Vítězná šňůra FbK Svitavy pokračuje

Po nepříliš povedeném úvodu sezóny se A tým FbK Svitavy vzchopil a v posledních 4 utkáních v řadě vždy odešel jako vítěz. Po 6 odehraných kolech je základní část 1.ligy ve své čtvrtině a svitavské FbK se nachází na velmi lichotivé 5. příčce.

Vše začalo vítězstvím v prodloužení na půdě pražského Startu 98 (5:4). Svitavští hráči pod vedením trenéra Romana Kalhause a hrajícího asistenta Ladislava Štancla následně dokázali ve strhujícím dramatu doma porazit i favorizované Znojmo (8:6). V dalším utkání se o uplynulém víkendu hráči Svitav historicky poprvé střetli s 1. MVIL Ostrava. Nováček soutěže je i díky vítězství Svitav 10:5 po 6 kolech bez bodu na posledním místě tabulky 1. ligy. Vítězství z kategorie povinných se však nerodilo lehce, jak by mohl výsledek napovídat. První třetinu ovládli domácí 2:1, když za Svitavy se prosadil Štancl (v utkání 2+3!). V prostřední části nejdříve srovnal Doseděl na 2:2, aby pak Prudil, dvakrát Plch a znovu Doseděl poslali Svitavy do vedení 6:3. V závěrečné části se Ostrava dvakrát dostala na rozdíl dvou gólů, ale hráči FbK dobře rozjetý zápas nepustili a nakonec přesvědčivě zvítězili 10:5 (2x Pakosta, Šmarda, Štancl).

Hned o tři dny později zavítal do Svitav dobře známý soupeř – Spartak Pelhřimov, se kterým mají Svitavy dlouhodobě negativní bilanci. V předvečer státního svátku k založení republiky se Na Střelnici sešla letos zatím nejvyšší návštěva – 347 diváků. Na ty však nečekala žádná pěkná podívaná, jelikož úporně těsná osobní obrana Pelhřimova znamenala velmi málo šancí na obou stranách. Svitavští sice zvládli lépe úvod utkání, když se nejdříve prosadil tradiční střelec Doseděl (1:0) a poté premiérovou brankou za muže po krásné střele z dálky junior Jedlička, o kterém ještě hodně uslyšíme (2:0). Pelhřimov se však nenechal zahnat do kouta a po chybách svitavských hráčů postupně otočil na 2:3 po brankách Kociána, Knězů a Fučíka. Druhou třetinu ovládly Svitavy v poměru 2:0, když nejprve kapitán Richter střelou bekhendem srovnal na 3:3, a poté Říha trefil od mantinelu a poslal FbK do vedení 4:3. Ve 48. minutě ztratil v oslabení míček Štancl a pelhřimovský Fučík nezaváhal (4:4). Tým z Vysočiny začal věřit v zisk bodu a Svitavy i přes velký tlak nedokázaly ze hry skórovat. V 57. minutě však rozhodčí za faul na Richtera nařídil trestné střílení a tradiční exekutor Svitav David Říha ustál tíhu okamžiku a rozjásal všechny domácí fanoušky. Nejlepším hráčem utkání byl za Svitavy vyhlášen díky skvělému a jistému výkonu brankář Filip Lamař, pro kterého to byl letos první ligový start.

Svitavský útočník Lukáš Brýdl k posledním dvěma vítězstvím dodal: „Bylo pro nás cenné, že jsme celý zápas proti Ostravě odehráli na 3 útoky a dokázali jsme tak ušetřit síly na utkání proti Pelhřimovu. Věděli jsme, že utkání uprostřed týdne je pro nás náročnější na koncentraci, někteří hráči jdou na zápas přímo z práce nebo školy a je tak obtížné soustředit se a podat odpovídající výkon. Naštěstí na nás opět přišlo 350 diváků a fantastická atmosféra nás dohnala k těsné výhře 5:4, byť s tolik potřebným sportovním štěstím, protože jsme rozhodli až z nájezdu v závěru utkání. Opět se však potvrdilo, že osobní obrana Pelhřimova nám dělá problémy, a že postavení soupeře v tabulce na hřišti nic neznamená. Pro nás povinné 3 body a nyní zkusíme potrápit silnou Lípu“.

Právě Česká Lípa přijede do Svitav v sobotu 31. října (utkání začíná v 18.00). Den poté si svitavský sportovní fanoušek přijde opět na své, neboť Na Střelnici se v rámci výjezdního utkání Tipsport Superligy k příležitosti 20 let FbK Svitavy utkají pražský Florbal Chodov a šestinásobný mistr 1. SC Vítkovice (utkání začíná 15:30).

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.