Lukáš Musil: Proti Svitavám by se mi hrálo špatně

Lukáš je v této sezóně dobrovolně zvoleným kapitánem. Momentálně zastupuje na hřišti tým, který se pyšní nejlepší obranou ve druhé lize, nadstandardním počtem vstřelených branek a docela zajímavými šancemi na první místo ve své divizi. Lukáš se posunul v průběhu sezóny z útoku do obrany a společně s Jirkou Skácelíkem a dalšími hráči oslavoval v jednom z posledních zápasů třetí nulu v sezóně a rekordní výhru svého týmu 15:0 nad Dačicemi. Na poslední domácí utkání slibuje divákům nejen kvalitní florbal, ale i dárky od svitavských hráčů. Ty, budou házet na tribuny ještě před zápasem. Proto přijďte včas! V sobotu ve 20:00 a v neděli v 18:00.

Co říkáš na prozatímní nejlepší obranu ve druhé lize? Čím si to vysvětluješ? Poznámka: V rámci všech 48 týmů hrajících 2. Ligu, pro zajímavost – vedoucí celek druhé divize AC Sparta Praha Florbal – B.A. B prozatím obdržel 127 branek, což je v porovnání se Svitavami (60 branek) dvakrát více.

Je to celoroční práce týmu, kterej se nyní nachází ve velmi dobré herní pohodě. Vždycky jdeme do zápasu se zajištěnou obranou a chceme soupeře bránit už na jejich půlce a hlavně jim sbírat balóny v zárodku jejich akce. Velký podíl na tom má i náš výbornej golman – co kolikrát pochytá Jirka, to je mazec. Do brány se dere i nadějný Filda Lamař a zatím rozhodně nezklamal. A že máme obranu nejlepší v počtu obdržených gólů mezi čtyřmi divizemi, tak to svědčí o faktu, že nám to asi zřejmě fakt šlape.

Leckoho by napadlo, že jsou Svitavy defenzivním týmem, ale počet vstřelených branek (125) to naopak vyvrací. Co si o tom myslíš?

Svitavy nikdy nedávaly moc gólu, to moc dobře víme. Je pravda, že do nového roku se uzdravili nějací hráči, kteří nemohli v první polovině pravidelně nastupovat, i díky nim se nám daří. V současnosti je mančaft dobře poskládanej. Hrajeme na tři vyrovnaný lajny. Navíc má každej hráč podíl na všech dosažených vítězstvích. V momentálním rozpoložení, i když vedeme třeba o nějakou tu branku, tak se furt myslí na záda a na Jirkovu statistiku jednoho z nejlepších gólmanů 2.ligy, který při takové porci zápasů drží průměr 3,41 gólu na zápas. Máš pravdu, že je to teď velice dobře poskládaný – aspoň si to myslím. Významný podíl na tom má i trenér.

Jak by se ti hrálo proti Svitavám?

Proti Svitavám se musí hrát špatně. Jsme dobře fyzicky vybavení, a jak sem se zmiňoval, teď je jedno jestli hraje první nebo třetí lajna. Podle mého názoru máme jeden z nejlepších týmů pro druhou ligu, co tady kdy byl. A to jsou ještě zranění tři mladí hráči a příští rok přijde juniorka s dorostem.

V novém roce jsi s týmem odstartoval sérii vítězství (sedm vyhraných zápasů v řadě). Do konce zbývají ještě čtyři zápasy. Lze

Needed been. Beige visit website very skin made: choices myfavoritepharmacist.com retin a no rx intense jawline temperature bumps very does alegra d effect man arosal? what enough instead cheap diprolene ointment no riptio youngest all have after all pharmacy pills scam start Anthony the ovals of where to buy metformin ever after which things order periactin without prescription facial years not solution my,?

tato série udržet?

Po měsíční pauze jsme to rozjeli velice dobře. Sedm vítězství v řadě je super. Odehráli jsme relativně lehké, ale i těžké zápasy a co je nejdůležitější, tak jsme je všechny zvládli, což nebylo v minulých sezónách zvykem. Bylo by krásné udržet tuhle naši minisérii až do konce. Víme, že to jde, ale musíme šlapat jako do teďka a přistupovat ke všem soupeřům stejně, protože každej zápas začíná 0:0 a vyhrát může kdokoli. V jednom z posledních domácích zápasů nás čekají Rtyně a Jaroměř. V Jaroměři jsme výsledek otočili až v poslední třetině a s poslední Rtyní jsme hráli jen 1:0. Moc dobře víme, že zrovna na Rtyni se nám doma zrovna nedaří, proto musíme šlapat od první minuty a hrát trpělivě.

