ZÁKULISNÍ PLK: Skáca dostal vlastňák a ještě přišel o mikinu!

Mužský A-tým absolvoval další víkend, tentokrát vyplněný domácími zápasy v hale Na Střelnici, které opět pro svitavské florbalisty znamenaly skvělou atmosféru pod taktovkou našich fanoušků. Na druhý zákulisní plk jsme vytipovali Davida “Čeldu” Říhu a Josefa “Fizi” Prudila. První ještě neopustil WC (proč, to se dozvíte uvnitř plku) a druhý se po vstřelení vlastní branky uzavřel do sebe, zahalen do nově nabyté mikiny. A tak jsme se vrátili zpět k Jirkovi Skácelíkovi, který vám znovu svým osobitým způsobem poodkryje to, co z tribuny nemůžete vidět a slyšet.

Dneska to asi vezmu z té vážnější stránky, protože to, co v poslední době kluci předvádí na hřišti, už není sranda! :-)

Zápasy snad není ani třeba popisovat, protože všichni lidi z okolí byli stejně na hale jak v sobotu, tak i v neděli, a to dokonce i z rodné vísky kunčického čáva Robina Kalhause z Kunčiny. Tudíž soudím, že svitavský florbal se dostává stále více do podvědomí širého okolí!

V sobotu ráno mi psal Josef „Fizi“ Prudil, že chce sázku… Regulérně si vymrčel, že když dá gól a vyhrajeme, tak mu musím dát svoji oblíbenou mikinu nejmenované „luxusní“ značky. Dopadlo to tak, že nejenže jsme vyhráli a dal svoji vytouženou branku, ale dokonce dal pro jistotu i branku vlastní. Takže teď Pepa spinká v mé mikině.

Blížil se čas srazu, tudíž jsme posbírali všechny hráče z Moravské Třebové a vyjeli pro vytoužené body… V autě nám nefunguje rádio, tak si prozpěvujeme a refrény jsou výhradně v kompetenci kunčického čáva Robina, protože má nezaměnitelný baryton (o tom jindy). Přijedeme na sraz, následuje „převlečko“, chystání mantinelů a další zbytečnosti nezbytné pro hru. V tu chvíli přichází trenér a má pro nás nachystáno občerstvení v podobě 3 talířů s ovocem, které nařezal s láskou a péčí společně se svoji přítelkyní (Klárko, DĚKUJEME!). Taktická porada, kde kouč vede monolog a jeho pravo-levá ruka Marek Vomočil mu znalecky přikyvuje. Během porady stačí nezastavitelný David Říha sníst jeden a půl talíře s ovocem a stěžuje si na bolesti břicha. V dnešním zápase nastupuje i Ondřej Macků, který jak všichni víte minule slavil svůj gól tak, že se zranil, když běhal po hale jako smyslů zbavený. Své zranění doléčil až přesně na den zápasu…Náhoda? Následuje rozcvička, rozstřílení, zápas, góly, trestné minuty, vítězství nad Českými Budějovicemi 8:4 atd. atd. Stejně tam všichni byli, tak to ví :-) Celé utkání bylo nahráno na kameru, která nám byla zapůjčena (Klárko, DĚKUJEME!). K této záležitosti se váže vážně vtipná historka, ale tady by hrozilo to, že mě trenér už nikdy nepostaví a to já bych tuze nerad! Po zápase následuje poděkování divákům, opět rituály, hromadné objímání ve sprchách… Prudil odchází v mé mikině!!

V neděli již žádnou sázku neuzavírám, protože pomalu nemám co na sebe. Zápas hrajeme až v 17:00, takže je čas se na zápas pořádně připravit. Auto pro změnu nestartuje, takže se řeší nabití baterie, rádio stále nefunguje, ale Robin jede na zápas v jiném autě společně s Peterem Krbúšikem, který v sobotu nehrál, protože se ztratil někde v Polsku, takže je v autě klid. Na srazu nás opět přivítal kouč s tolik potřebnými vitamíny. Doufám, že se z toho stane už rutina, Lubo! :-)V neposlední řadě přichází do šatny JUMBOMEN Lukáš Brýdl se svojí pixličkou výživy pro všechny… Říha odkládá rozjezený talíř s ovocem a s bolestí břicha si jde namíchat drink. Jak se říká “Rozjetej vlak nezastavíš,” a tak slavíme výhru nad Táborem v poměru 11:2! Co bych vypíchnul… Všichni hráli skvěle! I náš nadějný střelec Petr Čáp, který na svůj soutěžní gól čeká už druhým rokem! Dočká se? Všichni věříme, že jednou určitě! Vladislav Doseděl si připsal 4+2, když mu asi 3x ujel míček z čepele a místo víka trefil skulinu mezi nohama gólmana hostí. Vladislav Rychlonožka Richter vstřelil 100. gól Svitav v letošním ročníku. Ondřej Macků vstřelil 2 góly, ale tentokrát si dal pozor a radši ani neslavil.

Z plných ochozů se ozývalo: „Prosíme tým hostí, aby začal klást odpor!“ Někomu to může připadat vtipné, někomu přehnané, ale obrázek hry byl právě takový. Kluci šlapou na 100%, trénují co to dá, občas i toho kouče poslechnou. Náš nadějný bejček Fíla Lamař se opět dostal do brány, i když jen na pár minut. Ale je třeba získávat zkušenosti. Já osobně jsem rád, že tam chodí jen na chvilku, protože kdyby tam chodil na celý zápas, tak nevím nevím, jestli bych se ještě někdy dostal do brány já!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.