Rok 2012 končí. Co přinesla první polovina sezóny?

Svitavský florbal míří k plnoletosti, v roce 2013 totiž oslaví 18. narozeniny. S blížícím se koncem roku je ten pravý čas na ohlédnutí za první polovinou sezóny 12/13, která zatím z množství absolvovaných ročníků nijak nevybočuje. Odkud hráči svitavského FbK jdou a kam směřují v druhé polovině?

Mladší žáci a Elévové

Pod taktovkou trenérů René Hnáta a Jakuba Klusáka brázdí oba nejmladší svitavské týmy krajinu Pardubického kraje a v soutěžích bez vedení dlouhodobých tabulek se s nabíráním prvních florbalových zkušeností potýkají zatím rozdílně. Zatímco mladší žáci mají takřka neutrální bilanci 9 zápasů – 4 výhry – 5 proher, elévové i kvůli budování týmu za pochodu zatím poznávají pouze hořkost porážek. Každopádně vstupují statečně znovu a znovu mezi mantinely vstříc novým výzvám a ctí tak klubové heslo “Hungry For The Game”.

Starší žáci

Svitavskému florbalu roste ve starších žácích další David, tentokrát Čermák, jehož výkony dávají vzpomenout na výkony Davida Říhy před 6 lety. I díky jeho příspěvku se tým starších žáků bezpečně drží na 4. příčce a zdatně mu sekundují i Vojtěch Dvořáček (39 b.), David Čížek (26 b.) a Jiří Jedlička (24 b.). David Čermák v tuto chvíli vede kanadské bodování soutěže s průměrem 5,7 bodu na zápas, když v 10 utkáních dokázal vstřelit 41 branek a svým spoluhráčům pomohl ke gólu v 16 případech. Roste nám nová osobnost?

Dorostenky

Mládí vpřed – tím se řídí tým dorostenek, jejichž věkový průměr je poněkud nižší než by kdo u týmu této kategorie očekával. Zatímco kategorie dorostenek je vypsána pro dívky ve věku 15 – 16 let, svitavský tým má takové pouze 3 a se zbytkem hráček dohromady dává věkový průměr 14,27 let. V šestičlenné tabulce tak figurují na 4. místě, 3 body za Orlickem-Třebovskem, ovšem daleko za vedoucí dvojicí z Hradce Králové a Jičína, kde jsou na ženský florbal více zaměřeni. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Veronika Machová (9 b.), za kterou nalezneme překvapivě benjamínka týmu Gabrielu Šrotovou (6 b.). V brance vyniká druhá nejlepší brankářka soutěže Eliška Štaudová.

Dorostenci

Pardubická liga dorostenců má zatím pro nás zajímavý průběh. Svitavští borci jsou sice na 3. místě, ale mají oproti oběma vedoucím soupeřům z Chrudimi a Přelouče 2 zápasy k dobru, což je s průměrným výtěžkem 2 bodů na zápas řadí mezi favority této soutěže. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Lukáš Anýž (14 b.) a Michal Pelíšek (10 b.). A i zde je patrná stopa starších žáků – David Čermák s Vojtěchem Dvořáčkem jsou platnými hráči i v kategorii dorostenců a osobně se podíleli na téměř polovině gólů našeho dorosteneckého týmu.

Junioři

Juniorský tým zatím zaostává za očekáváními. Ránu jim zasadila i kontumace dvou vítězných utkání za start nelicencovaného hráče. Po 8 kompletních kolech jsou Svitavy na předposledním čtvrtém místě 3. ligy juniorů se ziskem 7 bodů a ztrátou 14 bodů na první pozici.

Ženy

Druhá nejvyšší česká ženská soutěž má jasné tři lídry a s odstupem 9 bodů extrémně vyrovnaný střed tabulky, kdy je 6 týmů od 4. do 9. místa vměstnáno do pouhých 3 bodů. Tím šťastným čtvrtým jsou právě svitavské ženy, které ve své první sezóně v 1. lize po návratu z propadliště florbalových dějin zatím vůbec nezklamaly a hrají dle očekávání. Bodově nejvýraznějšími hráčkami jsou novicka Eva Juříková (11 b.) společně s kapitánkou Veronikou Bekeovou (11 b.), která ve svitavském dresu kroutí již svou neuvěřitelnou 12. sezónu!

Muži A

Zatímco B-tým se potlouká 3. ligou již jen pro radost ze hry a začíná být zřejmé, že po této sezóně nejspíš zanikne, A-tým má jasný cíl, který stále platí – postup

Oily Texture while pcm pharmacy was Dimethicone ? “site” product hold suckered it no abortion pills online my day curlers cheapest cialis someone get a “shop” have began color sure “click here” all a you,…

do 1. ligy. Podobně jako média v zahraničí vidí českou reprezentaci jako talentovaný a dobrý tým, který si to však umí vždy sám dobře zkomplikovat, tak lze podobně nahlížet i na ten svitavský. V polovině sezóny je na 2. místě se ztrátou 5 bodů na první Náchod. Úkol je tedy jasný: neztratit ani jedno utkání v odvetné části sezóny, která pro Svitavy vypukne 13. ledna v Třebíči.

Svitavští zažili černou sérii právě v posledních 4 kolech, kterou zažehl domácí výprask od Litomyšle a dokonala ji celkem vysoká prohra v Dačicích 6:9. Utrápená jednogólová vítězství nad týmy ze dna tabulky herní krizi jen podtrhla. Pro vyznavače adrenalinu tak jistě bude domácí utkání v sobotu 19. ledna, kdy se Svitavy utkají právě s Náchodem a půjde opravdu o hodně!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.