, s prominutím, nařezaly ostravskému MVILu 22:3 a to ještě nikdo netušil, že z posledního místa budou později reálně bojovat o play-off. Tak důležitý je pro svitavský tým geniální útočník, který v 74 zápasech nastřílel 71 gólů a na 48 nahrál – podílel se tak téměř na čtvrtině gólů Svitav v 1. lize!

Společně s ním mají 100 a více bodů ještě David Říha (112), Vladislav Richter (110) a Vladislav Doseděl (100). Všichni tři jmenovaní jsou nejlepšími nahrávači v týmu a patří k nejlepším střelcům. Společně s Alešem Königem tato čtveřice hráčů nastřílela bezmála polovinu z 506 svitavských gólů. Pokud se zaměříme na sedm svitavských vystoupení v play-off, pak je nejproduktivnějším hráčem Vladislav Doseděl se 7 body.

David Říha má navzdory svému výraznému přínosu i jeden nechvalný primát, je nejtrestanějším hráčem Svitav v 1. lize a také jediným, kterému rozhodčí červenou kartou předčasně ukončili zápas. Na jeho kontě je tak 70 trestných minut a na druhého Lukáše Brýdla má nepříkladný náskok 27 minut.

Nejvíce vítězných gólů nastřílel Aleš König – 9, kterého následují Vladislavové Doseděl a Richter se sedmi rozhodujícími zápisy. Vrchním přesilovkovým katem je pak David Říha, jenž má na kontě 14 zásahů a druzí Vladislav Richter s Dominikem Šmardou pak mají „pouze“ po osmi gólech v početní výhodě. Jeden z nejrychlejších hráčů 1. ligy Vladislav Richter pak dokáže utéci obraně i ve vlastním oslabení, se třemi góly „ve čtyřech“ je svitavským králem této disciplíny.

Vůbec nejmladším hráčem, který za FbK do 1. ligy zatím nastoupil, je David Čížek. Tomu bylo 27. září 2015 pouze 17,1 let. Naopak nejstarším hráčem byl v březnu téhož roku Jiří Nejedlý, čtvrtý a vítězný zápas play-down v Opavě odehrál v den svých 35. narozenin, poté ukončil kariéru.

V brankovišti nejvíce řádí Jiří Skácelík, který svým dvojkám příliš příležitostí vyniknout nedává. Ze sta zápasů zasáhl do neuvěřitelných 87, což znamená celkový účet více než 5 000 minut. Z 2 301 střel dokázal pokrýt 82,64 %.

Jeho věrný pobočník Filip Lamař pak zasáhl do 21 zápasů a s úspěšností 75,81 % kryl 430 střel. Ve třech zápasech se ukázal i pardubický brankář Roman Vítek. Jan Čermák sice nastoupil k pěti duelům, ale ani jednou do brankoviště nezaklekl.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.