Svitavy proti silným soupeřům neuspěly!

V 6. a 7. kole narazily v sobotu Svitavy doma na brněnský Hattrick a hned další den zajížděly na

palubovku ambiciózních Vinohrad. Bohužel mimo základní sestavu se už objevilo dokonce osm hráčů a marodka Svitav je za poslední roky již nebývale početná. Přesto dvanáct statečných bylo vyrovnaným soupeřem Hattricku. V neděli ztroskotali především na brankáři Mrkosovi a slabé koncovce. Přestože v obou dvou případech vyšly Svitavy bodově naprázdno, drží s minimálním náskokem na týmy pod sebou sedmé místo.

FbK Svitavy : FBŠ Hattrick Brno 4:6

Brněnský Hattrick nechtěl dopustit, aby se opakovala první třetina proti Rožnovu, kterou prohrál s nováčkem 1. ligy ostudně 1:5, a tak přijel do Svitav zejména pozorně bránit a využívat šance, které mu Svitavy dovolí. Jednu z nich potrestal hned v šesté minutě hostující Hrabal. Svitavám se ale díky gólům Muselíka a Koleny podařilo vývoj skóre v 15. minutě obrátit ve svůj prospěch. Radost z dobré první třetiny však zkazil svitavským hráčům odchovanec Felkl. V prostřední části Hattrick zařadil na vyšší rychlostní stupeň a utrhl se na rozdíl dvou branek. Svitavy doplatily především na laxnost před brankou a z minulých zápasů se tak nepoučily. V několika případech děkovaly i výtečnému Skácelíkovi v bráně. A to i tehdy, když lapil na začátku třetí části parádním zákrokem nájezd Davida Hausera. Nebylo to ale nic platné, jelikož Hattrick se dostal chvíli poté opět do tříbrankového vedení zásluhou Zdeňka Habra. Vzápětí se Svitavákům naskytla možnost snížení, když byl vyloučen Dominik Flek za bránění ve hře. Přesnou střelou osm minut před koncem se třetí gól Svitav podařilo vsítit obránci Davidu Říhovi a zdálo se, že by domácí tým mohl vykřesat ještě naději a zlomit zápas na svou stranu. Hattrick je však zkušeným týmem, který si závěr zápasu pohlídal. Přesto, že padly ještě dvě branky na obou stranách, na rozdělení bodů to vliv nemělo. Domácí trenér Kocourek po zápase litoval nepovedené druhé třetiny, která stála Svitavy minimálně bod. Nejlepším hráčem Svitav byl vyhlášen brankář Jiří Skácelík, za hosty bojovník Martin Houšť.

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady : FbK Svitavy 8:2

V neděli to bylo již jiné kafe. Vinohrady o den dříve padly překvapivě s nováčkem z Ústí n./L., který ke své výhře dokráčel tvrdou obranou a rychlými protiútoky. Zato svitavští po sobotním nezdaru přijeli hrát florbal, což se jim v notně oslabené sestavě vymstilo. Z počátku sice byly lepším a aktivnějším týmem, nicméně vinohradský Mrkos vždy pohotově zasáhl. A proto se trestalo na druhé straně. Stav po druhé třetině byl 6:0 a na střely 20:12 pro Vinohrady. V poslední části se trenér Kocourek rozhodl k sobě dát pardubické nováčky ve svitavském týmu Junka s Dleskem a jejich souhra přinesla novou energii na hřiště. Zejména Dlesk měl na hokejce minimálně pět tutovek, ale ani v neděli mu přáno nebylo. Po odstoupení Davida Petráže, který zápas na Vinohradech bohužel kvůli dalšímu zranění nedohrál, se Svitavy nevzdaly a předváděly lepší florbal. Vinohrady přestřílely 16:13, přesto ale na více jak dvě branky to nestačilo. Na druhé straně se za domácí prosadili Jan Svoboda a Jiří David, který v zápase zaznamenal hattrick a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu TJ X3M Sokol Královské Vinohrady. Za FbK Svitavy tento primát obdržel mladík Jan Kolena.
Víkendovým sedmým kolem se dostala 1. liga do své třetiny. Svitavy figurují se ziskem osmi bodů na sedmém místě zaručující play off. Nutno však podotknout, že v posledních třech zápasech nezískaly ani bod, nicméně se utkaly se silnými soupeři, které mohly jenom překvapit. I vinou vysokého poštu zraněných hráčů se to ale nakonec nepodařilo. V příštím zápase se utkají na domácí půdě v sobotu 2. listopadu proti Rožnovu n./R., který má bodů šest. Pokud se nechtějí Svitavy propadat dále tabulkou, musí bodovat. Otázkou je, zda trenér Kocourek bude moci počítat alespoň s některými hráči, kteří nemohli nastoupit v minulých 14 dnech k soutěžním zápasům.

AUTOR: Marek Vomočil

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.