Svitavy doma opět poraženy, body berou Vinohrady

Po děsivém debaklu od Hattricku Brno 1:9 v prvním domácím utkání chtěli svitavští hráči svoji domácí reputaci napravit právě proti Královským Vinohradům. Opak byl ale pravdou a FbK doma opět utrpělo trpkou porážku. Pražský celek nedovolil v zápase žádné překvapení a odváží si 3 body za výhru 1:5.

FbK Svitavy – TJ Sokol Královské Vinohrady 1:5
branky: 56. Jan Kolena – 4. Jan Zavadil, 27. Martin Skřivánek, 38. Lukáš Lanc, 42. Jan Zavadil, 53. Jiří Mikšovský; rozhodčí: Pavel Kačer – Ondřej Vašíček; vyloučení: 3:1; využití:0:0; diváků: 239; zásahy brankářů: Jiří Skácelík 15 – Martin Dejmal 26; po třetinách: 0:1, 0:2, 1:2;

Hosté se dostali do vedení již v samotném začátku utkání, už ve třetí minutě se trefil Zavadil. Zbytek první části se ale hrálo vyrovnaně a v první dvacetiminutovce tedy padl jediný gól. Ačkoliv v druhé části zvítězili domácí v počtu střel, nekončící trápení s koncovkou neumožnilo skórovat a po dalších dvou trefách hostů Svitavy naopak prohrávaly poměrem 0:3.

To, jak velký problém dělá svitavským úspěšné zakončení, dokazuje i fakt, že konečný stav střel mluvil jasně 27 ku 20 právě pro domácí. Jediným úspěšným střelcem Svitav byl ale Kolena, který se trefil až v samotném závěru utkání, kdy už na žádné výraznější zdramatizování nebyl čas.

Velkou oporu má svitavské FbK stále v brankovišti, gólman Skácelík byl opět úspěšný u trestného střílení. Potom, co ve Znojmě vychytal navrátilce Fridricha, nezaváhal ani v tomto utkání a nájezd Zavadila bez problémů pokryl. Mezi další kladné aspekty hry domácích patří i úspěšné ubránění tří oslabení, přičemž jedno přišlo ve třetí části právě po neproměněném nájezdu.

Ve všech dalších aspektech hry už ale byly Vinohrady stoprocentní a ze Svitav si odváží zasloužené vítězství. „Přesto, že jsme nepředvedli úplně ideální hru, zápas jsme měli plně pod kontrolou a jenom našimi chybami jsme dovolili soupeři korigovat skóre,“ zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Vinohrad Martin Hovořák.

Ze svitavského tábora ale už příliš pozitivních slov nezaznělo. „Zapomněli jsme si vytvářet šance a dávat góly. Zatímco soupeř každou naši chybu potrestá, my jejich chyby netrestáme. Na jeden gól se ve florbale nevyhrává,“ komentoval zklamaný vedoucí Svitav Roman Kalhaus.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.