Svitavští na bedně neskončili

Poslední dva zápasy ve 2. lize provázely dva zcela odlišné výkony. Nejdříve výsledkový i herní kolaps proti Hradci Králové a poté houževnatý výkon proti Táboru, který skončil na třetím místě a kterého Svitavy dokázaly v sezóně dvakrát porazit. Při pohledu na tabulku (4.místo po základní části) se jedná jednoznačně o povedenou sezónu.

FBC Innebandytos Hradec Králové : FbK Svitavy 8:2
Góly: Richter, Říha

Od začátku bylo patrné, že se bude hrát tvrdý florbal a ten, kdo udrží nervy na uzdě, bude mít psychicky navrch. Nepohledné a neflorbalové utkání, které nestačili ukočírovat ani samotní rozhodčí, přineslo na obou stranách řadu sporných momentů. Vyrovnaná první třetina, která skončila pro Svitavy jednobrankovým mankem, byla z jejich pohledu z poloviny dobře odehraná. V prostřední a poslední části kralovali hradečtí. Díky nedisciplinovanosti hostů skóre pomalu, ale jistě narůstalo a nabíralo obřích rozměrů. „Největší slabinou byla naše nekoncentrovanost a neproměňování vyložených šancí, i do prázdné brány,“ sdělil po utkání vedoucí mužstva Marek Vomočil. Hradec Králové tak dokonale oplatil porážku z prvního vzájemného zápasu a přiblížil se Svitavám v tabulce na rozdíl dvou bodů.

1. FbK ExpressGlass Tábor : FbK Svitavy 4:5
Branky: Doseděl 2, Brýdl, Musil, Hynek

Nejdelší cesta pro svitavské florbalisty znamenala výjezd do dalekého Tábora. Utkání se odehrávalo před hrstkou diváků, kteří v průběhu první třetiny viděli tři branky a byli svědky vedení domácích hráčů. Ti předváděli pro ně typický nátlakový florbal, ze kterého však v dalších částech utkání postupně upouštěli a Svitavy se začaly více prosazovat.  Během druhé třetiny postupně snížily až na rozdíl jedné branky a v poslední fázi utkání dokonaly obrat, když si vítěznou branku a poslední gól svitavského celku v této sezóně připsal Tomáš Hynek. „Chtěli jsme hrát beton-brejk, ale tak úplně nám to ze začátku nevyšlo, proto jsme se v průběhu utkání rozhodli pro otevřenou hru. Hodně nás podržel Jirka Skácelík, který po několika smolných gólech, předváděl v naší bráně jisté zákroky. Za výhru jsme nesmírně rádi,“ ocenil obrat v utkání a výkon svitavského brankáře kapitán Petr Čáp.

Sestava: Skácelík –  Říha, Holas, Čáp, ŠIvák –  Musil, Prudil, Richter –  Vomočil, Hynek, Brýdl – Plch, Doseděl

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.