Svitavy čeká florbalový svátek. Oddíl se připravuje na plnou halu

Očekávané první zápasy čtvrtfinále proti Kladnu se nezadržitelně blíží. Příprava vrcholí nejen na trénincích, ale i v oddíle. Jedno je jisté. Hrací víkend, 5. března od 20:00 a 6. března od 16:00, bude pro město Svitavy velkým florbalovým svátkem.

Samotnou veleúspěšnou kapitolou svitavského florbalu jsou diváci. Dlouhodobě vytváří svým hráčům nejlepší atmosféru v rámci prvoligové, ale i superligové konkurence. Proto oddíl nenechává nic náhodě a na play off chystá několik novinek, které dělá zejména s cílem, aby si fanoušci maximálně užili domácí zápasy. „Chceme vytvořit komplexní sportovní zážitek. Samozřejmě pracujeme s omezeným rozpočtem, jelikož nejsme v rámci amatérských podmínek v českém florbalu žádný velkoklub. Přesto se snažíme kvalitu pořádání každého domácího zápasu posunovat. K play off přistupujeme jako k vrcholu sezóny a pro diváky máme nachystáno několik novinek,“ říká za klub Marek Vomočil.

Co chystá oddíl na čtvrtfinále?

Na obou zápasech bude posílena pořadatelská služba, která bude zajišťovat bezpečnost a plynulost zápasu. Na sobotní utkání oddíl investoval do doprovodné aktivity v podobě malování obličeje. Zahájeno bude 30 minut před sobotním zápasem, tj. v 19:30. „S malířkami postupně vytváříme obrázky, které budou vycházet ze symbolů klubu a play off. Zároveň tímto chceme nalákat do hlediště i rodiny. Pro děti i dospělé to bude zábava a vyjádří tak podporu hráčům,“ dodává Marek Vomočil. Další nadstandardní aktivitou bude vyzdobení interiéru SH Na Střelnici v klubových barvách. Poprvé v historii klubu nechalo jeho vedení vyrobit také vlajku FbK Svitavy, kterou fanoušci spatří při nástupu domácích hráčů. A aby toho nebylo málo, chystají se hráči do hlediště vhodit několik klubových šál, které je možné použít při oslavě gólu a vytvořit tak „černočervené peklo“.

Proč zajít na play off?

Když se těší na atmosféru i soupeř z Kladna, není co řešit… Svitavy mají nejlepší diváky v 1. lize včele s velkým patriotem a vedoucím fanklubu Martinem Vojtou. Na 11 domácích zápasů si našlo cestu na 3 200 fanoušků. Pro srovnání na Kladno došlo v celé sezóně lehce přes 1 000 domácích podporovatelů. Svitavy drží rekord 1. ligy v návštěvnosti s počtem 600 diváků. „Podle mě se tento rekord bude zejména v sobotu otřásat v základech. Registrujeme, že o domácí zápasy je skutečně velký zájem. Vypadá to, že nám ve městě propukla menší florbalová horečka,“ říká Marek Vomočil. Už na posledním domácím zápase proti lídrovi z Liberce zavítalo do SH Na Střelnici téměř 500 fanoušků.  Svitavy jsou velkým týmem. Pokud se nedaří jejich oporám, nahradí je někdo jiný. Mají stabilní výkony a fyzicky jsou dobře připraveni. Svitavský brankář Jiří Skácelík má nejlepší statistiky v 1. lize. Připsal si nejvíce vítězství, dokonce i pár asistencí. „Každým rokem je lepší a lepší,“ říká kapitán týmu Vladislav Richter. Na florbal se chodí fandit, nikoli platit. Zatím toto pravidlo platí i v této sezóně. I na play off může každý divák dobrovolným vstupným podpořit například náklady na pořádání domácích zápasů.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.