Svitavští florbalisté vstoupí do nového roku s Alešem Königem v sestavě

Posilnění výhrou v posledním domácím zápase minulého roku proti silnému Ústí na Labem budou chtít svitavští florbalisté dát zapomenout na nevydařený podzim. Příležitost k tomu budou mít opět před domácím publikem, které i za nepřízně výsledků a herního úpadku odvádí výborný výkon.  V sobotu 7. ledna od 19:00 přivítají v hale Na Střelnici osmý celek tabulky 1. ligy 1. MVIL Ostrava WOOW. Do sestavy se po šesti měsících vrací kanonýr a oblíbenec řady fanoušků Aleš König.

„Příchod Aleše je velkým impulsem nejen pro tým, ale i pro fanoušky, kteří byli v uplynulých sezonách zvyklí na jeho pravidelný gólový přísun. Na podzim ho nedokázal nikdo nahradit. Uvidíme, v jaké bude kondici. Přeci jenom pauza byla delší, ale Aleš již několikrát dokázal, že se s tím dokáže vyrovnat a my ho všichni znovu rádi přivítáme na střelnické palubovce, “ říká René Hnát, člen vedení a  klubová ikona. Nejedná se ale o jediný comeback. Svitavské řady se rozrostou také o Aleše Muselíka, který přichází na hostování z FBŠ Hattrick Brno. Z Pardubic na střídavý start kývl Ondřej Kunt, definitivně se také dotáhl přestup obranného pilíře Lukáše Zacha a vedení se domluvilo také na prodloužení hostování s Janem Horákem. Naopak tým opouští odchovanec Radek Felkl, kterému skončilo hostování a Martin Žák, který přestoupil do Snipers Třebíč. Na lavičce by měl do konce sezóny zůstat svitavský kouč Martin Karlík, se kterým vedení klubu usilovně jedná a pod kterým se výkony mužstva postupně zlepšovaly.

Boj o play off

Cílem týmu je odlepit se ze dna tabulky a pokusit se zabojovat s novým elánem o 10. příčku v tabulce (automatický postup do play off), která zaručuje bezproblémové zachování 1. ligy do příští sezóny. Ve hře je ještě 27 bodů (9 zápasů), z toho 15 bodů mohou florbalisté získat před domácím publikem
(5 zápasů). Aktuálně ztrácí na desátý Rožnov 12 bodů, navíc je s tímto týme čeká odvetný zápas. I když je rozdíl velký, šance existuje. V opačném případě Svitavy musí uspět v bojích o udržení, které mezi sebou odehrají poslední 4 týmy v tabulce.

Roli sehrají fanoušci

Důležitým faktorem úspěchu budou i fanoušci, kteří v loňském roce přepisovali prvoligové statistické tabulky. V rámci návštěvnosti play off ve čtvrtfinále všech lig (Švýcarsko, Švédsko, Finsko, Česko) se Svitavy dostaly do TOP 10. Na klubový úspěch se ale v tomto ročníku 1. Iigy zatím nedokázalo navázat a řady fanoušků výrazně prořídly. Svoji roli na tom sehrály i nepovedené výkony mužstva. „Fanoušci jsou faktorem, bez kterého si florbal ve Svitavách nedokážu představit. Je fakt, že jejich řady prořídly, čemuž se ani tak moc nedivím, jelikož určitě není příjemné vidět svůj tým prohrávat. I přesto tu ale stále je dost nejvěrnějších, kterým patří velký dík za každý domácí zápas. Rád bych na další domácí zápasy Na Střelnici pozval všechny fanoušky. Věřím, že jim uděláme radost a budeme se společně zase radovat,“ říká Jiří Skácelík, golmanská jednička FbK.

Představujeme soupeře

Ostravský klub se v jeho druhé sezóně pohodlně usazuje uprostřed tabulky. Dal tak zapomenout na loňskou nepovedenou sezónu, ve které zachraňoval prvoligovou čest na poslední chvíli. Letošní výsledky má poměrně vyrovnané. Ostravský hráčům se podařilo urvat devět vítězství, z toho dvě v prodloužení a po 60 minutách odcházel zatím sedmkrát poražen.  Z posledních 4 zápasů má bilanci tři vítězství (Start, Karlovy Vary, Litvínov) a jedné porážky (Havířov). Z prozatímní postupové desítky do play off má suverénně nejhorší brankový rozdíl (-22 branek), dokonce i Svitavy obdržely o 13 branek méně než jejich sobotní soupeř. Právě přes zadní řady může vést cesta k důležitým třem bodům. Domácí celek si naopak bude muset dát pozor na přesilovky. Úspěšnost Ostravy činí 37 % (vs. Svitavy 14 %). Pět hráčů se přehouplo přes 10 gólů za sezónu, patří mezi ně Michal Dombrovský, Adam Tesárek, Lukáš Tomiczek, Jakub Robenek a Jiří Šrámek. Ze svitavských má k této hranici nejblíže David Říha (8 gólu) a Vladislav Richter (7 gólů).

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.