Dorostenci proti lídrům tabulky poloviční

Tým dorostu odjel na utkání 13. a 14. kola 1. ligy do Havlíčkova Brodu, kde na něj čekali lídři tabulky – FTS Florbal Náchod a FBC Štíři České Budějovice. Dalším handicapem byl fakt, že na turnaj neodjel tým ve svém nejsilnějším složení. Jan Kolena s Dominikem Šmardou odjeli pomoci týmu juniorů a kapitána Patrika Hnáta nepustila na hřiště chřipka. I tak dokázal oslabený tým dorostu v Havlíčkově Brodu vyválčit cenné 3 body a nadále drží kontakt s prvními třemi týmy divize III.

FbK Svitavy 5:13 FTS Florbal Náchod

Po třetinách: 2:4, 1:7, 2:2
Branky: Dvořáček 3, Pelíšek, Bečvář

Úvod zápasu byl pro svitavské hororový. Hned v čase 0:08 padl do svitavské sítě první gól, vzápětí další a po uplynutí 5. minuty na tabuli svítilo skóre 0:4 pro Náchod. Svitavští se oklepali a dokázali odpovědět v 6. minutě, kdy se trefil Adam Dvořáček v přesilové hře. Poté snížil vedení Náchodu Radek Bečvář po svém samostatným úniku – 2:4. Svitavští přečkali přesilovku a poté se do konce třetiny již nic dramatického nestalo, i přes tlak hostujícího Náchodu. Ve druhé třetině byli náchodští o třídu lepším týmem, což se také projevilo na skóre utkání. Ve 26. minutě zápasu na tabuli zářil stav 2:10 a svitavští dorostenci byli zralí na ručník. V čase 26:37 unikl náchodské obraně Lukáš Dobrovolný, který byl zadržen faulem a rozhodčí nařídili trestné střílení. Zkušený Radek Bečvář však trefil pouze tyčku. Z následné přesilovky svitavští nakonec vytěžili gól a to v podání Michala Pelíška. V závěru třetiny se však opět prosadil útok Náchodu, takže do druhé přestávky se šlo za hrozivého stavu 3:11. Náchod ve 2. části přestřílel na počet střel Svitavy 20:4. Ve třetí třetině se tým Svitav poučil z chyb z předchozích hracích částí, ale přesto měl Náchod opět první slovo při vstřelení gólu. Na ten ovšem pohotově odpověděl přesně za minutu Adam Dvořáček a začala přestřelka. Po následné rozehrávce se uvolnil hráč Náchodu a skóroval a v další přesilovce dal gól opět Adam Dvořáček, který tak završil hattrick. Hráči Náchodu byli ve třetí třetině velmi často vylučováni, v jednu chvíli dokonce na trestné lavici seděli i tři hráči. Svitavy přes převahu v poli mohly přidat gól, ale ani ve hře 5 na 3 se jim to nepovedlo. Do konce utkání se již nic podstatného nestalo, a tým Svitav si odnesl prohru 5:13.

FbK Svitavy 7:3 FBC Štíři České Budějovice

Po třetinách: 4:2, 0:1, 3:0
Branky: Bečvář 3, Pelíšek, Dvořáček, Zelený, Dobrovolný

V utkání 16. kola čekal na FbK Svitavy střet se Štíry, kteří jsou na druhém místě v tabulce 1. ligy dorostenců. Jednalo se o druhé vzájemné střetnutí v sezóně a opět vítězné pro Svitavy. Svitavští dorostenci si, jak je jejich zvykem, nepohlídali začátek zápasu a hned v 3. minutě prohrávali 0:2, dokázali ale odpovědět hned v 5. minutě, kdy se trefil Michal Pelíšek, poté pak v 8. minutě v přesilové hře Adam Dvořáček a bylo vyrovnáno. Svitavští dokázali proměnit ještě 2 šance a na konci třetiny bylo skóre nakloněno na svitavskou stranu poměrem 4:2. Na začátku druhé třetiny hrály oba týmy velmi opatrně a nechtěly udělat chybu, ale přes všechno snažení svitavští inkasovali v polovině 7. minuty. Utkání se poté uklidnilo a bylo velmi vyrovnané, byť Štíři jsou papírově lepším soupeřem. Ve třetí třetině dal krásný gól vcelku sváteční střelec Lukáš Dobrovolný. Zajímavé momenty přišly na scénu ve 37. minutě utkání, kdy si oba týmy vyzkoušely trestná střílení. Nejdříve v čase 36:43 nastoupil k nájezdu hráč Štírů, ale Evžen Vavruška potvrdil, že je Svitavská jednička a s nájezdem si hravě poradil. To nabudilo svitavské hráče, kteří si následným tlakem a chybou Štírů vynutili další trestné střílení, tentokrát ve svůj prospěch. Radek Bečvář bohužel gól nedal, ale při následující přesilové hře po pěkné přihrávce neminul. Poté přidal ještě jeden gól, a aby toho nebylo málo, tak bylo opět nařízeno trestné střílení pro svitavské FbK. Toho se ujal Michal Pelíšek, bohužel však také neproměnil. Svitavští v klidu dohráli zápas v přesilové hře 5 na 4 a zaslouženě si odvezli výhru.

Sestava: Vavruška – Zelený, Malý, Turčan, Pelíšek, Vašátko, Bečvář, Dvořáček, Macků, Dobrovolný

Příště čeká dorostence domácí turnaj v hale Na Střelnici, který proběhne v neděli 29. ledna. Ve 14:00 se svitavským dorostencům postaví Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod, který v této sezóně se svitavským týmem již 2x prohrál (11:6 a 7:3). Ve druhém utkání od 18:30 se pak FbK Svitavy vůbec poprvé v sezóně utká s CSP Hradec Králové.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.