Dorostenci v polovině soutěže drží 4. místo v 1. lize!

Hned na první víkend v novém roce bylo naplánováno pokračování dorostenecké 1. ligy. Svitavy čekala cesta až do dalekého Sezimova Ústí a tam zápasy s FBC UNITED České Budějovice a Sokolem Erupting Dragons Havlíčkův Brod, tedy s týmy s nejdelšími názvy v lize. Jelikož vám ale dloužíme ještě článek z posledního turnaje minulého roku, který se konal 10. 12. v Třešti, začněme nejdříve tam.

FbK Svitavy 5:7 Snipers Třebíč

Po třetinách: 2:2, 1:3, 2:2
Branky: Kolena 2, Zvára 2, Bečvář

Naši dorostenci odcestovali na turnaj pouze s 8 hráči, i přes to však chtěli odčinit smolnou porážku od Snipers z prvního vzájemného zápasu. Úvod zápasu jim ovšem nevyšel podle jejich představ, když brzy prohrávali 0:2, poté ale začali na hřišti přebírat iniciativu a výsledkem byly dva slepené góly v 11. minutě. Začátek druhé třetiny si ale opět nechali utéct, čehož Třebíč využila a podařilo se jí skórovat hned třikrát, to sice svitavské hráče nabudilo, výsledkem bylo velké množství šancí, ale jen jeden gól, o který se postaral půl minuty před druhou přestávkou z volného úderu přesnou ranou Jan Zvára. Začátek poslední třetiny ale patřil opět, jak jinak, Třebíči, která během tří minut dvakrát udeřila. Jan Kolena sice na odpověď nenechal dlouho čekat a snížil, ale to byla na dlouhou dobu jediná střela, která si našla cestu za soupeřova gólmana. Další snížení přislo až v 10. minutě, a to se ukázalo být příliš pozdě. Posledních 5 minut se sice neslo v duchu svitavského tlaku, ale ani time-out ani odvolání gólmana Vavrušky už žádnou změnu skóre nepřineslo. Ani napodruhé se tedy dorostencům nepodařilo ve vyrovnaném utkání se Snipers bodovat, napotřetí už to snad vyjde.

FbK Svitavy 11:6 Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod

Po třetinách: 5:3, 2:3, 4:0
Branky: Kolena 3, Dvořáček 2, Bečvář 2, Malý, Zvára, Hnát P., Zelený

V tomto případě šlo o první vzájemný souboj v sezóně, soupeři si tedy neměli co vracet. Havlíčkův Brod byl ovšem před zápasem v tabulce lépe postavený a vstupoval tedy do utkání jako favorit. Že to nebude mít vůbec lehké, se ale ukázalo už v 1. minutě, kdy byli diváci i aktéři zápasu svědkem hned dvojnásobného zázraku. Svitavy totiž dokázaly otevřít skóre brankou Jakuba Vladimíra Malého, pro něhož to navíc byl premiérový gól v sezóně. V první třetině se vůbec s brankami roztrhl pytel, na jejím konci svítil na tabuli stav 5:3 pro Svitavy. V druhé třetině se týmy ve střílení gólu pravidelně střídaly, první a poslední slovo měli ale hráči Sokolu, takže do poslední třetiny si Svitavy nesly výhodu už pouze jedné branky. V poslední části ani jedno z družstev nechtělo udělat chybu, až v 10. minutě protrhl střelecké trápení obránce Michal Zelený, na což reagoval trenér Brodu time-outem. Jeho výsledkem se však ukázalo být pouze vyloučení jednoho z draků a následně využitá přesilovka v podání Svitav. Tento gól hráče z Vysočiny definitivně položil, v poslední minutě se za Svitavy trefili ještě Adam Dvořáček a Jan Kolena, který 9 vteřin před koncem uzavřel jak svůj hattrick, tak i stav zápasu.

Sestava (10.12.): Vavruška – Hnát M., Zelený, Zvára – Bečvář, Dvořáček, Hnát P., Kolena, Malý

To je vše z prosincového turnaje v Třešti, nyní se přemístíme do Sezimova Ústí, kde svitavští dorostenci řádili v sobotu 7. ledna.

