Šňůra proher je u konce, A-tým doma skolil Ústí

Osm proher v řadě, to byla velmi nelichotivá vizitka svitavských mužů před nedělní dohrávkou 9. kola s Ústím nad Labem. Utkání se v původním termínu na konci října neodehrálo kvůli epidemii příušnic v ústeckém týmu, který nyní stahuje zápasové manko v poměrně slušném tempu a aktuálně mu patří třetí příčka v prvoligové tabulce.

Soukolí aspirantů na postup do Tipsport Superligy se však poměrně nečekaně zadrhlo v hale Na Střelnici, domova svitavského FbK, toho času beznadějně posledním celkem tabulky, nyní opět s nadějí do dalších bojů, které po vánoční přestávce odstartují v sobotu 7. ledna.

Takticky zvládnuté utkání

Svitavský tým před nědelním utkáním čelil mnoha nepříznivým vlivům, vedle již zmíněné osmizápasové série proher se potýkal se střeleckou nemohoucností, v nohách měl sobotní duel na hřišti Vinohrad (prohra 1:5) a adventní večer zasypaný čerstvou sněhovou nadílkou do haly Na Střelnici nepustil početnější publikum.

Naopak pevná obrana se skvělým Skácelíkem v brankovišti byla odrazovým můstkem pro ukončení 43denního bodového půstu. První náznak vítězné zlaté neděle přišel již ve druhé minutě z hole Dominika Šmardy, ale Ústí se podařilo do konce první části skóre dorovnat. „V první třetině nás ještě zlobil aktuální problém a to proměnování šancí, kdy jsme spálili minimálně tři tutovky. I když nás soupeř tlačil, musím pochválit výkon našeho brankáře,“ řekl trenér Svitav Martin Karlík, který v listopadu nastoupil na lavičku po Romanovi Kalhausovi.

Začala tak hra kočky s myší, kdy Ústí ve druhé třetině třikrát vedlo, ale hráči FbK dokázali pokaždé tenký náskok soupeře smazat, nejrychleji se to podařilo Lukáši Zachovi pouhých 10 vteřin po gólu Ústí na 2:3. Do druhé přestávky se nakonec odcházelo za stavu 4:4.

„Myslím si, že takticky jsme zápas odehráli velmi dobře. Hráli jsme to, co bylo v daných situacích vždy potřeba,“ glosoval hru Karlík.

Tři hřebíky do ústecké rakve

Ve třetí třetině na hřišti byly k vidění už jen svitavské radosti. Podruhé v utkání šel domácí tým do vedení díky Richterovi ve 48. minutě. Křehké vedení Svitavy dokázaly dobře bránit a v 55. minutě si vybojovaly druhou přesilovku. Neuběhla však ani minuta početní převahy a ze svitavské lavičky vběhlo na hřiště více hráčů, než je povoleno.

Hra 4 na 4 ale otevřela prostor pro Ondřeje Pakostu, který svým druhým gólem večera navýšil vedení Svitav pět minut před koncem na 6:4. Nápor Ústí svitavští hráči zvládli a do prázdné branky pečetil vítězství 45 sekund před koncem Lukáš Zach.

„Věřím, že nás dnešní výhra nakopne. Přes vánoční svátky nás čeká ještě hodně práce a sezona bude hodně dlouhá,“ neskládá zbraně nový trenér Svitav.

Do konce základní části zbývá svitavskému FbK odehrát 9 zápasů, ve vzduchu tak visí ještě 27 bodů, přičemž na 10. Rožnov ztrácejí 12 bodů. Naděje na postup do předkola play-off tak není zcela vyhaslá. Po vánoční přestávce se Svitavy poprvé uvedou opět doma, v sobotu 7. ledna od 19:00 hod. v hale Na Střelnici nastoupí proti 1. MVIL Ostrava WOOW.

FbK Svitavy – Florbal Ústí 7:4
branky:
2. Dominik Šmarda, 27. Lukáš Musil, 28. Lukáš Zach, 38. Ondřej Pakosta, 48. Vladislav Richter, 56. Ondřej Pakosta, 60. Lukáš Zach – 18. Jiří Horák, 22. David Procházka, 28. Vojtěch Semerád, 36. Jakub Kolstrunk; rozhodčí: Martin Both – Vladimír Černín; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 136; zásahy brankářů: Jiří Skácelík 41 – Tomáš Hlava 27; po třetinách: 1:1, 3:3, 3:0;

Proti Ústí se také naposledy ve svitavském dresu představil odchovanec Radek Felkl (8 zápasů, 0+2), který se vrací z hostování do Orla Telnice, a Jan Horák (6 zápasů, 1+0), který se vrací ze střídavého hostování do FbK Orlicko-Třebovsko.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.