Do Svitav dorazí Kladno pomýšlející na Superligu

Velmi zajímavé srovnání, které se týká zvučnosti soupeře Svitav pro čtvrtfinále, nabízí historická tabulka 1. ligy. V ní figuruje Kladno z 59 účastníků, kteří jsou nebo kdysi byli součástí 1. ligy, na čtvrtém místě, když v sedmi odehraných sezónách nasbírali 252 bodů. Svitav za tříleté působení nashromáždily celkem 100 bodů. Průměrný počet bodů na zápas u Kladna činí 1,6 bodu. U Svitav, které figuruje na 25. místě historické tabulky, vychází tento průměr na 1,5.  Ale co se týká zkušeností, je na tom Kladno mnohem lépe. A s jakým očekáváním jede současný kladenský kádr do Svitav, nám prozradil Roman Urbář, jeden z trenérů FBC Kanonýři Kladno.

Jakou čekáš sérii?

Očekávám těžká a bojovná utkání, jelikož v letošním roce se Svitavy prezentují týmovým pojetím hry s maximálním nasazením, fyzickou hrou a pevnou obranou. Právě týmové pojetí a ochota bojovat o každý centimetr hřiště budou podle mého klíčovou cestou k úspěchu.

S čím jedete do Svitav?

Jedeme s cílem dvakrát vyhrát. Samozřejmě věřím svému týmu, takže ani jinak odpovědět nemohu. Očekávám plnou halu s gradující atmosférou a odhodlané domácí, kteří budou chtít navázat na dobrou základní část a budou velmi nepříjemným soupeřem – jak stylem hry, tak maximálním odhodláním všech členů týmu. Proto musíme hlavně přijet s respektem k síle soupeře.

Jaké jsou vaše ambice v play off?

Cíl, který s týmem máme nastavený, je posunout se dál než v minulé sezoně, tedy hrát o postup do Superligy. I přesto, že jsme v základní části neuspěli v boji o první čtyřku, jsem přesvědčený, že máme kvalitu na to, abychom svůj cíl splnili. K tomu však vede dlouhá cesta skrze boje v play off. A to se nevyhrává jmény v zápise o utkání, ale týmovým pojetím, kvalitou a bojovností na hřišti. Z toho důvodu pro nás série se Svitavami bude nejlepším zrcadlem, jak na tom jsme.

Vzkaz FbK Svitavy fanouškům: Srdečně vás všechny zveme na domácí utkání, které začíná v sobotu od 20:00 a v neděli od 16:00 do SH Na Střelnici. Doporučujeme přijít včas, jelikož o zápas je velký zájem. Hala bude otevřena minimálně 60 před začátkem utkání. Přijďte podpořit domácí již na rozcvičení a užijte si zápas plnými doušky od samého začátku se vším, co k němu patří. Těšíme se na vás :-)

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.