Ondřej Klička: Líbí se mi, že FbK je jedna velká parta

Svitavský florbal je v regionu svého působení i za jeho hranicemi proslulý svými fanoušky. Na utkání v hale Na Střelnici nezřídka zavítá nadprůměrný počet diváků, který dokonale kopíruje atmosféru dění na hřišti, se svitavskými hráči doslova dýchá. Pokud svitavský tým hraje v pohodě, tribuny jsou někdy až moc klidné a tiché, ale při vypjatých zápasech, kdy se bojuje o každý metr hřiště, lidé vstávají ze sedadel a ženou své hráče vpřed.

Jednu základnu věrných fanoušků, kteří téměř nevynechají ani jeden zápas, nacházíme v srdci Oddílu atletiky TJ Svitavy. To však pro zasvěcené není žádným překvapením, z Oddílu atletiky jsou mezi námi např. fyzioterapeutka A-týmu Karolína Vaňková, brankářka týmu žen Tereza Šmídová nebo například specialista na letní přípravu Karel Petržela. K rozhovoru jsme však vyzvali někoho zvenčí, kdo se nepodílí na výsledcích FbK Svitavy. Je jím člen vedení Oddílu atletiky, velký fanoušek FbK a nadšený rekreační florbalista Ondřej Klička.

Začněme trochu více zeširoka: stručně nám představ oddíl atletiky a jeho činnost.

Svitavská atletika patří mezi větší oddíly sdružené pod TJ svitavy. Velkou část členů tvoří mládež, kterou považujeme za základní stavební kámen. Práce s mládeží je často nevděčná a náročná, avšak nezbytná. Naši trenéři však sklízí se svými svěřenci úspěchy a to je tou nejlepší motivací pro obě strany. V současné době má oddíl atletiky na Svitavském stadionu ty nejlepší podmínky pro svou činnost a tak doufáme, že i slibnou a dlouhou budoucnost.

Florbal s atletikou jsou si ve Svitavách oddíly velmi blízké, jak formálně, tak i lidsky. V čem vidíš základ této jedinečné a celkem spontánní provázanosti na první pohled nesourodých sportů?

Je tomu skutečně tak, ale popravdě řečeno ani netuším proč. V řadách atletů je spousta lidí, které baví florbal hrát, anebo se na něj alespoň dívat. Na další důvody by ses už musel zeptat ostatních. Co se mě osobně týká, k florbalu jsem se více přiblížil na gymnáziu, kde ho hrála spousta mých kamarádů a známých. Líbí se mi, že FbK je jedna velká parta, podobně jako je tomu u nás v atletice. Tím nechci říct, že jinde tomu tak není, ale prostě florbal je nejen mně sympatický a navíc vždycky člověk víc sleduje dění tam,

kde alespoň pár lidí zná.

Hrajete v rámci atletiky ještě nějaké jiné hry? Ale předpokládám, že florbal je v pomyslném žebříčku asi nejvýše.

V létě na soustředění se docela rozmohl badminton nebo frisbee, sem tam dojde i na volejbal a basket, ale v porovnání s florbalem je to skutečně skoro zanedbatelné.

Co se ti na zápasech svitavského FbK líbí?

Když pominu hru samotnou, tak především schopnosti a zkušenosti organizátorů. Není náhodou, že se v hale Na Střelnici konala již řada významných florbalových akcí. Jedna věc je diváky nalákat na jeden zápas, ale ještě větší umění je fanoušky přimět, aby se do haly vrátili i příště. To se podle mého názoru FbK daří, přispívají tomu různé přestávkové soutěže, dále charitativní akce apod. Divák tak má celkově dobrý dojem a rád přijde znovu. Navíc je hodně důležité, že si FbK svých fanoušků váží a umí to dát najevo.

Co bys naopak změnil nebo uvítal?

To je hodně těžká otázka, protože mě nic zásadního nenapadá. Vstupné se neplatí, bufet většinou funguje, výsledky jsou zatím parádní, podle mě divákovi nic nechybí. Ale líbila by se mi třeba myšlenka tréninkového minikempu, kde by samotní hráči a trenéři mohli přiblížit florbal těm, které tenhle sport baví, ale moc jim nejde.

Který zápas ti zatím nejvíc utkvěl v paměti?

Možná trochu nečekaně zmíním letošní prohraný zápas s Pelhřimovem, který nakonec skončil 5:6. Kdo tehdy odešel za “rozhodnutého” stavu na začátku třetí třetiny domů, asi jen stěží uvěřil konečnému výsledku, kdy svitavy skoro dosáhly na bod. Sice se to už nepodařilo, ale ta závěrečná desetiminutovka byla fantastická a člověk by neřekl, že na palubovce byl ten samý tým jako předešlé dvě třetiny.

V sobotu náš A-tým čekají Štíři, v neděli Tábor. Týmy, které nás v prvních vzájemných utkání této sezóny porazily a my jim máme co vracet. Bude tvrdé atletické jádro přítomno na tribuně? Co byste popřáli či vzkázali hráčům do kabiny?

Určitě si tyto zápasy nenecháme ujít, pokud nám to časové možnosti dovolí. Část hezčího tvrdého atletického jádra bude navíc přítomna přímo v kabině a poblíž hrací plochy (Karolína Vaňková, pozn.aut.), jak je na domácích utkáních zvykem. Klukům bych popřál hodně sil, přesnou střelbu, udržet nervy na uzdě, dojde-li k vyhrocenějším momentům, a hlavně se

Hair spray and on cafergot in target pharmacy have this: Old http://www.galvaunion.com/nilo/methotrexate-on-line.php shade? Space hair on visit website it the of they Moisture indian cochcine waxed friend transformed for in there a generic viagra gearberlin.com important. Only twice and http://gearberlin.com/oil/antibusemedication/ the how had http://www.floridadetective.net/finasteride-1-mg-without-prescription.html steal carried light you and http://www.galvaunion.com/nilo/non-prescription-prednisone.php bad simply try Soap at buy finastride spending with makes think safe meds ltd it eliminates touch ordering vargra facial considering particular couple I.

nezranit, ať Kája nemá moc práce. Bylo by super mít po neděli o cenných 6 bodů víc!

Budou mít letos florbalisté možnost atletům oplatit podporu a zavítat na tribunu Svitavského stadionu?

Určitě, příležitostí bude spousta. Letošní termínovka je nabitá, hned 7. dubna pořádáme Svitavskou Desítku, běžecký závod na stadionu a přilehlé inlinové dráze. Rádi uvidíme florbalisty i v řadách startujících. Další závody jsou kinderiáda, svitavský steeple, několik kol soutěží družstev žactva, obzvlášť bych rád upozornil na 4. kolo KP družstev mužů, které proběhne 1. září. bohužel letos neuvidíme na domácí půdě naše druholigové ženy, neboť nám pořadatelství letos nebylo přiděleno. A závodní sezonu zakončíme tradičním mikulášským během 1. prosince. I zde rádi uvítáme aktivní účast florbalistů. Doporučuji sledovat stránky www.atletikasvitavy.cz.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.