Béčko i bez řady opor dokázalo získat čtyři body a drží se na špici

Minulý víkend prožil B-tým svou zkoušku ohněm, která se bude opakovat i na konci února. Termíny turnajů juniorského a mužského A-týmu se totiž potkaly v jeden den, a proto odjelo na poličský turnaj pouze torzo kmenových hráčů rezervy. V obou utkáních sahalo po výhře, když vedlo v každém zápase o dvě branky, ale nakonec se radují ze čtyř bodů a upevnění první příčky.

FbK Svitavy B 5:5 Orel Přelouč

Góly: Hnát, Klusák, Krbušík, Molitoris, Vomočil

V prvním vzájemném měření sil dokázaly Svitavy svého soka porazit poměrem 5:4. Utkání tehdy bylo velmi vyrovnané a pro Svitavy hrála lepší koncovka a zlepšený výkon ve třetí třetině. Vývoj v odvetném zápase, ke kterému svitavští nastoupili pouze s osmi hráči do pole, se dlouho odehrával v jejich prospěch. Dostaly se dokonce dvakrát do dvoubrankového vedení, jednou 3:1 a podruhé po úspěšně provedeném trestném nájezdu na 4:2. Přelouč se pokoušela po celý zápas o postupné zakládání útoku, což jim ale dlouho nepřinášelo ovoce. A to i díky skvěle chytajícímu Tomášovi Mildemu, dlouholeté opoře Svitav. Zhruba uprostřed poslední třetiny se ale před svitavskou bránou několikrát zajiskřilo a Přelouč se brankově prosadila. Nejdříve snížila po nařízeném volném úderu v těsné blízkosti brankoviště – již podruhé v zápase. Pak si svitavský tým nepohlídal sbíhajícího útočníka Přelouče a za Mildeho zády skončila i přízemní střela k pravé tyčce. To vše během necelých tří minut vedlo k zápasovému obratu. Téměř hned vzápětí se podařilo Svitavám ukořistit míček na středu hřiště a necelé dvě minuty před koncem dovedl Mário Molitoris přesnou střelou ze střední vzdálenosti vybojovat po nadějném začátku alespoň remízu.

FbK Kostelec n/O 2:3 FbK Svitavy B

Góly: Vomočil 2, Krbušík

S Kostelcem se Svitavy potkávaly ještě za dob, kdy B-tým neexistoval a v paměti jim zůstaly zejména góly Matouše Libotovského, které v postupové sezóně do druhé ligy znamenaly nemalou komplikaci. Před utkáním zněl tedy pokyn od trenéra Josefa Petržely zcela jasně: Uhlídat jejich nejproduktivnějšího hráče a postavit hru na pevné obraně a efektivitě v útoku. Skóre utkání otevřel Marek Vomočil, kterému přiťukl míček u mantinelu Pavel Blažejovský a následná střela zapadla za kosteleckého brankáře. V prostřední části pak padly všechny ostatní branky v zápasu. Nejdříve Peter Krbúšik navýšil střelou švihem na 2:0. Pak si však Milde v bráně Svitav vzal „prázdniny“, když pustil dva góly po zemi a jeden dokonce smolně mezi nohama a rázem byl stav vyrovnaný. Necelých dvacet sekund před koncem se však Marek Vomočil trefil po výpadu z obrany podruhé, plácl si s Mildem na znamení přátelství a vypucoval mu boty, které před odjezdem málem nechal doma. Zároveň tak přesunul skóre zase na stranu Svitav. Třetí část se odehrála téměř v poklidu, akorát René Hnát neúmyslně zasáhl domácího hráče do obočí a na světě bylo nepříjemné krvavé zranění. Pak se z hřiště sbíral ještě pět minut kapitán DavidKomůrka, který měl čepel otisklou na koleni, lýtku a stehně zároveň. Svitavy také dohrávaly utkání ve čtyřech. To když Pavel Blažejovský nešikovně zasáhl hokejkou ze zadu protihráče. Stav na světelné tabuli se ale neměnil. Kladným zjištěním z utkání bylo i herní zapojení Františka Weise, jinak druhého gólmana Svitav, který v zápase trefil tyčku!

Komentář trenéra Josefa Petržely: “Z turnaje si odvážíme čtyři body a stále se držíme v popředí tabulky. Hráli jsme v oslabené sestavě, proto jsme částečně upustili od aktivního napadání. Výborný výkon podala tříčlenná obrana ve složení Komůrka – Klusák – Vomočil. Samozřejmě, že ale pochvalu zaslouží i ostatní hráči, kteří ze sebe vydali maximum. V útoku nás však stále brzdí neproměňování šancí. Rád bych vyzdvihnul i Františka Weise, který jako gólman nastoupil ve druhém zápasu v útoku a rozhodně nezklamal. Cíl pro posledních šest zápasů je udržení se mezi prvními třemi týmy, tím bychom završili již teď úspěšnou sezónu.”

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.