ZÁKULISNÍ PLK: Skácovi na závěr sezóny bouchly saze!

Jak už jste se mohli za posledních 5 dní asi stokrát dozvědět, sezóna A-týmu mužů skončila a to je ten pravý čas na opravdu libový ZÁKULISNÍ PLK, kterého se opět ujal kronikář našeho mužstva Jiří Skácelík. Proč Robin Kalhaus musel vynechat sobotní utkání, jak se Lukáš Musil stal kakitánem družstva a Skácovo první intimní odhalení se dozvíte právě teď!

Poslední výjezd ven byl před námi. Jeli jsme značně oslabeni o kunčického čáva Robina Kalhause, kterého skolila kunčická chřipka (Pravý důvod byl ten, že se blíží volby a jako budoucí starosta Kunčiny se taky někdy musí ukázat na návsi!), o Vladislava “Sršně” Richtera, Vítka Sauera, mladou star Filcka Lamaře a kouče Lubomíra “Čauky mňauky” Kocourka.

Už na srazu bylo cítit to, že odjíždíme bez trenéra a slezli jsme se asi s 20 minutovým zpožděním. Náš průvodce Marek “Martin Kocián” Vomočil přijel svou novou namachrovanou károu a s modrými minibrýlemi ala Lunetic na nose. První zastávka byla již na naší klasické benzince, kde si Lukáš “Kitty” Musil kupuje růžovej nanuk. Cestou se stane naprosto fenomenální situace. Auto Lunetica Vomočila zastavuje na křižovatce, promiskuitní Musil stahuje okýnko a kochá se místními děvčaty. V tu chvíli Marek zařve na procházející lidi “NAZDAR,” Lukáš se tak moc lekl, že mu bohužel musíme říkat KAKITÁN A-MUŽSTVA. Přeber si to jak chceš.  :-D

Cestou projíždíme kolem ZOO, ale bohužel volnou klec pro Kakitána Musila nemají, tak směle pokračujeme dále. Cestou ztrácíme 2 auta ze 4, protože Michal “Čert” Štěpar má malej močák a Luke “JUMBO” Brýdl zase starou GPSku. Po strastiplné cestě se dostáváme do Jihlavy k našemu ubytování. Panuje opravdu veselá nálada, jeden vtípek lítá za druhým, Vladislav Doseděl vše dokumentuje kamerou, takže je na co se těšit! Odjezd od ubytka vzal každý dle svého… Např. Jumbo Brýdl si řekl, že by bylo fajn odřít si svůj auťák o jinej. Přijeli jsme na místo zápasu, protlemili Lukáše a šel se líbat Jágr (Pecovo tričko na spaní nosící štěstí). Každej si vykonal svůj předzápasový rituál, kakitán se konečně převlíkl, Fizič si zabafal ze své elektronické cigaretky, Jan “Valentino” Malý si postěžoval na bolavé nožičky a šlo se pro body. Diváci byli 4. Jedna paní z bufetu jako zástupce domácích a 3 hráčky Svitav (PALEC NAHORU).

Co ke hře?

Fizič Prudil dal sice hattrick, ale nepočítal bych ho, protože to byly jeho klasický shrnováky z malýho brankoviště! Věděli jste, že dal v lize 18 gólů a z toho 10 z malého brankoviště, 7 jinou částí těla než hokejkou a teda jeden výstavní kousek do vinglu? Aleš “Král” König si připsal taky hattrick, David Říha se zápas ani jednou nerozběhl a Petr “Co zápas, to gól” Čáp na něj v jednom střídání na celou halu řval: „Davide, dolůů! Dělej, pojď dolůů. Davide, domůůů“ Znuděný Říha nakonec nátlaku neodolal a šel konečně střídat a pronesl památná slova: Mám 2+2 a jsem na vejletě, tak co chceš… Ještě teď tam, myslím, svařují spojnici tyček, které svým projektilem přepůlil Jumbo Brýdl. Zvířecí dvojice Klusák a Čáp skórovala! Jakub Klusák poprvé v sezóně! Gratulujeme! (Už bylo na čase.)

Po zápase se ve sprchách stala jedna taková věc, po které se cítím jednak zneužitý a jednak špinavý! Víc vám k tomu asi řekne Lunetic Vomočil!

Následně jsme šli na pozápasovou večeři, kde se k nám připojily i naše fanynky z řad svitavských žen – Veronika Bekeová, Kristýna Andrlová a Veronika Bencová. Jedlo se, pilo se, machrovalo se, připravoval se dárek Pátě Bártové pro brzké uzdravení atd. Někomu to hodování sedlo lépe, někomu hůře, že Veroniko Bencová?!?! Krišpína stihla vyvenčit nějakýho hráče Jihlavy, Aleš König zaplatil rundu pro všechny za to, že ještě v barvách SY neprohrál a Vláďa Doseděl ho koupil jen tak ze zvyku. Po návratu na ubytování se holkám uvolnil pokoj. (Kdo jinej než kluci z MT nakonec neměli kde spát?) Aleš König spal na zemi a já s Luneticem na manželské…brr. Někdo šel spát hned po příchodu, někdo si řekl, že bude super jít na benzinku naproti, vlézt do mrazáku a nechat se tam nad ránem fotit (viz titulní foto). Dopoledne jsme vstali, spočítali ztráty, nakrmili kachny v potoce a šli na oběd. Každý se potom na zápas připravoval indivindy: Jumbo pokoj – Brýdl, Říha se před zápasem s Pelhřimovem koukali na Vinnetoua (Sam Hawkins rullez), König, Doseděl a Štěpař rozjímali u potoka, Ondřej Macků spal na lavečce před ubytkem. Odjezd do Pelhřimova, kde jsme se setkali s trenérem a zbytkem hráčů, kteří s ním přijeli (Sauer, Richter, Lamař). Já osobně bych další zápas bez trenéra psychicky nezvládl, protože bez vedení anarchie vládne týmem. Přijeli další fanoušci ze Svitav v čele se zkušeným hecířem Martinem “Marcelem” Vojtou! Zápas jsme prohráli 5:3, ale kvalita utkání byla na velice dobré úrovni! Diváci na obou stranách byli úžasní.

Za zmínku stojí Prudilův další shrnovák, ptačí souboj Martin Kos x Petr Čáp, který vyhrál náš ostrostřelec a moje střídání 10 minut před koncem, kdy jsem už nemohl a potřeboval jsem střídat, ale zahrál jsem to tak, že si všichni mysleli, že mi bouchly saze…  :-) Filcek Lamař chytil záhy nájezd a stal se hrdinou okamžiku.

Tento výjezd byl jeden z legendárních. Nejde ani popsat co všechno se stalo. Snad jsem to nějak tak shrnul jako Pepa svoje shrnováky.

No a je konec. Uteklo to všechno nějak moc rychle. Každý člen A-týmu zaslouží uznání za tuhle sezónu. Vždyť je to nejúspěšnější sezóna v historii FbK, nejlepší obrana v lize, Vladislav “Nepučim” Doseděl v první desítce kanadského bodování, trenér odvedl kus dobré práce, diváci nás celou sezónu táhli kupředu…

Nám sezóna sice skončila, ale svůj postup si ještě musí vybojovat ženy, tak jim držme pěsti!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.