Svitavy stojí na nohou, dorazí Kladno

Jeden z nejočekávanějších zápasů podzimu je tady! Do haly Na Střelnici v sobotu večer dorazí FBC Kladno, které letos sestoupilo z AutoCont extraligy, kde strávilo jeden rok. Svitavy se se Středočechy utkají v rámci ligových soutěží vůbec poprvé v historii.

Svou první sezónu odehráli kladenští florbalisté v roce 1996, historii tak mají o pouhý rok kratší než svitavské FbK. Samotné FBC ale vzniklo až v roce 2005 sloučením klubů FLK Maják Kladno a FBC Potápěči Stochov. Do extraligy se kladenští podívali za tu dobu dvakrát, poprvé v roce 2010 a naposledy právě v uplynulém ročníku. Pokaždé se však hned odporoučeli zpět do 1. ligy.

Tým těží především z blízkosti Prahy odkud sbírá extraligové posily. Tou nejznámější je Dušan Přívara, 27 letý útočník ověnčený čtyřmi extraligovými tituly v dresu Tatranu Střešovice. Známý pod přezdívkou Albín je jedním z nejproduktivnějších a nejnebezpečnějších hráčů Kladna. Tím dalším je Jan Louvar, věrný odchovanec středočeského klubu a aktuálně jeho nejproduktivnější hráč.

Kladno má za sebou v aktuální sezóně pouze 2 zápasy, s Ústím dohraje 2. kolo příští týden. Hned v tom prvním se utkalo s Českou Lípou a dlouho vedlo, ve třetí třetině ale zápas ztratilo, 8 minut před koncem Lípa dokázala otočit skóre a těsný výsledek 4:3 uhájila. Minulý týden se pak kladenští utkali se Spartakem Pelhřimov, který Svitavy smetly devíti góly. Kladno ale s Pelhřimovem hrálo dlouho vyrovnanou partii a vítězství urvalo až v poslední třetině.

FbK Svitavy SROVNÁNÍ  FBC Kladno
3. aktuální pořadí 8.
7 počet bodů 3
21 vstřelené góly 7
13 obdržené góly 7
50.00 % úspěšnost přesilovek 16.67 %
40.00 % úspěšnost oslabení 100.00 %
23.86 % úspěšnost střelby 10.61 %
10 trestné minuty 12

 

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.