Florbalová liga za dveřmi – FbK Svitavy uzavřelo přípravu

Další víkend plný florbalu má za sebou svitavské FbK. A byl to velmi náročný víkend, který obsahoval hned 5 utkání. Mužský A tým se v rámci přípravy na svoji druhou sezónu v 1. lize mužů zúčastnil již tradičního přípravného turnaje Sokol Cup, pořádaného pardubickými extraligovými florbalisty. Ve své skupině postupně narazil na své prvoligové konkurenty – Českou Lípu, Znojmo a Pelhřimov.

V sobotu na turnaj odcestovalo pouze 10 nejzkušenějších borců, jelikož zbytek týmu doplněn o juniory měl v plánu večerní 2.kolo Poháru v Litomyšli. První zápas byl reprízou jarního čtvrtfinále play-off, ve kterém Lípa zvítězila poměrně jasně 3-0 na zápasy, toto klání nabídlo však poněkud jiný scénář. Českolipští přicestovali bez svého vůdce Štěpána Slaného a Svitavští dokázali jeho absence v obraně často využívat. Po většinu zápasu si udržovali mírný náskok, avšak 15 vteřin před koncem se bohužel České Lípě podařilo v power play vyrovnat na konečných 7-7. Druhým sobotním soupeřem byl další zkušený prvoligový tým, Znojmo. To i bez svého pointmakera Petra Slámy zcela ovládlo začátek zápasu a brzy si vypracovalo vedení 4-0. Svitavy poté zahájily stíhací jízdu, ale na menší než dvoubrankový rozdíl se nikdy nedostaly. Konečné skóre 6-8.

Na nedělní část turnaje tým doplnili Jiří Skácelík, Ivan Šivák a Vít Sauer. Poslední zápas ve skupině čekal FbK Svitavy s tradičním soupeřem, Spartakem Pelhřimov. Svitavské vedení o dvě branky Spartak na začátku třetí třetiny smazal a poté dostal luxusní možnost dostat se do vedení v podobě dvouminutové přesilovky 5 na 3. Touto příležitostí však trestuhodně pohrdl, a tak přišel trest v podobě dvou slepených branek do jeho sítě. A jelikož při závěrečné power-play se dokázal prosadit jen jednou, zatímco naši borci třikrát, zastavilo se skóre na stavu 7-3. Tato výhra posunula Svitavy na 3. místo ve skupině, což znamenalo zápas o konečné 5. místo proti třetímu celku extraligové skupiny, domácímu Sokolu Pardubice. V regionálním derby navzdory všem předpokladům a asi dvojnásobné velikosti pardubického kádru dokázali Svitavští dlouho držet bezbrankový stav. V polovině zápasu po brance Aleše Königa bylo ještě veseleji, a když stejný hráč 10 minut před koncem rozvlnil síť pardubické svatyně podruhé, obrovské překvapení bylo na dosah. Tento zápas vynikající obrana v zádech se Skácelíkem dovolila perníkářům pouze korigovat půl minuty před koncem na 2-1, což znamenalo konečné 5. místo na turnaji a zřejmě největší překvapení turnaje.

Předvedené výkony na Sokol Cupu dávají trenérovi Kocourkovi naději, že i přes řadu odchodů (Štancl, Muselík, Petráž, Junek) se jádro svitavského týmu dokáže srovnávat se soupeři z 1. ligy.

K prvnímu ligovému utkání nastoupí muži FbK Svitavy v sobotu 20. Září od 20 hodin v domácí hale Na Střelnici proti tradičnímu soupeři – Spartaku Pelhřimov.

Sestava Svitav na Sokol Cupu: Skácelík, Lamař – Říha, Šmarda, Kalhaus, Prudil, Šivák – Richter, Doseděl, König, Klusák, Kolena, Brýdl, Sauer.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.