Svitavy bodovaly v Paskově a drží 3. místo v 1. lize!

Florbalisté Svitav odcestovali k utkání 4. kola základní části 1. ligy do Moravskoslezského kraje na hřiště tradičního účastníka této soutěže, klubu Paskov Saurians. Svitavy se v Paskově musely vypořádat jednak s dřívějším začátkem utkání, které se hrálo od 15ti hodin, ale především se specifickým povrchem místní nafukovací haly.

Utkání začalo oboustranně opatrně, což se čekalo, protože Paskov není vyhlášen příliš ofenzivní hrou založenou na pohledných kombinacích. Herně proto měly mírnou převahu Svitavy, které držely míček častěji na hokejkách a také šly zásluhou střely Ondřeje Macků do vedení. Paskov však celé utkání hrozil z protiútoků a jedním takovým srovnal stav. Druhé dějství se Paskovu povedlo nejlépe ze všech, když šel do dvougólového vedení, které teprve před druhou přestávkou snížil výborně hrající Aleš König po přihrávce Vladislava Richtera.

Třetí třetinu nezačaly Svitavy vůbec dobře a hned zkraje to bylo opět o dva góly, když Kožušník nedal z přečíslení Skácelíkovi šanci. Svitavy bušily do zamčené obrany, ale skóre se neměnilo. Trenér Kocourek proto reagoval před koncem třetiny stažením hry na dvě útočné formace a tento tah se mu vyplatil. Svitavy si tlakem vynutily čtyři minuty před koncem základní hrací doby chybu domácí střídačky a důležitá přesilovka byla na světě. Když v oslabení tvrdě fauloval Königa domácí Kalous, bylo to 5 na 3 a Svitavy využily dvojnásobnou přesilovku snížením na 3-4 dělovkou z hole Ladislava Štancla. Dvě minuty před koncem pak znovu agilní König fantasticky srovnal skóre backhandovou ranou ze vzduchu. Utkání šlo do prodloužení, ve kterém bylo po několika šancích na obou stranách. Svitavy se však nadechly k závěrečnému náporu a čtyři vteřiny před koncem prodloužení urval bod navíc svitavský junior Jan Kolena. Ten tak zanechal hořkou chuť v ústech paskovských diváků, kteří svým „sportovním“ přístupem motivovali svitavské hráče k maximálnímu výkonu.

Svitavy se ziskem dvou bodů zařadily na průběžné třetí místo 1. ligy. Hned v sobotu 19. října v 19.30 ale budou hostit lídra ligy z České Lípy, která v posledních dvou kolech soupeřům nadělovala dvouciferné porážky. Před svitavskými florbalisty tak stojí velká výzva v podobě přímého souboje s favoritem ligy.

Novinkou také je, že do Svitav přichází na hostování Tomáš Dlesk z Pardubic. Tento hráč doplní družstvo Svitav v útoku. K A týmu se také připojil talentovaný junior Patrik Hnát, který se v Paskově předvedl výborným výkonem. Naopak ze Svitav pravděpodobně již příští týden zamíří na hostování do Litomyšle obranné duo Ivan Šivák a Vít Sauer, kteří tak dostanou více herního prostoru a zpět ke svitavskému týmu se vrátí v lednu. Dále se bude muset tým vyrovnat se zraněním Aleše Königa, který si v zápase s Paskovem zlomil malíček na noze a bude tak 6 týdnů mimo hru. Dalším v řadě zraněných je Vladislav Doseděl, který se potýká se záněty třísel a bude tak chybět zhruba další 4 týdny.

2 Komentářů

  1. K

    První se podívej te na to vaše slavné video než budete něco psát o zakernem faulu!!!všichni si stěžují na povrch v Paskově ale nikdo neřeší že Paskov tam trénuje a hraje celou sezónu;)

  2. Grochol

    Tvrdý faul Kalouse, který podklouzl a nekontrolovaným pádem hokejkou Königa možná ani netrefil. A hořkou chuť zanechal výborný Radegast během i po zápase.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.