Florbalisté Svitav si zahrají play off 1.ligy !

Klíčové utkání 20. kola 1. ligy zvládli svitavští florbalisté na výbornou, když dokázali zdolat Rožnov pod Radhoštěm na jeho hřišti vysoko poměrem 9:4.

Kombinací zisku 3 bodů a klopýtnutí dalších družstev v horní polovině tabulky 1. ligy se Svitavy 2 kola před koncem základní části katapultovaly dokonce až na 2. místo 1. ligy. V tak pokročilé fázi soutěže je to vůbec poprvé, co je FbK Svitavy tak vysoko postavený v tabulce!

Samotné utkání v Rožnově se vyvíjelo poměrně jednoznačně. V 1. části Svitavy přejely Rožnov poměrem 4:1 a donutily tak vystřídat jinak skvělého brankáře Romana Ciompu. Za Svitavy se trefily postupně Richter (Zach), Doseděl (König), Kolena (Richter) a Říha (Brýdl). V druhé části Svitavy stále dominovaly a vybudovaly si náskok až 7:2, když branky vstřelili Richter (Nonn), Říha (König) a Kolena (Richter).

Závěrečná třetina sice skončila smírně 2:2, když za Svitavy přidali branky ještě Kolena, který zkompletoval hattrick a Bečvář (Skácelík).

Svitavy tak téměř jistě odsoudily Rožnov k bojům o záchranu, zatímco aktuální 2. místo již dává svitavskému FbK jistotu play off.

Pro připomenutí, v premiérové sezóně v 1.lize  (2013/2014) postoupily Svitavy do play off ze 7. místa, v loňské sezóně 2014/2015 dokonce bojovaly o záchranu v tzv. play down, ve kterém si ve 4 utkáních FbK poradilo s Opavou a odsoudilo ji tak k návratu do 2. ligy.

Pokud Svitavy dokáží bodovat i v jednom ze dvou posledních utkání základní části, tak skončí mezi nejlepšími 4 týmy a zajistí si tak výhodu domácího prostředí pro úvodní 2 utkání čtvrtfinále play off. Všechna tři kola vyřazovacích bojů (čtvrtfinále, semifinále i finále) se hrají na 3 vítězná utkání a dvě domácí utkání v řadě se tak stávají významnou proměnnou v bojích o postup do Superligy.

Do Superligy přímo postupuje vítěz finále play off 1. ligy, poražený finalista pak má druhou šanci ve formě baráže s předposledním týmem Superligy.

Přestože Svitavy nemají superligové ambice, je příjemné měřit se s těmi nejlepšími v republice. Svitavští diváci se tak mohou těšit na absolutní vrchol sezóny halových sportů ve Svitavách.

Ještě před play off čeká FbK výjezd do Prahy, kde se tuto neděli utkají s Black Angels. Tento tým složený z mnoha pražských hráčů se zkušenostmi z extraligy je zklamání sezóny, když již 3 kola před koncem ztratil naději na play off. Závěrečné utkání základní části pak bude ve Svitavách více než zajímavé. Svitavy totiž vyzvou již jasného vítěze základní části a největšího aspiranta na postup do Superligy – FBC Liberec (sobota 27.2. od 20:00).

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.