A-tým Fbk Svitavy startuje druhou polovinu sezóny

A- tým mužů začíná druhou polovinu ligové soutěže v neděli 13. ledna od 14-ti hodin na horké půdě Snipers v Třebíči. V 2. lize-divizi III se jedná se o velice důležitý zápas, který svitavským hráčům může zajistit kontakt se špičkou tabulky, kde se aktuálně vyhřívá tým Náchoda s pohodlným pětibodovým náskokem.

Snipeři v prvních sedmi kolech nezískali ani bod, což u týmu jejich kvalit nebývá zvykem. Po tomto katastrofickém vstupu do sezóny jakoby je někdo polil živou vodou a od té doby nenašli přemožitele. Spustili svůj v minulých letech obávaný brankostroj opět na plné obrátky a Svitavy to tak v Třebíči nebudou mít vůbec lehké. Snipers se vyznačují kombinační hrou ve vysokém tempu, přičemž v jejich dresu nastupuje celá řada špičkových hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží.  Jiří Skácelík, opora v brankovišti svitavských, která se proti Snipers vrací do sestavy po zranění prstu, k nedělnímu utkání řekl: „Vyhraje tým, který udělá méně chyb a vydrží mu síly až do samotného konce. Tento zápas prověří naše hráče a zeptá se jich, co dělali během vánoční přestávky“.

Právě během zimní pauzy se v A týmu svitavského Fbk udály zajímavé změny.

Asi největší očekávání budí zařazení Dominika Šmardy do sestavy A-týmu svitavských florbalistů. Dominik se vrátil z hostování u juniorského týmu Bulldogs Brno, kde pravidelně nastupoval v nejvyšší juniorské soutěži. Do svitavského FbK se tak vrací jeden z nejtalentovanějších domácích juniorů a pravidelný účastník mládežnických výběrů. Společně s další juniorskou posilou týmu Janem Kolenou tak budou velkým příslibem pro svitavský florbal. Po delší rekonvalescenci se do sestavy vrací také objev loňské sezóny – Vítek Sauer a trenér Kocourek s ním jistě počítá do defenzivy.  Z hostování v pražském druholigovém FBC Start98 se vrací v dobré kondici Tomáš Hynek.  Ten v Praze pravidelně nastupoval a získal cenné zkušenosti.

 Jan Malý, kterého se pokoušelo získat olomoucké FBS, zůstává nadále ve Svitavách a bude k dispozici i v utkání proti Třebíči. Olomoučtí se tak v boji o záchranu v moravské divizi druhé ligy musí obejít bez tohoto ofenzivního obránce. Stejně tak v červenočerném svitavském dresu nastoupí i střelec z brněnského Hattricku Martin Plaček.

Po zranění kolene se k týmu připojil i Ivan Šivák. Poctivě se připravuje a je jen otázkou času, jestli se stihne rozehrát a nakoukne do sestavy druholigového týmu.

Svitavští v čele s kapitánem Lukášem Musilem se tak v Třebíči musí pokusit přehrát silné Snipery a úspěšně odstartovat veledůležitou druhou část ligové sezóny.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.