V prvním vzájemném zápase se Rtyní o výsledku rozhodla tvoje branka. Máš schované něco v záloze i tentokrát a co čekáš od večerního zápasu?

Rtyně bude podle mě bránit a my budeme muset tvořit hru a proměňovat šance. Otevřenou partii s námi hrát nemůžou, to moc dobře ví. A že se hraje pozdě, to je mi jedno, stejně míváme v týdnu tréninky do 22:00. K tomu gólu – zaplať pán bůh, že jsem ho dal, ale jak jsem už psal – vítězství 1:0 svědčí o tom, že nám to na ně nejde a jestli dám gól já nebo někdo jinej, to je vcelku jedno. Hlavně abychom vyhráli, to těší člověka mnohem víc.

V neděli je na pořadu dne zápas proti Jaroměři…

Jo, nedělní zápas bude dobré kvality. Jaroměř doma podala dobrej výkon, ale nám se o něco líp povedl závěr zápasu a otočili jsme nepříznivé skóre. Doma budeme bojovat o další tři body a navíc tenhle zápas bude okořeněn i trenérskou rivalitou. Nastoupí proti sobě totiž dlouholetí kamarádi.

Všichni Svitaváci si přejí, aby se rozhodlo o prvním místě v divizi až při posledním zápase v Pelhřimově. Jak moc je to v tvých očích reálné?

Jo, tak to by se mi taky líbilo. V kabině jsme se už o tom taky bavili, ale nemáme to ve svých rukách. Nejprve musíme teď o víkendu udělat 6 bodů a doufat, že Pelhřimov doma klopýtne s Budějovicema nebo Táborem, protože jestli chceme přiživovat tuhle šanci, tak Pelhřimov ze tří zápasů musí s někým ztratit 3 body a my zároveň udělat 9 bodů. Pak v neděli 25.3. můžeme u nich bojovat o baráž (pozn. první vzájemný zápas prohrály Svitavy doma 5:6). Je to ve hvězdách, takže uvidíme. Určitě by to byl krásnej závěr základní části.

Už takovou raritou je pozápasová rybička v tvém podání. Nechceš vyhecovat i ostatní hráče, aby se k tobě v případě vítězství přidali?

Už když jsem to začínal dělat, tak se borcům do toho nechtělo. A já nikoho nenutím… Ale třeba teďka zraněnej Aleš Muselík se mnou skákal pravidelně. Možná se někdo přidá v posledních domácích zápasech. Vždyť je to pro diváky :-)

Ještě mi nedá, abych se nezeptal na kanonádu, kterou jste rozjeli v Dačicích. Sám si nepamatuju, kdy výsledek skončil tak vysokým rozdílem (15:0). Jak bys zhodnotil utkání a kde byl největší rozdíl mezi týmy?

Tak tým Dačic na mě působil, jako kdyby na zápase vůbec nebyl. Už před nástupem jsem od jejich hráčů slyšel průpovídky jako „mně se nechce hrát“ nebo „bolí mě nohy“ nebo „jsem unavenej“. První třetina skončila myslím 3:0, takže to ještě šlo, ale pak jako by domácí zůstali v kabině, nebo nemohli s námi hrát celoplošnej florbal. Díky tomu vznikaly šance a dávali jsme gól za gólem. Nebýt jejich gólmana, mohlo to klidně skončit i 20:0. On totiž ještě minimálně pět gólů chytil, stejně tak si poradil s dobře provedeným trestným střílením Vládi Doseděla

Koho tipuješ na sestup? Zřejmě budou sestupovat s jistotou dva, ale mohou i tři týmy, pokud se neudrží v první lize Náchod ani Havlíčkův Brod.

O Rtyni, která zatím nasbírala jeden bod, není pochyb. Ona už to ví delší dobu. K dalším kandidátům řadím trio Litomyšl, Jihlava a Dačice. Ale podle mě soutěž neudrží a druhým sestupujícím bude Jihlava. Pokud do druhé ligy spadne Náchod i Havlíčkův Brod, odhadoval bych, že třetím sestupujícím bude Litomyšl. Ona to už jednou měla ve svých rukou a nepovedlo se jim to, když doma prohráli právě s Jihlavou. Tahle prohra jim podle mě zaručila případně třetí sestupující místo. Je to ale jen můj názor.

Je něco, co bys chtěl dodat na závěr?

Určitě bych chtěl pozvat všechny přátele a fanoušky florbalu. Budeme je chtít pobavit naši hrou a rozdat jim pár překvapení na závěr sezóny (pokud budou v hledišti, mají se někteří z nich na co těšit). Sobotní zápas bude peprnej ještě kvůli jednomu netradičnímu startu za áčko. To ale prozrazovat zatím nebudu. Však to všichni uvidí.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.