Oslabení Svitav rozhodla o neúspěšném vstupu do sezóny

V úvodním utkání sezóny čekal na Svitavy pražský Start98. Přestože byl zápas ze začátku vyrovnaný, druhá třetina ve znamení přesilovek domácího Startu a individuálních chyb hostů rozhodla. Pražský celek už si další průběh utkání pohlídal a výsledkem 6:3 si zajistil první tři body.

Oba celky začaly utkání aktivně, vypovídá o tom i poměr střel na konci první části. Zatímco domácí vypálili celkově sedmkrát, hosté pětkrát. Přestože už první třetina nabídla po jednom vyloučení na každé straně, skóre zůstalo po první dvacetiminutovce nezměněné.

Rozhodující se ukázala až druhá třetina. Start začal aktivněji a už po třech minutách přišlo první svitavské oslabení, vyloučen byl hostující Šivák. Ačkoliv první přesilovky Start nevyužil, zanedlouho překvapil střelou z dálky domácí Štyler a dostal Start do vedení. Na tuto trefu dokázaly Svitavy odpovědět a Kalhaus srovnal. Pak už ale přišla další zbytečná vyloučení a do konce druhé části odskočil Start o další dva góly. „Ta tři oslabení, co jsme hráli ve druhé třetině, rozhodla, celkově druhá třetina od nás byla hodně špatná a tam se to lámalo. Hloupá vyloučení a naše individuální chyby ve druhé třetině určily ráz utkání, Start si to pak už pohlídal. Když jsme dali gól, tak oni hned dokázali navýšit, takže jsme se ani pořádně nepřiblížili,“ hodnotil průběh Kalhaus.

Ve třetí části ještě hosté dokázali snižovat, trefili se Říha a Jedlička, domácí ale zároveň kontrolovali stav zápasu a po trefách Hynka, Vavra a Štercla upravili stav utkání na konečných 6:3. „Jsem velice rád, že jsme úspěšně vstoupili do nové sezóny a v těžkém zápase jsme dokázali získat cenné 3 body,“ komentoval zápas trenér hostů David Derka. Naopak hostující Kalhaus zůstal kritický: „Už po prvním zápase je jasné, že před sebou máme ještě obrovský kus práce, pokud chceme postoupit do vyřazovacích bojů.“

V druhém kole 1. ligy mužů čeká na FBC Start98 brněnský Hattrick, Svitavy zajedou na palubovku Znojma.

FBC Start98 – FbK Svitavy 6:3
branky:
29. Matěj Štyler, 33. Michal Mareš, 38. Martin Zeidler, 45. Tomáš Hynek, 48. Ondřej Vavro, 48. Jindřich Štercl – 30. Robin Kalhaus, 48. David Říha, 53. Jiří Jedlička; rozhodčí:Milan Baloun – Roman Šuvada; vyloučení: 3:5; využití: 2:1; diváků: 84; zásahy brankářů:Ondřej Lupoměch 11 – Jiří Skácelík 16; po třetinách: 0:0, 3:1, 3:2;

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.