Hydra probuzena: Svitavy bodově nejúspěšnějším celkem nového roku ve 2. lize

Svitavy o minulém víkendu podstoupily boj s beznadějně poslední Rtyní v Podkrknoší, která, jak bylo známo z dřívějších zápasů, tuto sezónu spíše „betonuje“, než hraje florbal. Navíc se s jedním bodem dívá na soupeře před sebou a svoji bodovou minisbírku nerozšířila ani ve svitavské hale. V nedělním klání byla hostujícím celkem Jaroměř, která bojuje o záchranu. Přestože se ale rychle dostala do dvoubrankového vedení, Svitavy si i toto utkání pohlídaly a připsaly si deváté vítězství v řadě. Lídr soutěže Pelhřimov však v domácím prostředí potvrdil roli favorita a vyšlápl si na Tábor (11:2) a České Budějovice (12:2). Stále tak drží první příčku s náskokem šesti bodů na druhé Svitavy.

FbK Svitavy 7:2 Orel Rtyně v Podkrkonoší

Zápis o utkání ZDE.

Rtyně do Svitav přijela s hrstkou kmenových hráčů, kteří se statečně bránili pouze první třetinu, ve které skóroval po krásné přesilovkové souhře Aleš König. Skóre se pak dále navyšovalo až po polovině zápasu a narostlo na úctyhodný pětibrankový rozdíl. Obraz hry byl navíc pro diváka v podstatě stále stejný. Svitavy dobývaly obranný val Orlů, kteří staticky stáli a bránili prostor před brankou. Domácím se tak často otevíral prostor z křídel na stranách, ale i přes jeho nezvyklý dostatek a převahu střel (53:16), se svitavákům nedařilo přesněji zakončovat a skóre výrazněji navyšovat. Pro představu držení míčku bylo okolo 80 % na straně Svitav (pouze odhad, ale zřejmě není daleko od pravdy).  Poslední část se dohrávala již z povinnosti. Ze dvou protiútoků se prosadila i Rtyně. Druhý gól byl ale z řad šťastnějších, když sedmnáctiletý Filip Lamař, který dostal přednost před brankářskou jedničkou Skácelíkem, neutěsnil prostor mezi levou nohou a palubovkou a míček se došoural do brány. Pětibrankový rozdíl nakonec ale zůstal i po konečném hvizdu, za Svitavy se prosadil znovu Aleš König a před ním ještě výborně hrající Lukáš Brýdl.

Komentář vedoucího týmu Marka Vomočila: „Pro diváky nezajímavý zápas, protože Rtyně nechtěla, spíše ani nemohla hrát s námi otevřený florbal. Ale i takové zápasy jsou potřeba a my jsme rádi za tři body.“

FbK Svitavy 7:4 Sokol Jaroměř

Zápis o utkání ZDE.

Jaroměř podává v novém roce velmi matné výkony, a když v sobotu neustála souboj proti Bystřici nad Pernštejnem (8:15), čekal se ve Svitavách tuhý boj. A ten přišel hned v prvním střídání, když z chybné rozehrávky Svitav, vytěžil jaroměřský Hašek vedoucí branku. V páté minutě se hosté prosadili ještě jednou, z přesilovky prostřelil Skácelíka Schwarz. Studená sprcha měla na svědomí zhruba dvouminutový tlak Svitav, který zužitkoval přesnou střelou k tyči domácí Vít Sauer. A jak stálo v programu pro diváky, svým drzým tanečním kouskem na středu hřiště zcela netypicky oslavil snížení stavu na 1:2. Sebevědomí domácí pak stihli jaroměřského brankáře zasypat slušnou dávkou střel, z nich se ujala pouze jedna a začínalo se v podstatě od nuly. Zlepšený výkon v prostřední části přinesl Svitavám tříbrankové vedení. To se však nerodilo lehce. Jaroměř dohrávala každý i předem prohraný souboj a divák tak mohl shlédnout nejeden pád na hřišti. Ale hra plynula dál a po příchodu z kabin do poslední třetiny začala Jaroměř nepříjemně napadat. Z přemíry snahy pramenily zbytečné fauly hostů, a když v 55. minutě zvyšoval svou třetí brankou v zápase Josef Prudil už na 7:2, bylo o zápase téměř rozhodnuto. Jiskřičku naděje pak ještě vykřesal hostujícím Hřivna s Novotným, kteří snížili na 7:4. O tom, že to bylo pro Jaroměř důležité utkání svědčí i tah trenéra, který v minutu a půl před koncem odvolal svého brankáře. Sympatické gesto nakonec ale skončilo pouze u pokusu ještě něco s výsledkem udělat. Stav utkání zůstal nezměněn a tak se Svitavy mohly radovat z již deváté výhry v řadě.

Komentář vedoucího týmu Marka Vomočila: „Zápas jsme kromě začátku měli celou dobou pod kontrolou. Jaroměř se ale ukázala v dobrém světle a pokud předvede na domácím hřišti stejně bojovný výkon, zůstane bez problémů ve 2. lize. Mě i tým těší zejména vynikající počet diváků, kteří nás přišli na poslední domácí zápasy povzbudit. Celkem se jich sešlo okolo 300. Jde vidět, že pokud se bude hrát florbal ve Svitavách na vysoké úrovni, své fanoušky si jistě najde.“

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.