Svitavy poskočily na druhé místo

Jako na kolotoči si museli připadat soupeři svitavského florbalového týmu během uplynulého víkendu. Místní florbalisté totiž v novém roce chytili vynikající formu a v tabulce se vyhoupli na senzační druhé místo. Pravda, vedoucí Pelhřimov je sice hodně vzdálen, stále však existuje teoretická naděje na postup, která žene svitavské áčko dopředu. Sílu týmu poznali na vlastní kůži hráči Českých Budějovic a Tábora, kteří stačili na Svitavy pouze v prvních třetinách.

FbK Svitavy 8:4 FBC Štíři České Budějovice

Zápis o utkání ZDE.

V prvním vzájemném zápasu odešel z palubovky vítězně celek z jižních Čech, když dokázal udolat Svitavy v prodloužení. Skvělé publikum (celkem 168 diváků) vidělo vyrovnaný duel pouze v první třetině, kterou hosté vyhráli díky nádherné střele ze střední vzdálenosti 0:1. Přesto, že domácí hráči byli mnohem aktivnější a vypracovali si v úvodním dějství řadu příležitostí, skórovat se jim nepodařilo. V průběhu druhé třetiny řádil na hřišti zejména první útok, kterému se podařilo vstřelit čtyři branky a vývoj zápasu zlomit na stranu Svitav. Budějovičtí zkusili zahrozit ještě na začátku poslední části, když zvýšili své úsilí při napadání, ale výborně chytající Jiří Skácelík svůj tým podržel. Krátký byl ale na vlastní branku Josefa Prudila, který při snaze míček zastavit, nešikovně tečoval střelu hostů do jeho protipohybu. Uklidňující branka pak přišla v 53. minutě z hole Jana Malého. A když se za dvacet sekund podařilo skórovat i Lukáši Brýdlovi bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Domácí hráči svého soupeře předčili nejen co se týče aktivní střelby (44:24), ale nakonec i v zahozených šancích, kterých měl zejména třetí útok požehnaně. Naštěstí to však nehrálo vůbec žádnou roli a Svitavy slavily zasloužené vítězství nad silným soupeřem.

FbK Svitavy 11:2 1. FbK Tábor

Zápis o utkání ZDE.

Tábor na podzim porazil Svitavy poměrem 7:3 a jako jediný dokázal místní celek zdolat o více než jednu branku. Ovšem výrazně kladnou bilanci ze vzájemných zápasů měly před utkáním Svitavy a roli papírového favorita potvrdily i v neděli. Tábor se stejně jako České Budějovice dostal jako první do vedení, to ale bylo z jeho strany téměř vše. První třetina skončila i přes ne zcela zodpovědný výkon domácích vítězstvím 2:1. Bránící Tábor pak v prostřední části dlouho odolával, i díky pohotovému Dušanovi Václavíkovi v bráně, ale tlak Svitav se nakonec projevil vstřelenými třemi brankami na konci druhé třetiny. V rozmezí necelých dvou minut se dvakrát trefil Vladislav Doseděl (v utkání 4+2) a jednou David Říha. Do kabin se šlo za stavu 5:2, když přihrávku Petra Kutnera po prohraném souboji v rohu obranného pásma zužitkoval táborský Josef Mareš. Hosté ještě zkusili v úvodu poslední třetiny zahrozit a zvýšit svou aktivitu, ale fyzický fond jim v tu chvíli pomalu ale jistě odcházel. A naopak svitavákům jakoby narostla křídla. Soupeře začali rozebírat doslova na šroubky a matice a za stavu 10:2 v čase 52:44 sáhl Tábor raději k time-outu. Po něm přidal ještě jednu branku Vladislav Richter (v zápase 2+2) a korunoval tak povedený herní výkon Svitav z víkendu.

Komentář Marka Vomočila, vedoucí družstva mužů: „Oba zápasy měly téměř totožný průběh, když se soupeř dostal do rychlého vedení, ale kluci si s tím dokázali poradit. V podstatě nemáme s trenérem klukům ani co vytknout. Své úkoly si plnili svědomitě. Samozřejmě, že se ve hře našly určité nedostatky, ale ty kdyby tam nebyly, tak hrajeme extraligu a ne 2.ligu. Jen je škoda, že Třebíč neporazila Pelhřimov a nevzala mu tři body. Se hrou týmu jsem spokojen a pevně věřím, že v takovýchto výkonech budou kluci pokračovat i ve

zbývajících šesti zápasech sezóny.“

Sestava: Skácelík, Lamař – Sauer, Musil, Malý, Macků – Kalhaus, Prudil, Říha, Brýdl, Doseděl, König, Čáp, Štěpař, Klusák, Richter, Krbúšik

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.