Šestibodový víkend pro prvoligové FbK

Za uplynulý víkend dokázali svitavští florbalisté získat stejně bodů do tabulky, jako za celou první polovinu sezóny. Na svitavské hráče totiž díky předehrávce utkání s Rožnovem čekala netradičně 2 utkání za víkend, což je vzhledem k tempu a náročnosti prvoligového florbalu velké sousto.

Trenér Martin Karlík však mohl využít téměř kompletního kádru, když k utkání nenastoupil pouze junior David Čížek, dlouhodobě jsou pak na marodce Robin Kalhaus s Vláďou Dosedělem, o svém dalším působení v FbK dál rozjímá Radek Bečvář.

V sobotním utkání Svitavy vyzvaly pražský celek Black Angels, aktuálně 6. tým tabulky 1.ligy, a nezačaly vůbec dobře. Nováček v sestavě Svitav, dvacetiletý Ondřej Kunt, který je ve Svitavách na střídavém startu z Pardubic hned ve 2. minutě lehkovážně ztratil míček na vlastní polovině a hostující kanonýr Lukáš Nekola tváří v tvář Skácelíkovi nezaváhal (0:1).

Svitavští však aktivním napadáním dokázali rychle převzít otěže zápasu. Po 10 minutách König nádherně uvolnil Kolenu a ten zblízka zavěsil (1:1). Hned o 33 vteřin později našel Horák osamoceného Lukáše Zacha a ten poslal Svitavy do vedení (2:1). Ten samý hráč do konce třetiny skóroval ještě jednou, tentokrát po nahrávce rychlonohého Richtra (3:1). Black Angels byli jako opaření, hned na začátku prostřední části totiž úvodní střelec utkání Nekola škaredě fauloval a přesilovku po chvíli využil Richter po nahrávce kapitána Říhy (4:1). Další faul potrestal ještě při odloženém vyloučení znovu König, tentokrát ze střední vzdálenosti (5:1). Na časomíře svítil čas 27:13 a padla poslední branka utkání. Diváci viděli ještě 4 vyloučení, hru 6 na 5 i 6 na 4, ale další branky se již nedočkali. Svitavští předvedli velice běhavý florbal s velkou chutí po vítězství a více jak 230 skvělých diváků vidělo zasloužené vítězství domácích, nejlepším hráčem domácích byl po zásluze vyhlášen Jirka Skácelík, který si připsal 36 úspěšných zákroků!

Hned po 18ti hodinách se postavili hráči k buly předehrávky 22. kola proti Rožnovu pod Radhoštěm, tedy 10. týmu 1.ligy. Hrálo se tedy „o 6 bodů“. Domácí hráči měli po krátkém odpočinku evidentně těžké nohy a bylo viditelné, že jim dělá problém dostat se do tempa. Po úniku ve 4. skrytou střelou otevřela brankový účet staronová tvář v dresu FbK Aleš Muselík, který po zranění přišel do Svitav na hostování z Hattricku Brno, kam před dvěma léty přestoupil právě z FbK (1:0). Ve 13. minutě propadl Musil a hostující tým srovnal střelou Kittela (1:1). Do přestávky však odčinil sobotní zaváhání Kunt a střelou z dálky překvapil veterána Ciompu v brance Rožnova (2:1). V druhé třetině nejdříve srovnal z přesilové hry znovu zkušený Kittel (2:2), ale to bylo ze strany Rožnova vše. Osud utkání vzal do rukou neuvěřitelný Aleš König. Ve 36. minutě se krásně uvolnil na půlce, obešel bránícího hráče a chladnokrevně vstřelil vítěznou branku (3:2). Rožnov se na větší tlak nezmohl.

Ve 43. minutě Karlík z výběhu nápaditě shodil Königovi na mantinel a nejlepší hráč utkání bombou do růžku branky uzavřel skóre za stavu 4:2. Skácelík více jak dvaceti zákroky nepřipustil žádné drama a svitavští si přesvědčivě poradili se soupeřovou hrou v šesti. Znovu více jak 200 diváků oslavovalo znovunarozené svěřence úspěšného trenéra Martina Karlíka.

Vedoucí družstva Lukáš Brýdl k tomu dodal: „Před víkendem jsem říkal, že nehrajeme o body, ale o hrdost. Myslím, že téměř 500 diváků za víkend to jasně vidělo a ukázali jsme, že Na Střelnici umíme být neskutečně silní. Jsme ale zpátky na zemi a víme, že chceme-li myslet na předkolo play-off, byly tohle jen 2 schody a my musíme zvládnout těch posledních 5 bez zaváhání. Jsme pokorní a uděláme pro to vše. Teď nás čeká druhé Ústí a my momentálně nemyslíme na nic jiného než jak je porazit. Jedinou kaňkou na víkendu jsou tak 3 vyražené zuby Jendy Koleny a pár hráčů s drobnějšími šrámy. Aktuálně však máme silnou lavičku a dokážeme se s tím srovnat!“.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.