AKTUALIZOVÁNO: Přípravné utkání s Litomyšlí pokazily zbytečně tvrdé fauly

K úplně prvnímu utkání v nové sezóně nastoupil za FbK Svitavy A-tým, který si na závěr svého soustředění pozval do haly Na Střelnici rivala z Litomyšle. Hráči svitavského FbK vzali hokejky poprvé do rukou teprve minulý týden a tak očekávání nebyla žádná, což těsně před utkáním potvrdil trenér A-týmu Lubomír Kocourek: “S tréninky v hale jsme teprve začali, dnes si chceme hlavně zahrát, na výsledku nezáleží.”

Bohužel florbal vládl na hřišti pouze v 1. třetině, která skončila poměrem branek 3:1 ve prospěch pro svitavský tým. Na začátku 2. třetiny Marek Vomočil zvýšil na 4:1 a někteří hráči Litomyšle znervóznili a po zbytek utkání se nejenom oni dopouštěli nevybíravých faulů a zbytečných slovních provokací.

Bylo to těžké utkání. Litomyšl jako soupeř má své nesporné kvality. My jsme byli po soustředění, hodně unavení a do utkání jsme šli po pěti dnech tvrdé fyzické přípravy. To, že si nenecháme líbit některé fauly zase až taková chyba není, ale v průběhu utkání se nám zranili dva klíčoví hráči a to tým podráždilo.  Psychicky se musíme více zocelit a individuálně si uvědomit, že nejlepší odpovědí je gól v síti protivníka, nikoli oplácení. Věřím tomu, že příští utkání proti Litomyšli se bude odehrávat v rámci fair play jak z naší, tak z jejich strany,“ komentuje nedokončené utkání vedoucí týmu Marek Vomočil.

Oba trenéři po utkání seděli bok po boku na lavičce rozebírajíc utkání a v jejich tvářích bylo vidět velké zklamání z představení některých svých svěřenců. “Výkon i chování některých hráčů mě zklamal a zápas nesplnil to, co jsme si od něj já i Luboš slibovali, bohužel,” uvedl pro náš web trenér litomyšlského FBC Ladislav Štancl. “Hráči by si měli uvědomit, že tímto chováním možná vyventilují své osobní problémy, ale svému týmu tím nikdy nepomohou, spíše ho mohou jen poškodit a to víc, než si připouštějí,” přidal svůj hlas k trenérovi Litomyšle Lubomír Skála.

Přípravné utkání mezi Svitavami a Litomyšlí tak bylo ukončeno v 55. minutě za stavu 5:4 pro Svitavy a to kvůli strkanici vzniklé po další sérii zbytečných faulů. Jaroslav Plch, který se zranil již v 1. třetině byl hned po utkání převezen do nemocnice na rentgen kolene, který ukázal prozatím pouze prasklou cévku a tak podstoupil odsátí krve z kolene. Další prognózu jeho zdravotního stavu určí během týdne ortoped. Lukáš Musil má pravděpodobně naražený nárt, ale také ještě podstoupí lékařské vyšetření.

2 Komentářů

  1. Jarex

    Neznam bolest ;) jinak snad prej pretrhany vazy nemam,jen asi pohmozdeni, nebo tak neco, ale meniskus se mu nelibil, Na snimku to vypada, ze je prasklej. ale nijak me to neboli tak je z toho zmatenej :D jestli to nebude do14ti dnu lepci, tak do teho mrknou. Diky Kubo, maj sa :)

  2. Kubičák

    no s tou krví v koleni nevím, nevím, kluci, nejsem teda ortoped, ale párkrát mi výpotek z kolene tahali, a vězte že krev není dobrej signál, doufám, že bude Jarda v pořádku, stejně tak jako Muska ;)

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.