Petr Lédl: Pokud to děti baví, měli bychom jim pomoci se rozvíjet

Můžeš se našim fanouškům ve zkratce představit?
Pracuji jako profesionální hasič na požární stanici HZS v Moravské Třebové, je mi 40 let a pocházím z Poličska, konkrétně z Jedlové.

Ještě vykonáváš nějaký sport nebo jsi dříve vykonával?
V současné době sportuji již jen rekreačně (běžky, sjezd lyže, kolo, plavání, posilovna, nohejbal), v mládí jsem hrával v Jedlové fotbalový okresní přebor od mladších žáků do dorostu, věnoval se požárnímu sport a také jsem byl v oddílu karate v Poličce.

Jak ses dostal ke trénování v FbK? A proč padla volba zrovna na florbal?
Florbal si vybrali moji synové, takže přes mé chlapce. Volba byla jasná, kluci chtějí hrát florbal a já je v tom budu podporovat. Na tomto sportu se mi líbí dynamičnost, kreativita myšlení, týmová spolupráce.

Co od trénování očekáváš a jaké máš cíle?
V prvé řadě je to veliká výzva. Určitě přijde spousta nových informací, zážitků, zodpovědnosti ale hlavně prima parta lidí. Mým cílem je připravit malé florbalisty tak, aby měli zájem hrát, aby chodili rádi na tréninky a na zápasy, ke všemu aby přistupovali zodpovědně a na hřišti nechali maximum. Vést děti k zodpovědnému přístupu k sobě a lidem kolem sebe. A v neposlední řadě posunout šikovné malé florbalisty o věkovou kategorii výše.

Na konci prázdnin ses zúčastnil soustředění, můžeš nám sdělit tvé dojmy a pocity?
První soustředění které jsem absolvoval. Dojmy mám pouze pozitivní. Z mého pohledu se sešla výborná parta trenérů, pod jejichž taktovkou probíhalo soustředění na velmi dobré úrovni, jak z pohledu organizačního, tak z pohledu tréninkových aktivit dětí.

Přijde ti trénování dětí náročné? A jak ti sedí pozice trenéra?
Důležitá je pomoc kolegů, kteří pomohou s čímkoli, takže to zvládám dobře. Trénování dětí mě baví.

Co bys vzkázal těm, kteří uvažují o trénování mládeže v FbK?
Asi to, že pokud to ty děti baví, měli bychom jim pomoci se rozvíjet a zkusit je posunout dál. Pokud mají někteří z nich talent, tak ať to ovoce jednou sklidíme třeba na prvoligovém poli.

Chceš něco vzkázat klukům a holkám popřípadě fanouškům?
Pokud se jedná o kluky a holky z našeho oddílu, tak snad toto – neupřednostňujte hru na PC a PS před florbalovým tréninkem a turnajem a buďte ve svém životě zodpovědní. Fanouškům a rodičům děkuji za podporu dětí a pomáhají s dopravou na turnaje.

Děkuji za rozhovor a ať se ti daří :)
Také děkuji

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.