Kladno zničilo FbK ve třetí třetině

Druhá nejvyšší návštěva uplynulého víkendu, jen v extraligovém Brně dorazilo na florbal více fanoušků. Celkem 350 skvělých diváků sledovalo jednu z největších svitavských bitev tohoto podzimu. Do haly Na Střelnici zavítalo ještě na jaře extraligové Kladno. Dlouho vyrovnaná partie se však v poslední hrací části zvrhla ve svitavský zmar.

FbK Svitavy – FBC Kladno 4:8
branky:
1. Lukáš Brýdl, 15. Aleš König, 26. David Říha, 29. Vladislav Doseděl – 17. Dušan Přívara, 20. Ondřej Slivka, 32. Jan Louvar, 40. Jakub Prošek, 46. Dušan Přívara, 47. Petr Chvojka, 50. Dušan Přívara, 56. Dušan Přívara; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 4:2; využití: 1:2; diváků: 350; zásahy brankářů: Jiří Skácelík 31 – Tomáš Cmíral 21; po třetinách: 2:2, 2:2, 0:4;

Středočeští hosté měli velké problémy s navyknutím na pověstnou svitavskou palubovku a k velké radosti více než tří stovek Svitavanů se kladenská síť rozvlnila již ve 39. vteřině zápasu, nenápadně se ze střední vzdálenosti prosadil Lukáš Brýdl. Kladenští se však ze studené sprchy brzy oklepali a zasypali domácí obranu množstvím střel, Svitavy ale byly mnohem produktivnější, König za asistence Doseděla v 15. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek. Ten však neměl dlouhého trvání, po dvou minutách natáhl na půlící čáře Přívara a míček doplachtil až za Skácelíka. Kladno poté stihlo do konce třetiny díky vyloučení Doseděla ještě vyrovnat.

Druhá třetina měla prakticky stejný průběh. Svitavy oplatily Kladnu využitou přesilovou hru a minutu před polovinou hrací doby znovu dostal FbK do dvougólového trháku Doseděl. Druhá desetiminutovka druhé třetiny ale patřila opět Kladnu, které nejdřív potrestalo faul Davida Říhy a nemuselo ani litovat neproměněného trestného střílení, když Svitavy vyprovodilo do šatny opět vyrovnávacím gólem na 4:4.

Kladenský čas přišel v poslední třetině, poprvé do vedení dostal borce v bílém kanonýr Přívara a za pouhých 62 vteřin ho následoval Chvojka. Necelých 14 minut do konce ale dávalo Svitavám naději na zvrat, podobně jako se to povedlo Kladnu v předchozích dvou dějstvích. Klíčovým okamžikem se ale stalo vyloučení Lukáše Brýdla. Oslabení sice zůstalo ubráněno, ale vteřinu po jeho skončení dokonal svůj hattrick Přívara. Třígólový náskok už byl pro domácí neřešitelnou situací, nepomohla ani přesilovka v 51. minutě, ve které se ve velké šanci ocitl Doseděl, ale míček mu před odkrytou brankou sjel z čepele. Výsledek do konečné podoby upravil svým čtvrtým gólem v utkání Přívara a zpečetil zasloužené vítězství pro Kladno.

Svitavy tak klesly na 5. místo v tabulce, start do sezóny je ale nadějný. K utkání 5. kola vyjíždí svitavská družina v sobotu do Ústí nad Labem, které v minulé sezóně dokázala v obou vzájemných utkáních porazit. Další florbalový svátek se pak chystá 25. října opět v hale Na Střelnici, od 16:00 se zde Svitavy utkají s dalším těžkým soupeřem z Litvínova.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.