Náchodská jízda vtrhne Na Střelnici! Odolají svitavské hradby?

Svitavské muže hned po vítězném úvodu druhé poloviny základní části 2. ligy v Třebíči čeká další těžké utkání – ne-li to nejtěžší z celé sezóny. Do haly Na Střelnici zavítá exprvoligový Florbal Primátor Náchod, který zatím prohrál jedinkrát a to právě s FbK Svitavy. Povede se hostům odplata za vysokou zářijovou prohru 1:7 nebo domácí Svitavy zdramatizují boj o první příčku? K rozuzlení dojde v sobotu v 17:00 v hale Na Střelnici!

Náchodská jízda prověří svitavskou obrannou tvrz

Diváci, kteří v sobotu dorazí do svitavské sportovní haly, uvidí souboj nejlepšího útoku ligy s nejlepší obranou. Náchod disponuje obrovskou ofenzivní silou zvláště v prvním útoku, kde řádí trio Vídeň – Jenka – Jirák. Přesně v tomto pořadí je najdete na prvních třech místech kanadského bodování soutěže a dohromady dosud nasbírali neuvěřitelných 107 bodů. Na druhé straně však stojí svitavské FbK, které dosud obdrželo suverénně nejméně branek v lize a i díky skvěle chytajícímu Jiřímu Skácelíkovi se může pyšnit titulem nejlépe bránícího týmu.

Rozdíl mezi prvním a druhým týmem tabulky tak lze hledat spíše v umění koncentrace na utkání a psychické odolnosti. Zatímco Náchod dosud ztratil jediné utkání a to právě se svitavským týmem, který je jeho přímým konkurentem, Svitavy poztrácely body v ostudných porážkách od papírově slabších týmů v posledních 4 kolech roku 2012. Půjde tak o souboj nervů, který se bude rozhodovat v detailech.

Jiří Skácelík: Chceme přerušit vítěznou šňůru Náchoda!

Odhodlání ze svitavského tábora bylo cítit již v utkání s Třebíčí, se kterou si FbK hravě poradilo poměrem 8:3. Naopak Náchod zvítězil nepříliš přesvědčivě na půdě devátého Trutnova 9:8. Jeden z pilířů svitavského týmu a aktuálně nejlepší brankář soutěže Jiří Skácelík však hledí k sobotnímu utkání zodpovědně: “Nenechme se mýlit, síla Náchoda nespočívá pouze v těch třech hráčích, ale v kompaktnosti celého týmu, ve kterém je schopen skórovat každý. Sice jsme je porazili vysoko 7:1, ale od té doby jsou k nezastavení a střílí v průměru téměř 8 gólů v každém utkání a my chceme jejich krutovládu opět zastavit.”

Václav Vídeň: Bude to velice těžké utkání.

I hráči náchodského Primátora věští drama. Zatím nejproduktivnější hráč soutěže Václav Vídeň si jede do haly Na Střelnici pro vítězství a tuší, že utkání bude všechny hodně bolet: “Svitavy budou hrát určitě tvrdý a fyzicky náročný florbal. Bude to velice těžké utkání i díky velké podpoře místních diváků, kteří budou svitavské hráče určitě hnát dopředu. Máte pěknou halu, do které chodí hodně lidí, takže se na zápas těším. Z předešlých let si pamatuji vždy vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Náchod.” A má pravdu, Náchod v sezónách 09/10 a 10/11 porazil Svitavy v hale Na Střlenici 4:3 a 2:1 v prodloužení.

V neděli další tuhá bitva s Trutnovem

O den později přijede do Svitav nejhouževnatější tým soutěže FBC Trutnov (DTJ). Ten sice aktuálně figuruje až na 9. místě, ale zcela vyrovnané skóre 63:63 vypovídá o nebezpečnosti tohoto mužstva z podhůří Krkonoš, které Svitavám ve 3. kole sebralo 2 body, když je doma porazilo 4:3 na nájezdy. S Trutnovem má z 12. kola čerstvou zkušenost právě Náchod: “Trutnov na nás od začátku produkoval velmi tvrdou hru, která jim u rozhodčích procházela. Když se přitvrdilo na obou stranách, dali jsme zasloužené góly z pěkných akcí. Bohužel konec zápasu nezvládli rozhodčí, kteří hru až moc pouštěli a vznikla z toho ‘bramboračka’, která hrála do karet Trutnovu a ten se na nás gólově dotáhl,” řekl o těsném vítězství 9:8 náchodský střelec Václav Vídeň. Utkání s Trutnovem začíná v neděli v 16:00.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.