Svitavy zakončily pouť Pohárem ve fantastickém utkání

Svitavští muži pro tuto sezónu ukončili své působení v Poháru České pojišťovny, když doma Na Střelnici nestačili na TJ SAM73 Znojmo a čtvrtfinálová brána se pro ně uzavřela v prodloužení. Nemusí si však zoufat, letošní pohárové loučení bylo díky divákům i oběma týmům opravdovým svátkem.

FbK Svitavy 5:6p TJ SAM73 Znojmo

Zápis o utkání ZDE.

Utkání podzimu – to bylo heslo, pod kterým svitavský florbalový klub lákal veřejnost na osmifinále Poháru České pojišťovny s prvoligovým Znojmem. První fanoušci dorazili již dlouho před utkáním a kdo přišel, rozhodně nelitoval.

Hala, která se plnila lidmi ještě během první třetiny, viděla velmi rychlý gól hostujícího Znojma, který všem přítomným 26 vteřin po úvodním vhazování na optimismu rozhodně nepřidal, avšak svitavští hráči se nenechali zastrašit a dál trpělivě hledali mezery ve znojemské obraně. Tu první našel v čase 8:09 nejmladší hráč na hřišti Jan Kolena a svitavští fanoušci tak mohli oslavit vůbec první gól tohoto mladého talentu v dresu mužského A-týmu v ostrém utkání. A radostné křepčení mohlo pokračovat i o čtyři minuty později. To sirény rozezněl David Říha a domácí šli do vedení, které do konce první třetiny nepustili.

Vcelku poklidný průběh a vedení po první třetině zřejmě domácí tým ukolébalo. Znojemští neponechali nic náhodě a rázně probudili svitavskou lavičku z letargie třemi údery během prvních tří minut 2. třetiny. Stav dvěma góly otočil kanonýr Znojma Petr Sláma a na 4:2 zvýšil Tomáš Kucharič. Ze znojemského úderu se svitavští vzpamatovávali těžce a hra se začala přiostřovat. První přesilovku si zahrály Svitavy, avšak gól, který při ní padl, nebyl uznán pro postavení v brankovišti. Po pěti minutách přece jen rozduněl svitavskou halu ostrostřelec Aleš König, jež propálil hostující obranu, ale v dalším střídání poprvé v utkání domácí tým oslabil. Znojmo v početní výhodě na obranu Svitav nenašlo recept a dokonce v oslabení inkasovalo, jenže gól nebyl znovu uznán a tentokrát pro hru nohou. V 35. minutě se se soupeřem ošklivě srazil Jan Kolena, který byl katapultován nad hlavy ostatních hráčů a tvrdě dopadl. K úlevě všech se po pár chvilkách s fyzioterapeutkou sebral a šel znovu dělat nepříjemnosti v soupeřově obranné linii.

Poslední část základní hrací doby pokračovala ve stejně tvrdém duchu. Ve 44. minutě si dvouminutové

vyloučení vysloužil Martin Plaček, Znojmo však bylo ve své přesilovce znovu bezzubé. Tento dílčí neúspěch si vynahradilo ve 49. minutě – Gabriel Miklík zvýšil na 5:3 a s domácím celkem to vypadalo zle. Fantastičtí diváci ale hnali svitavské FbK dopředu a jejich přání vyslyšel v čase 50:59 Aleš König. Stav 4:5 a začal mohutný boj o přežití v tomto utkání. Prvním, kdo překročil práh tvrdosti, byl znojemský Štefan Furdan a domácí vycítili šanci na vyrovnání. Po oddechovém času rozehráli svitavští svoji přesilovku skvěle a po 14 vteřinách v čase 58:00 vstřelil gól naděje Martin Plaček. Třetí třetina byla dokončena v bouřlivé atmosféře, kterou vytvořilo 341 diváků, což je historický rekord FbK Svitavy. Florbalový večer nekončil a šlo se do prodloužení.


Víte, že…

… nejvíce lidí na florbal ve Svitavách přišlo v sobotu 29. dubna 2006 na utkání Euro Floorball Tour, ve kterém se střetly mužské reprezentace Česka a Švýcarska. Před kamerami České televize byly k vidění oba týmy v plné síle, protože tehdy se zápas odehrával necelý měsíc před Mistrovstvím Světa ve Švédsku. V památném utkání Češi zvítězili 9:6 a ve vyprodané hale se tísnilo 810 diváků. Ve druhém utkání toho dne zvítězilo Finsko nad Norskem 13:3.


Desetiminutovka, kterou rozhoduje jediný zlatý gól. Na Střelnici tato situace nenechávala nikoho chladným a domácí byli velmi blízko senzačnímu postupu do čtvrtfinále Poháru. Nejblíže byl Vladislav Doseděl, ale Michal Sekanina v brance hostů byl pozorný. Zápas definitivně ukončil v čase 65:22 Petr Ostrý, který se trefil do pravého horního růžku Skácelíkovy branky.

Byť se smutnou tečkou, osmifinále Poháru bylo ve Svitavách opravdovým utkáním podzimu. A-tým FbK Svitavy se teď nyní může soustředit na ligu, ve které má důležitější cíle. Její další pokračování můžete sledovat opět ve svitavské Střelnici již tento víkend. V sobotu je na programu od 15:30 4. kolo se Štíry z Českých Budějovic a v neděli od 16:00 5. kolo s Táborem.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.