Pohár za první místo v Hydra cupu zůstal ve Svitavách

Vítězem letošního Hydra cupu se stal mužský tým FbK Svitavy. V sobotu i v neděli předvedli nejvyrovnanější výkon a v šestém ročníku si tak připsali premiérové vítězství. Ve finále zdolali brněnský Hattrick Brno, který nastoupil v turnaji pod názvem Střed zeměkoule, poměrem 7:4. Třetí místo nakonec po napínavém boji proti Havlíčkovu Brodu získali Rytíři z Uničova (6:3). Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Ladislav Doseděl, který se podílel na 15 gólech Svitav. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Filip Lamař, hlavní hrdina semifinálových nájezdů v zápase FbK Svitavy vs. Havlíčkův Brod.

První místa po sobotě: Havlíčkův Brod, FbK Svitavy muži a Nimble Old Man

Sobotní den patřil zápasům ve skupinách. Hned v úvodu turnaje se představili svitavští junioři proti Poličce. Zápas skončil celkem jednoznačným výsledek 4:0 pro Poličku, ale pro tento tým to bylo také poslední vítězství v turnaji. Ve skupině A se pak v dalších zápasech představili favoriti turnaje a to týmy Uničova a Havlíčkova Brodu. Vzhledem k jejich vzájemné remíze (4:4) a dalším vítězstvím pro Poličce a svitavským juniorům rozhodovalo o prvním místě v tabulce skóre. To mělo jednoznačně lepší mužstvo z Vysočiny, které obsadilo lepší výchozí pozici do nedělního play off.

Ve skupině B patřili k favoritům Svitavy muži a Střed zeměkoule, složený z hráčů Hattricku Brno a Bulldogs Brno. Konkurovat jim mělo olomoucké Čokovoko a Predátoři z Kunštátu. Svitavy ale sobotou projely skupinou jako nůž máslem. Se skóre 21:4 po výsledcích 6:1 (Čokovoko), 8:2 (Střed zeměkoule) a 7:1 (Predators Kunštát) nenechaly nikoho pochybovat o tom, že letos mají velký hlad po celkovém vítězství. Druhé místo nakonec obsadilo olomoucké Čokovoko díky remíze se Středem zeměkoule (3:3) a lepšímu skóre. Predátoři zůstali bez bodů, i když v zápase proti Čokovoku k nim neměli daleko (3:5).

Poslední skupina patřila výsledkově k nejvyrovnanějším. Týmy si v ní připsaly nejmenší počet gólů a výsledky po uplynutí hrací doby byly maximálně dvoubrankové (kromě jedné výjimky). Na prvním místě skončil loňský obhájce Nimble Old Man z Prahy. Stačilo mu k němu sedm bodů a skóre 6:2. Spolehnout se mohl zejména na góly Jana Jastřembského z extraligového Chodova. Druhou pozici obsadil třebíčský Jinej Level před Chodovem a Vysokým Mýtem.

Cesta k prvnímu místu vedla přes nájezdy a úspěšná oslabení

Přes kvalifikační dopolední boje se do nedělního play off probojovala pražská rezerva Chodova, která však nestačila na vynikající týmový výkon Uničova a podlehla tomuto soupeři poměrem 0:4. Pak diváci přivítali na palubovce Nimble Old Man a Střed zeměkoule. Po oťukávací první polovině zápasu se do vedení dostal pražský tým. Hubený náskok však neudržel. O vedení přišel zhruba pět minut před koncem. Obrat brněnského týmu pak dokonal David Hauser a Střed zeměkoule proklouzl do semifinále. Dalším těsným semifinalistou se stal také Havlíčkův Brod, jež udolal houževnaté olomouckého Čokovoko. Pak už se představili také svitavštví muži. Pozdní nástup (13:30) jim evidentně sedl a Jinej Level bez problémů vyprovodili ze hřiště 6:1. V zápase si připsal hattrick matadór Lukáš Brýdl.  V semifinále padly oba celky ze sobotní skupiny A, tj. Uničov (1:4 se Středem zeměkoule) a Havlíčkův Brod (2:3n se Svitavami). Do finále tak postoupili papírově nejsilnější favoriti turnaje Svitavy muži a Střed zeměkoule. V boji o první místo, pohár a prémii 5 000 Kč tahal za kratší konec provazu Střed zeměkoule. Od začátku v podstatě dotahoval, a když se mu to podařilo, Svitavy vzápětí odskočily opět o jednu nebo dvě branky. Základní stavební kámen svitavského vítězství byly dva góly v oslabení a výborná produktivita. Každopádně se jednalo o nejlepší zápas v průběhu turnaje, který měl náboj a dostatek florbalového umu. Rozdílovou pátou branku vstřelil v neděli velmi produktivní Lukáš Brýdl, který mohl po hvizdu se svými spoluhráči slavit premiérové prvenství (7:4). Třetí místo z Hydra cupu si nakonec odvezl Uničov, který zdolal Havlíčkův Brod 6:3.

Cena pro nejlepšího hráče: Ladislav Doseděl, FbK Svitavy muži

Cena pro nejlepšího brankáře: Filip Lamař, FbK Svitavy muži

Celkové pořadí:

 1. FbK Svitavy
 2. Střed zeměkoule
 3. Rytíři Uničov
 4. Erupting Dragons HB
 5. Nimble Old Man
 6. Jinej Level
 7. ČOKOVOKO
 8. TJ JM Chodov B
 9. FBC Polička
 10. FTC Vysoké Mýto
 11. FbK Svitavy junioři
 12. Predators Kunštát

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.