Dominik Šmarda míří do extraligy

Odchovanec FbK Svitavy Dominik Šmarda dostal nabídku k přestupu do extraligového klubu Bulldogs Brno.

Kluby se po krátkém a korektním jednání dohodly a Dominik je tak v historii svitavského florbalu první hráč kategorie mužů, který zamíří do nejvyšší tuzemské florbalové soutěže.

„Bulldogs Brno je díky svému silnému zázemí jedním z nejambicióznějších klubů v republice a jsme proto pyšní, že si za jednu z posil vybrali právě Dominika. Dominik měl to štěstí, že se již jako junior pod vedením trenéra Lubomíra Kocourka prosadil do svitavského A týmu, kterému nejdříve pomohl vybojovat postup do 1. ligy, ve které pak v další sezóně patřil k pilířům svitavské obrany,“ uvedl člen vedení svitavského florbalového oddílu Lukáš Brýdl.

Šmarda se k Bulldogs Brno přidal již v květnu a absolvoval tak náročnou extraligovou letní přípravu včetně mnoha přípravných utkání a pomalu se tak zabydluje v novém klubu.

Vzhledem k nabitému kádru Bulldogs Brno se kluby dohodly na střídavém hostování Dominika, které tak umožní jeho působení v extralize v dresu Bulldogs Brno a 1. lize v dresu FbK Svitavy zároveň. Pro Svitavy je tato dohoda klíčová, neboť v zúženém kádru má Šmarda klíčovou roli v obraně. V obraně Šmarda nastupuje vedle dalšího odchovance Davida Říhy, kterého pro změnu vábil do svých barev jiný extraligový klub – pražský TJ JM FAT PIPE Chodov. Říha však na rozdíl od Šmardy zůstává kmenovým hráčem FbK Svitavy. „Extraligové ambice samozřejmě mám, nicméně na rozdíl od Dominika již nestuduji a kvůli práci tak změna nepřipadá v úvahu,“ říká.

Pro svitavský florbal je to významný úspěch a ocenění práce. Vždyť v příštím roce se chystají velké oslavy 20. výročí založení klubu. Mnohem blíže je však start 1. ligy, ve které se Svitavy představí domácím divákům v hale Na Střelnici hned v 1. kole a to 20. září od 20 hodin.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.