SKÁCŮV PLK: Znojemská tancovačka

Zdary!

Je tomu už nějakej ten pátek, co jsme si nenapsali. Ono popravdě ani nebylo o čem, protože máme sezónu tak trošku na houpačce a pocity štěstí střídají těžký pády na hubu. Ale teď, teď jsme porazili Znojmo a to se počítá! Nejdřív jsem se ponížil a napsal Lamařovi, ať nahodí nějakou story do plku. Napsal nějaký nepoužitelný kraviny a nakonec mě sundal slovy: “Jo a už bylo jako na čase s nějakým plkem, nazdar!”

Vyjížděli jsme ze Svitav mínus 4 hráči základní sestavy (Musil, Bečvář, Plch, Doseděl). Teda Musil s náma jel, ale je v trestu, takže dělá vodonoše, sbírá míčky a celkově se tak potuluje za mantinelama a čeká na svoji šanci. Navzdory oslabení byla nálada více než dobrá a zajišťoval to klasik Pepa Prudil.

Ten kluk mě poslední dobou fakt baví, když už teda stihne trénink nebo zápas. Všimli jste si, že teď vcelku pravidelně boduje? Půlka sezóny a on má víc bodů než tři roky dohromady. Většinou se dostává do své klasické pozice před bránou a zakončuje tzv. “na kraba”. To znamená, že tak tak zakončí a padne na hubu. Následuje oslavička se středním výskokem a spodním háčkem pravou rukou, jestli si rozumíme. Objevili jsme teď jeho talisman… Klasický převlíkání v šatně a místo toho, aby se Pepa tradičně promenádoval nahej po šatně, tak byl zalezlej v koutku. A ejhle… Schovával před námi klasický výherní slipy. Prý potřebuje být v teple, že má už svůj věk.

Tak zase zpět od Pepka, vrátíme se ale k němu. Cestou byla jedna pauza, kdy omladina vyloupila mekáče v čele s Fílou Lamařem, kterej potom celou cestu hudroval, že dostal burger s okurkou, když jasně říkal bez okurky a že je na to alergickej a ještě cosi, ale stejně ho nikdo neposlouchal. Přežil, takže asi zas tak alegrickej není. Jo, a když jsme u něj… Taky docela dobrej pose*a. Cestou zpět se nikdo nechtěl jít zeptat řidiče, jestli nám někde zastaví a tak že si dáme klasiku kamen-nůžky… Účastnil se Brýdl, Skácelík, Prudil, Šmarda… a právě Filda dělal, že spí , že o ničem neví, aby náááhodou neprohrál. Když bylo jasno, že jde Prudil prosit řidiče, tak z ničeho nic byl jako rybička.

Abych nezapomněl na zápas. První třetina dobrý, vedli jsme 1:0, kdy se prosadil minulý kat Znojma Honza Kolena. Ve druhé třetině jsme hned prohrávali 2:1. :-) Srovnával Aleš König a chtěl bych zdůraznit, že to bylo po mé přihrávce! Ano, opravdu kluk, který nedohodí na půlku, přihrával na gól! Vedení na naší stranu strhl Prudil výše zmíněným krabem a šlo se na třetí třetinu. Ještě předtím do šatny přišel kouč, lehce rozladěnej a povídá: “Hele, bu*íci, pěkně mě se*ete, já vám nemám co říct, jen tak dál, tohle je váš zápas.” Na 4:2 Říha z půlky klasickým nahozením přes 4 hráče k tyči.

5:2 kombinace Kolena – Šmarda, kdy Šmarda zakončil jako jeho ikona Rasmus – a jéééje, ten to strašně procákal.  Jako kdysi, když Petr Čáp co po dvou letech vstřelil gól. Jiřin Jedlička nekompromisně do prázdné brány při power play – 6:3 a na konečných 7:3 upravil Vláďa Štancl. Ten běžel na prázdnou bránu a Lukáš Brýdl v životním sprintu za ním a řval na něj: “Dej mi to, prosím tě, dej mi to. Já ještě nedal gól!” No a Vláďa mu to nedal.  Nějaký ty selfíčka, lajky, statusy, sprcha, plácání po ramenou, Šmardovo machrování, slipy a jelo se domů!

Po cestě ze Znojma jsou na dálnici 4 mega díry. Vybrali jsme je všechny!

Asi jste si všimli, ale do týmu se pomalu, ale jistě začlenili/začleňují dva velice nadaní junioři. Jiří “Aktovka” Jedlička a David “Usměj se” Čížek. Svým přístupem by mohli jít příkladem kdejakému hráči široko daleko. Jedla už svůj chlapskej gól dal a Číža ho dá v příštím zápase doma s Ostravou. Držím klukům pěsti!

#48 Skáca

foto: Libor Duchoň, Regionální Deník Znojemsko

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.