FbK Svitavy 7:5 FBC UNITED České Budějovice

Po třetinách: 1:2, 5:2, 1:1
Branky: Kolena 3, Pelíšek 2, Anýž, Dvořáček

Soupeř z Budějovic se po 10 odehraných kolech krčil beznadějně na posledním místě tabulky s hrozivou nulou v kolonce počtu bodů. S tímto faktem se však rozhodl něco dělat, o čemž svědčil nemalý počet hráčů přicházejících na hostování, kterými byl kompletně zaplněný zápis o utkání. Svitavští dorostenci přijeli tentokrát pohodlně ve dvou lajnách, od 23. vteřiny však prohrávali, když se trefil hráč Budějovic s číslem 99, který byl v zápase k neudržení a zaznamenal v utkání 2+2 body. Až téměř na konci třetiny se hala dočkala vyrovnání, UNITED ale stihli vstřelit ještě jednu branku. Druhá třetina však patřila favoritovi ze Svitav, konkrétně Janu Kolenovi a Michalovi Pelíškovi, kteří si mezi sebou rozdělili všech 5 gólů, které v prostřední hrací části padly. To Lukáš Anýž měl jiné starosti, protože zlomil hokejku a vzhledem k faktu, že nikdo s sebou neměl náhradní, musel si ji po zbytek zápasu půjčovat s Dvořáčkem. Ve třetí třetině se domácím podařilo snížit a Svitavy se dlouho musely bát o své hubené vedení, klid jim dala až branka Adama Dvořáčka v čase 11:11. Svitavy tedy potvrdily roli favorita, i když ne příliš přesvědčivě, a bylo jasné, že do druhého zápasu budou muset svůj výkon zlepšit, pokud chtěly pomýšlet na vítězství.

FbK Svitavy 7:3 Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod

Po třetinách: 2:0, 2:2, 3:1
Branky: Dvořáček 2, Anýž, Kolena, Pelíšek, Šmarda, Zelený

Draci z Havlíčkova Brodu byli ve formě, což dokazoval výsledek prvního zápasu, ve kterém dokázali porazit Štíry z Budějovic vysoko 6:2. Navíc měli Svitavám z prosincového utkání co vracet. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, na konci třetiny se ale v rychlém sledu dvakrát prosadili svitavští a do druhé třetiny si nesli dvoubrankový náskok. V té však polevili v nasazení, soupeř zaslouženě vyrovnal a byl aktivnější. Zchladily ho až dvě obdržené branky na konci třetiny. V poslední části se očekávaný tlak Sokola nekonal, po náročném zápasu s Budějovicemi už na něj hráčům nezbyly síly. Na gól Michala Pelíška v půlce třetiny ještě dokázali bleskově odpovědět, ale to bylo nakonec z jejich strany vše. Další branku přidal navrátilec Dominik Šmarda, který se nádherně trefil z nařízeného trestného střílení, a poslední slovo si vzal Michal Zelený, kterému ale k jeho smůle gól do zápisu o utkání nepřipsali.

Sestava (7.1.): Vavruška – Zelený, Zvára, Hnát M., Šmarda – Anýž, Hnát P., Dvořáček, Malý, Kolena, Pelíšek

Z posledních 4 zápasů dorostenci získali 9 bodů, což jim pomohlo k celkovému 4. místu po polovině soutěže. Tak dobré umístění možná sami nečekali, ale je vidět, že když se chce tak jde všechno. V příštích 2 turnajích se turnaje dorostu bohužel kryjí s turnaji juniorů, takže ti nejlepší dorostenci v nich budou chybět, naopak příležitost dostanou hráči z širšího kádru. Družstvo juniorů se tak za pomoci dorostenců v druhé polovině soutěže pokusí napravit prozatím ne zcela dobré výsledky a pokud možno dohnat vedoucí týmy, zatímco dorostenci se pokusí udržet střed tabulky.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.