Lubomír Kocourek: Prohry se slabšími týmy nás stály 3. místo.

Rapidní nárůst formy oproti minulému ročníku a konečné 4. místo v tabulce 2. ligy divize III je pro svitavské florbalisty výbornou vizitkou a příslibem do budoucnosti.  Od začátku sezóny působí na lavičce Lubomír Kocourek, který se připojil k mužskému áčku již na konci minulého ročníku. Je to právě on, kdo stojí za výraznou změnou herního projevu, a proto jsme se ho zeptali na pár hodnotících otázek týkající se sezóny 2010/2011.

V předsezónních cílech byl vytyčený smělý cíl po minulé nevydařené sezóně a to pohybovat se ve středu tabulky, neprohrávat na domácím hřišti a celkově změnit styl hry. Jak bys zhodnotil jeho naplnění?

Už začátek přípravy napovídal, že tato sezóna nebude pro hráče jednoduchá. Po důkladné fyzické přípravě jsme odehráli řadu přípravných utkání, kde jsme se snažili do hry vnést disciplínu a řád. Myslím, že se nám to částečně podařilo. Náš cíl, ukončit sezónu uprostřed tabulky, jsme překonali a měli jsme určitě navíc. Bohužel nás trápila koncovka, takže 4. místo je zasloužené a hráči zaslouží za svoji píli upřímnou pochvalu.

O tobě je známo, že jsi málokdy spokojen, ale dokážeš chválit. Který zápas se ti z letošní sezóny vybaví jako nejpovedenější?

Rozhodně zápas v Třebíči s domácími Snipers. Pokud bychom takovouto výkonnost dokázali udržet po celou sezónu, mohli bychom do budoucna přemýšlet i nad 1. ligou. V tom samém duchu probíhal i domácí zápas s Náchodem. Silní soupeři nás dokážou vyburcovat ke kvalitnímu výkonu.

Naopak, který zápas by si raději vymazal, nebo jich je víc?

Těch zápasů je rozhodně více a hlavně jsou to zápasy s papírově slabšími soupeři. Bohužel v těchto zápasech neumíme udržet koncentraci na hru a naše nedisciplinovanost nás stojí skoro jisté body.

Jak bys zhodnotil úroveň týmů hrajících 2. ligu a finiš Litomyšle, která zůstává i pro příští sezónu v lize? (Pozn. Při vzájemných zápas Svitavy Litomyšl dvakrát porazily se skóre 21:8)

Letos se ukázalo, že v této soutěži může každý vyhrát, ale i prohrát. Většinou rozhodují vítězné zápasy „venku“, v domácím prostředí má každý výhodu. Finiš Litomyšle byl neuvěřitelný. Po vlažném začátku se dokázali zvednout, hlavně v útočné hře, a za to určitě vděčí Láďovi Štanclovi, který svým přístupem Litomyšl výrazně podržel.

Hráči dostanou po náročné sezóně zřejmě odpočinek, ale ne na dlouho. Jak bude probíhat příprava na příští ročník?

Odpočinek už mají hráči naordinován nyní. Jen ti, co ještě hrají v juniorské soutěži a ti, co pomáhají „béčku“ k letošnímu výbornému výsledku (skoro již jistý postup do 3. Ligy ), zatím ještě trénují, ale již brzy si  také odpočinou od florbalu. Přípravu bychom chtěli začít v půli května. Měla by být náročnější a s větší konkurencí. Budeme i nadále zapracovávat mladé hráče do týmu. Ti budou získávat zkušenosti vedle „služebně starších“ hráčů.

Svitavy jsou vnímány jako klub s mnohaletou tradicí, ale muži nikdy nehráli vyšší než 2. ligu. Jak moc je reálné se dostat do 1. ligy a má se o postupu vůbec smysl bavit, zejména kvůli dostatku kvalitních hráčů a finančním možnostem?

Ta možnost se zde přímo nabízí. Vynikající zázemí evokuje kvalitní přípravu a tréninky. Bohužel jsme malé město a hráči odchází jinam za prácí a do škol. Pokud bychom chtěli uvažovat o 1. lize, muselo by se mnohé změnit, jinak budeme neustále přešlapovat na místě. Ale tomu bych nerad předbíhal.

6 Komentářů

 1. Linda

  Moc ráda sleduji váš styl hry, jste úplně skvělí a asi jsem se zamilovala do vašeho hráče, někdo mi říkal, že se jmenuje Aleš.. :) Nemůžete mi na něj dát nějaký kontakt? Nemůžu ho vyhnat z hlavy..

   1. Alešák

    omlouvám se, ale mé srdce už někomu patří….ale máme tam ještě Jarexe…to je takovej lamač dívčích srdcí !! :)

    1. Plha

     Já ti dám lamač,abych tobě něco nezlomil :P Jarexe z toho vynech…ten na to nemá nervy :D

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.