Muži A si nevydechnou, čekají je Bandité a okresní El Clásico

A-tým mužů po dlouhé pauze rozjel odvetnou polovinu sezóny vítězně v Bystřici nad Pernštejnem. I když vítězství 5:3 nebylo to z nejzářivějších, v ten den bylo veledůležité. Vzpouru papírových outsiderů odnesli prohrami jak Snipers, tak Štíři a svitavský tým se díky jejich zaváhání posunul na 3. místo 2. ligy-divize III. Na hojení utržených ran a vypilování herních nedostatků však měli svitavští muži pouhý týden. Nyní je čeká cesta na severozápad.

FBC Innebandytos Hradec Králové: Bandité zaútočí na svitavskou tvrz!

V sobotu v 18:00 se v Předměřicích nad Labem uskuteční zahajovací buly zápasu, ve kterém není nikdo favoritem. Pátý tým ligy FBC Innebandytos Hradec Králové bude hostitelem utkání 13. kola 2. ligy – divize III, ve kterém přivítá FbK Svitavy. Hradečtí bandité chtějí loupit body a svitavská obranná tvrz je pro ně velkým lákadlem. Innebandytos jsou totiž těsně za Snipers druhým týmem ligy s nejvíce vstřelenými góly s průměrem 7,4 branek na zápas. Svitavskou chloubou je zase obrana, která se se skvělým Jiřím Skácelíkem za zády může pochlubit nejnižším počtem obdržených branek v lize, v průměru 3,4 za zápas.

V hradeckém útoku si budou muset svitavští muži dávat nejvíce pozor na Jana Linharta, který je po 12 kolech nejproduktivnějším hráčem ligy s 20 góly a 16 asistencemi. Další devízou banditů jsou bratři Matěj a Štěpán Raiterovi, kteří Jana Linharta s lehkým odstupem následují.

Po dvou listopadových výprascích od Snipers (3:12) a Dačic (4:13) se Innebandytos zvedli. Porazili Štíry 8:7 v prodloužení, Tábor vyprovodili s přídělem 12:3 a minulou neděli si poradili s Litomyšlí 11:7. Se Svitavami však ve 2. kole prohráli 6:3 po vyrovnaném utkání, které se ještě v 55. minutě hrálo za stavu 3:3 a drama rozhodnul svitavský trhák v 58. minutě, kdy se v 30 sekundovém rozestupu trefili Robin Kalhaus s Michalem Štěpařem. Podaří se banditům vyplenit svitavskou tvrz? On-line textový přenos utkání je ZDE.

FBC Peaksport Litomyšl: Bouře v Litomyšli aneb okresní florbalové El Clásico

Tradičně velmi jiskřivé utkání dvou sousedních měst se v letošní sezóně přesouvá do Městské sportovní haly v Litomyšli. Peaksport má Svitavám co vracet, poslední utkání se stalo pro litomyšlské FBC noční můrou. Bylo 6 minut a 13 vteřin do konce a Litomyšl v hale Na Střelnici vedla po trefě Vojtěcha Jakubíka 6:3. Odepsané svitavské hráče však nastartoval v čase 54:03 gólem v oslabení Vladislav Richter. David Říha góly v rozpětí 70 sekund srovnal a v čase 57:42 popravu dokonal Lukáš Brýdl. Motivace je v Litomyšli oprávněně obrovská a dá se očekávat, že více než florbalové umění rozhodne psychika hráčů, především jejich schopnost koncentrace na utkání a to na obou stranách.

Litomyšl tradičně táhne hrající trenér a kapitán Ladislav Štancl, který je v rámci celé ligy druhým mužem kanadského bodování se 17 góly a 18 asistencemi. Podobně jako je tomu v Hradci Králové, vedle něj v čele týmu stojí bratři a to Vojtěch a Tomáš Jakubíkovi.

Litomyšl je zatím na 8. místě tabulky se 14 body, na dosah 6. místu. Zespodu jsou však ještě blíž Bystřice s Táborem, shodně se 13 body. Výkony týmu z města stříbrné lilie byly v první polovině sezóny kolísavé, avšak na konci prvního poločasu soutěže přišly 3 vítězství v řadě a to probouzí vzpomínky na loňskou sezónu, kdy zkaženou první polovinu soutěže v Litomyšli mocně doháněli v polovině druhé. Naposledy však Litomyšl poprvé doma prohrála s Innebandytos 7:11. Spraví si Peaksport na Svitavách chuť nebo do Litomyšle vtrhne svitavská noční můra? Utkání v Městské sportovní hale Litomyšl začíná v neděli ve 14:00. On-line textový přenos utkání je ZDE.

[poll id=”8″]

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.