FbK Svitavy – dorostenky!

FbK je partička lidiček, kteří zbožňují dynamicky rozvíjející se sport, vyznačující se hrou s děrovaným plastovým míčkem mezi mantinely. My, starší žákyně a dorostenky, jsme nedílnou součástí této party. Sice zatím nevykazujeme tak zářivé výsledky jako naši starší kolegové z 1. ligy, zato jsme ale nepochybně hezčí.

Snaha se nám však rozhodně nedá upřít. Vstup do letošní sezóny byl bolestivý a nedařilo se. V ní již nenastoupily naše starší spoluhráčky, které náš tým táhly do konce minulé sezóny a které byly našimi vzory. Teď to je již na nás a nesehranost a malé zkušenosti byly patrné na každém kroku. Od října 2015 hrajeme ligu dorostenek HKaPA kraje. Tato liga má celkem 10 turnajů, každý turnaj znamená dva zápasy. Soupeřkami nám jsou děvčata z Jičína, Hradce Králové, Dobrušky, Vysokého Mýta a Jablonného.

Právě kvůli tomu, jak moc se naše družstvo změnilo, jsme zaznamenaly výsledky jako 1:11, 0:2, 1:4, 0:11, kontumační 5:0, 2:7, 0:5 nebo 2:6. Nic ke chlubení. O to s více skličujícími pocity jsme nastoupily k našemu prvnímu domácímu turnaji. Naštěstí nám trenér dokázal vysvětlit, že je zbytečné se zaobírat nebo trápit pro věci již minulé, a že je důležitější žít současností a pomýšlet směle do budoucna.

„Nehrajete pro umístění v tabulce, ale hrajete pro sebe, pro radost ze hry a ze sebe sama.“ S těmito slovy jsme nastoupili k důležitým domácím zápasům a oba jsme vyhrály! Sami ani nevíme, čím to bylo, jestli vydatnou podporou našich fanoušků, novými posilami, které k nám přišly, nebo se to vše prostě zašmodrchalo do sebe tak, že nás to dokázalo semknout a vyhecovat k výkonům, za které se již nemusíme stydět. Z domácích zápasů jsme si poprvé odnášely pocity z vítězství. Jsou to pocity nádherné a jsme hladové po těch dalších, tak jak stojí v erbu našeho klubu: „Hungry for the game“.

Nadcházející zápasy nás už prověří, jak jsme na tom. Chceme věřit, že tu horší část sezóny máme za sebou, a že máme na to čestně bojovat i s těmi nejsilnějšími týmy z naší soutěže. 28. února nás čeká turnaj v Jičíně, kde se utkáme s lídrem soutěže. Tak nám držte palce.

A ještě jedna poznámka závěrem. Jestli tyto řádky čte některá holka, která v hodinách tělesné výchovy ráda sáhne po florbalové holi a chtěla by tomu věnovat i kus svého volného času, nezdráhej se a přijď mezi nás. Rády tě mezi sebe přivítáme. Kontakt na trenéra a termíny tréninků najdeš na stránkách FbK Svitavy.

FbK Svitavy forever!

Klára Jirčíková

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.