Realizační tým A-týmu pro sezónu 2012/2013

Svou třetí sezónu v čele svitavské vlajkové lodi započal trenér Lubomír Kocourek. Vedle něj však stane nový tým, který bude zajišťovat A-týmu zázemí. V sestavě realizačního týmu oproti minulé sezóně došlo ke dvěma změnám. Pozici vedoucího družstva opustil po několika letech Marek Vomočil a nahradil ho Josef Prudil, kterému bude kontrovat sekretář klubu Lubomír Skála.  Nově bude u týmu fungovat i Josef Petržela, který bude plnit roli taktického asistenta. Bude mít na starosti zejména analýzu soupeřovy hry a udílení taktických pokynů hráčům. Jako fyzioterapeutka bude u týmu i nadále působit Karolína Vaňková.

„Tento tým má obrovský potenciál k tomu, aby do dvou let hrál důstojnou roli v 1. lize. Přišli mladí a draví hráči, kteří mají chuť hrát a pracovat pro tým. Pevně věřím, Svitavy budou pro každého soupeře těžkým oříškem a samy potvrdí to, co se od nich na hřišti očekává – hungry for the game ,“ říká Marek Vomočil, člen Výkonného Výboru FbK Svitavy.

Tento realizační prstenec by měl dovést hráče k vytyčenému cíli – zisku prvního místa v tabulce a jistotu barážových zápasů o 1. ligu.  Ovšem pozor na začátek sezóny. Pokud se podíváme na předešlé ročníky, měly Svitavy vždy výhodu tří domácích zápasů. V nich nasbíraly někdy i se štěstím téměř plný počet bodů a odrazily se ke skvělým výsledkům. Již samotným vyústěním bylo konečné umístění v tabulce –  4. místo v sezóně 10/11 a 2. místo v uplynulém ročníku. Z dostupných statistik lze vypočíst ještě jeden zajímavý ukazatel a to, že se Svitavy staly bodově čtvrtým nejúspěšnějším celkem všech týmů 2. ligy. Jaká škoda, že předpis soutěže je nemilosrdný a posílá do baráže pouze první celky ze čtyř divizí.

V letošním roce dostali místní florbalisté za „partnera“ Snipers Třebíč. S tímto týmem sehrají nejen první utkání v sezóně, ale budou s ním brázdit i haly stejných víkendových soupeřů 2. ligy-divize III. V kuloárech se však hovoří, že letošní ročník má být nejvyrovnanějším ze všech, proto ani případný náskok nebo ztráta bodů v začátku sezónu, nebude hrát zásadní roli. Důležitý bude pohled na tabulku ke konci roku 2012, kdy se mužstvo může v krátké zimní přestávce ještě připravit na odvetný závěr sezóny. Největšími favority na 1. místo bude čtyřlístek Třebíč, Náchod, Svitavy, České Budějovice.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.