Dominik Šmarda zpět ve svitavském dresu

Jeden z nejtalentovanějších hráčů svitavské mládeže, 16-ti letý Dominik Šmarda, se vrací do svitavského dresu. Dominik, který se dlouhodobě výrazně prosazoval v žákovských výběrech, v září odešel na hostování do juniorské nejvyšší soutěže v družstvu Bulldogs Brno.

Za populární brněnské Bulldogy v 1. lize nastoupil k 8 zápasům a sbíral tak velmi cenné zkušenosti se špičkovým florbalem, když v juniorské nejvyšší soutěži hrál i proti soupeřům pravidelně nastupujícím v mužské Fortuna Extralize. Během svého hostování vstřelil 3 góly a na 1 branku nahrával.

Hned při prvním startu za FbK Svitavy po svém návratu pomohl dorostencům, netradičně v obraně, ke dvěma svitavským vítězstvím proti UNITED České Budějovice a Erupting Dragons Havlíčkův Brod.

„Jsme velmi rádi, že Dominik neprodloužil hostování, kde se bodově příliš neprosadil a rozhodl se vrátit do Svitav. Věříme, že se ujme role lídra dorosteneckého týmu a pomůže v bojích v 1. lize. Uděláme všechno proto, abychom Dominikovi umožnili další florbalový růst a jeho příští hostování bylo už v extralize,” nastínil další plány Lukáš Brýdl.

Na druhé domácí představení dorostenců včetně navrátivšího se Dominika Šmardy nebudete muset čekat dlouho. Druhý domácí turnaj 1. ligy dorostenců proběhne v hale Na Střelnici v neděli 29. ledna odpoledne.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.