Předali jsme první vozíky projektu Střílejte na vozíčkáře

Během finálového dne Play-Off Fortuna florbalové ligy vozíčkářů se v pravé poledne svitavská hala Na Střelnici stala dějištěm prvního vrcholu charitativního projektu Střílejte na vozíčkáře, který probíhal celou sezónu 2010/2011 v soutěžích řízených Českou florbalovou unií. 68 družstev z celé České republiky dohromady nastřílelo přes 7 000 branek a s asistencí sázkové kanceláře Fortuna, týmu Real Top Praha a reprezentačních hráčů dosáhli na částku blížící se půl milionu korun.

Prvními obdarovanými byly tři hráčky: Jana Pitelková z SKV Praha ComAp Team, Katka Grusová z mistrovského Kamat Team Janské Lázně a Nina Křehotová z Basset Most. Při slavnostním předání přesedly symbolicky na své zbrusu nové vozíky. Zaznělo poděkování všem družstvům, která se do projektu zapojila, sázkové kanceláři Fortuna, bez které by byl projekt doslova poloviční, také týmu Real Top Praha za jeho podporu i příspěvek a České televizi za skvělou propagaci projektu v rámci florbalových přenosů. K vozíkům samotným všem přítomným prozradil pár technických zajímavostí Zbyněk Sýkora, obchodní zástupce firmy RGK pro střední Evropu, jenž je i hráčem ostravského FBC.


Hned po slavnostním předání patřila hrací plocha osobnostem kultury a sportu a osobnostem FbK Svitavy, kteří tak florbalem oslavili tuto výjimečnou událost. V týmu Real Topu se objevil herec Josef Pejchal a Saša Smita. Největší florbalovou osobností na hřišti byl Tomáš Sladký – reprezentant, bývalý hráč legendárního švýcarského klubu SV Wiler-Ersigen a nyní hrající finskou Salibandyliigu za Koovee. Mezi dalšími florbalovými osobnostmi se objevil Tomáš Pecha (vedoucí reprezentace ČR), Vilém Svoboda (tisková spojka ČFbU), Martin Smeták (trenér A-týmu mužů ostravského FBC) se svým synem Matějem (hráčem jak extraligového týmu mužů, tak vozíčkářů) a na lavičce jako trenér zasedl Jaroslav Marks (bývalý reprezentační trenér Česka, nyní Slovenska). Za média byl přítomen Pavel Petr (moderátor a reportér Českého rozhlasu) a Ondra Zamazal (komentátor a reportér ČT4), Svitavský tým osobností tvořil kruh trenérů a hráčů kolem legend svitavského florbalu René Hnáta a Davida Komůrky. Konkrétně trenér A-týmu Lubomír Kocourek, trenér B-týmu Josef Petržela, trenér Juniorů Jakub Klusák, trenér juniorek Martin Jedlička, hráči Lukáš Brýdl a Petr Čáp a brankář František Weis.


Utkání splňovalo všechny parametry exhibice. Nechyběly pohledné akce a kuriózní momenty v brankovištích a hlavně padlo hodně gólů. Utkání po 2 poločasech skončilo výsledkem 7:7 a došlo na divácky oblíbené nájezdy, kde Real Top na jedno trestné střílení vyslal i svoji brankářku Kristýnu Valtovou, která jinak hájí branku svitavských juniorek. Po dramatickém průběhu nakonec zvítězil pražský Real Top a řádně svou výhru oslavil.

Slavnostní předání dalších vozíků proběhne pravděpodobně v červnu v rámci Dne českého florbalu v Praze a poté v srpnu na historicky prvním Prague Wheel Open.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.