Svitavy vstoupily do Poháru České pojišťovny

Nová sezóna se pomalu rozbíhá a prvním týmem, který naskočil do ostrých bojů byly ženy. Ty odjely do Jihlavy za 1. kolem ženského Poháru České pojišťovny ve výrazně zúžené sestavě. I mužský A-tým nezahálel a zúčastnil se 1. ročníku itelligence Bulldogs Brno Cupu v Brně. První pohárové utkání čeká v příštích týdnech i je.

Ženy odcestovaly výrazně oslabené

Jihlavská skupina H byla tou poslední z plejády skupin úvodního kola Poháru České pojišťovny. Zatímco v minulých letech bylo 1. pohárové kolo na programu až na konci září, letos čekal na týmy neobvykle brzký termín, který si vybral svou daň ve svitavské soupisce, kdy řada hráček nemohla z osobních důvodů odcestovat na celý víkend do krajského města Vysočiny.

Výprava ve složení Tereza Šmídová, Kristýna Valtová, Lucie Prokešová, Zuzana Dvořáková, Klára Kolářová, Barbora Mařáková, Kristýna Andrlová, Veronika Bekeová, kterou v neděli doplnila Zuzana Šatníková, překonala všechny nepřízně osudu a potěšila svitavské fanoušky s postupem do 2. kola.

Skupinu H tvořila zajímavá pětice týmů. Zatímco domácí extraligová Jihlava plnila roli papírového favorita, ve zbylé čtyřce byl souboj o postupové pozice otevřený. Stejně jako svitavský tým je prvoligovým nováčkem i Opava, se kterou se budou naše ženy potkávat i v rámci 1. ligy – divize II. Čtvrtým členem skupiny H byl tým ze Světlé nad Sázavou, který v Jihlavě odstartoval svoji druhou sezónu. Velkou premiérou však tento turnaj byl pro FTC Vysoké Mýto, které svou florbalovou pouť mezi ženami započalo právě letos.

Postup se zrodil hned v prvním utkání

Víkend otevřelo utkání Svitav se Světlou nad Sázavou. Vítězství 6:3 neznamenalo jen psychickou vzpruhu pro téměř prázdnou svitavskou lavičku, ale jak se později ukázalo, tak i postup do 2. kola. Ve druhém utkání přišel na řadu zřejmě nejtěžší souboj víkendového programu. V něm loni desátý extraligový tým z Jihlavy nedal Svitavačkám šanci a odnesl si výhru 10:0.

V neděli dopoledne se v dalším klíčovém souboji postavily svitavské hráčky nově zrozenému Vysokému Mýtu. Žádné překvapení však nedopustily a dokráčely si k výhře 6:1 a 100%  jistotě postupu do 2. kola. Odpoledne již zdecimovaný svitavský tým jen dohrával a podlehl Opavě 1:7.

Muži A narazí ve 4. kole na Uničov

Mužská pohárová soutěž mezitím uzavřela své 3. kolo, ve kterém se rozhodlo o soupeři Svitav. Ten vzešel ze souboje Uničova a nám velmi dobře známého dačického Centropenu. Ten se ujal vedení až na konci 1. třetiny po trefě Petra Jindry. Stejný hráč pak navýšil dačické skóre i v polovině utkání. Do poslední části však domácí Uničov vlétl jako uragán a v obraně hostů nenechal kámen na kameni. Během osmi minut otočil hlavně díky dvojici Havlíček – Vojáček na 3:2. Opařený Centropen již odpovědět nedokázal a začal kupit chyby. Skóre se zastavilo na stavu 6:2 a Uničov mohl slavit postup do 4. kola, ve kterém se utká s FbK Svitavy. Zápas se hraje již tuto sobotu v 19:00 v Uničově.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.