Hattrick Brno ovládl finále Hydra cupu a potvrdil roli favorita

Hattrick Brno a první místo na Hydra cupu? To už asi nikoho nepřekvapí, ale předplacené dopředu ho jistě nemá. Třetí ročník přinesl řadu zajímavých výsledků. Největším překvapením se stal tým Uničova, který však v boji o třetí místo podlehl Svitavám. Akce v klubu MOO přinesla nejlepší výkony téměř všech hráčů, dokonce i některých trenérů.

Ve svitavské hale Na Střelnici se v uplynulém víkendu sešlo deset mužstev (134 hráčů), která bojovala o vítězství na již tradičním svitavském turnaji Hydra cup. Turnaj byl v sobotu zahájen prestižním soubojem Svitav proti Litomyšli, který však góly nepřinesl.  Dopolední skupina přinesla řadu překvapení. O to první se postarali hráči Litomyšle (celkově šesté místo), kteří jako jediní dokázali porazit brněnský Hattrick hrající v modrých dresech.  Hodně se očekávalo od Šumperku, který ale ve skupině skončil poslední, když „do vězení“ zavřel pouze Litomyšl poměrem 4:1. Sympatické výkony předváděli hráči Uničova, kteří v konečném součtu sobotní skupiny skončili na druhém místě a od té doby se pasovali na „černého koně“ turnaje.  Jediným neporaženým celkem se během dne stali hráči Svitav, kteří si připsali celkem tři remízy (Litomyšl 0:0, Hattrick Brno modří 1:1, Uničov 0:0) a výhru nad Šumperkem (5:2). V odpoledním klání je následoval tým Hattricku Brno šedí, který vyhrál všechny čtyři utkání s celkovým skóre 12:3. Ostatní týmy předváděly vyvážené výkony a z velmi vyrovnaných soubojů vykrystalizovalo nakonec druhé místo pro svitavskou rezervu, kterou v útoku táhli zejména Mário Molitoris a Peter Krbúšik. Molitoris se nakonec stal i nejlepším střelcem turnaje, když dokázal skórovat šestkrát ve stejném počtu utkání. Naopak svými výkony nenadchla čerstvě druholigová Bystřice, která dokázala na turnaji porazit akorát Benešov a ve skupině B na ní zbyla poslední příčka.

Z Moo rovnou na palubovku? Tak určitě…

Nedělní ranní kvalifikaci zvládly na jedničku Svitavy A, které porazily R.E.S.K.R.E.P.T.U. poměrem 5:1 a postoupily z první místa kvalifikační skupiny. Následovaly je vítězné týmy Litomyšle, Uničova a Šumperku. Z prohraných postupovaly ještě dva a to Benešov a
Svitavy B díky lepšímu skóre před Bystřicí a Reskreptou. V prvním čtvrtfinálovém souboji se představily „odpočaté“ týmy z Hattricku, když modří si spolehlivě poradili s unaveným Benešovem (5:0) a šedí po velké bitvě nakonec udolali svitavskou rezervu o jediný gól (3:2).  V dalším utkání dokázal Uničov nastřílet Litomyšli znova pět branek (5:2) a postoupil překvapivě, ale zcela zaslouženě do semifinále.  Svitavy se podruhé na turnaji utkaly se Šumperkem, který se dostal jako první do vedení. Výstavní střela pod víko zůstala ale ze strany Šumperka osamocena. Z dalších branek se radovaly pouze svitavští, kteří svého soka porazila 4:1 a postoupili do semifinále.

Modrošedá lavina slaví postup do finále

Obě semifinále měla infarktový náboj. V tom prvním proti sobě nastoupili Hattrick modří a Uničov, který se dokázal dostat do vedení. Dlouho na tabuli svítil stav 0:1. Reakce brněnských trenérů v podobě time outu pět minut před koncem se stala klíčovým rozhodnutím. Hattrick svého soupeře zatlačil do obranného pásma a po křížném pasu vyrovnal Felkl na 1:1. Utkání spělo k nájezdům, ale 20 sekund před koncem Alexander Kytner z Hattricku prostřelil uničovského brankáře podruhé a dostal svůj tým do finále. Ve druhém semifinálovém boji se proti sobě postavili Hattrick šedí a Svitavy. I zde bylo utkání vyrovnané a rozhodly ho dva momenty. Chyba ve svitavské obraně znamenala vedení brněnských hráčů. Po velkém tlaku ve druhé části utkání se Prudilovi podařilo vyrovnat stav na 1:1. Trenéři Hattricku opět sáhli po time outu a tím zdárně oslabili narůstající tlak Svitav. Navíc se po nahozeném balónku z obranného pásma Hattricku dokázal minutu před koncem prosadit Petr Ondráček a tím zajistil postup obou brněnských týmů.

Brankostroj a zvonkohra na závěr

Finále předcházel souboj o třetí místo, ve kterém se více dařilo hráčům Svitav, kteří vyhráli vysoko 6:0 a stanuli na bedně pod hráči Hattricku. Finále už byla pouze formální vložka turnaje. Rozhodnuly ho až samostatné nájezdy, ve kterých se skvěli výborní golmani a jejich dobře postavená branka. Nakonec šťastnějším v této dovednostní disciplíně se stali hráči Hattricku v šedých dresech a právem se stali vítězi Hydra cupu.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.