Na Střelnici bude k vidění boj o ligové vítězství a Trofej Mistra!

Svitavský florbalový klub stojí krůček od největšího úspěchu ve své 18-ti leté historii. Mužský A-tým je v tabulce třetí divize 2. ligy na prvním místě s náskokem 5 bodů na druhý Náchod, přičemž ze základní části zbývá odehrát dvě víkendová utkání 21. a 22. kola. Pokud Svitavy získají alespoň bod, tj. alespoň remizují v základní hrací době, stanou se již jistými vítězi soutěže. Stalo by se tak pět let od postupu ze třetí ligy. Pro zajímavost – z týmu, který v sezóně 2007/2008 postupoval do 2. ligy, jsou dnes na soupisce 4 hráči.

Boj o vítězství ve 2. lize vyvrcholí v hale Na Střelnici

Svitavy se o víkendu Na Střelnici utkají se soupeři z jihu. V sobotu se ve Svitavách představí TJ Centropen Dačice, v neděli pak B-tým prvoligového Spartaku Pelhřimov. Svitavským v Dačicích vrcholila podzimní krize a prohráli 9:6. O den později s Pelhřimovem zázračně zachraňoval tři body dvěma góly na 7:6 v poslední minutě David Říha.

Domácí si jsou vědomi, že učinit poslední krok v podobě zisku vytouženého bodu nebude jednoduché. „Většina soupeřů k nám dnes už jezdí bránit. Je pak složité se v útoku prosadit do zahuštěné defenzivy, proto nás trenér hodně nabádá ke zrychlení hry. Fanouškům ale mohu slíbit, že o víkendu určitě nehrajeme o bod zajišťující prvenství v lize. Jako vždy se pokusíme získat všech 6 bodů a připravit se tak na případnou baráž“, říká kapitán domácích Josef Prudil.

Fanoušci budou za podporu odměněni exkluzivní výstavou Trofeje Mistra extraligy

Trofej Mistra extraligy

Svitavští florbalisté mají v letošním roce výjimečnou podporu diváků. Za odměnu pro ně připravili překvapení. V hale Na Střelnici bude během sobotního i nedělního utkání vystavena trofej pro nejlepší florbalový tým v České Republice – trofej pro vítěze mužské florbalové extraligy.

„Chceme vystavením trofeje umožnit svitavským fanouškům zblízka pohledět na nejcennější relikvii českého florbalu a také její přítomností motivovat naše hráče, kteří zatím úspěšně bojují o postup do předstupně extraligy – 1. ligy mužů,“ řekl sekretář FbK Svitavy Lubomír Skála a s nadsázkou připomněl i magičnost tohoto vzácného okamžiku: „Budeme ji muset ohlídat před našimi hráči, aby se jí žádný z nich nedotknul, protože pak by na ni navždy ztratili nárok.“

Nádherný a jedinečný pohár, který je vyroben z titanu a ryzího stříbra, navrhl a zhotovil designér David Lomos. Podstavec poháru tvoří dřevěný kvádr, na nějž byl použit dub z českých lesů. Stříbrná polokoule ve tvaru florbalového míčku má čistý obsah 0,9 litru, celková váha poháru je 9,8 kg. Štítky se jmény dosavadních vítězů jsou vybroušeny do stříbrného plechu.

Fanoušci budou mít příležitost se po oba dva dny v průběhu utkání a o přestávkách se vzácnou trofejí na památku vyfotit. Sobotní i nedělní utkání začíná v 15.00 a na svitavský florbal možná o víkendu čeká velká radost.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.