Snadná výhra a drama v Hradci Králové

Svitavské juniorky vyjely na dohrávku 9. a 10. kola 1. Ligy do Hradce Králové, kde je čekali dva soupeři z opačných konců tabulky. V prvním utkání měly dle papírových předpokládů snadno vyhrát. Domácí IBK Hradec Králové je totiž mladý celek, který zažívá svoji první sezónu a teprve sbírá zkušenosti. Naopak v druhém utkání měl byl favoritem aspirant na první místo v tabulce F.B.C. Nové Město nad Metují.

IBK Hradec Králové : FbK Svitavy 1:6 (0:2,1:2,0:2)
kanadské body svitavských hráček:
Andrlová 2+1, Ambrožová 1+2, Schlöglová 1+0, Poulová 1+0

Naše hráčky si celkem dobře vedly hned od začátku utkání a potvrzovaly tak předzápasové předpoklady. V první třetině vstřelily 2 slepené góly, které dělilo pouhých 7 vteřin. Ve druhé části se svitavské juniorky nechaly ukolébat a začaly se množit nepřesnosti, což vyústilo v gól za zády svitavské brankářky Weisové. “Začaly hrát aktivněji a hodně nás napadaly, což nám činilo dost problémů, nicméně naše zadní opory již další obdržený gól nedopustily,” svěřila nám své dojmy Markéta Ambrožová. Ve třetí třetině si již hráčky s Hydrou na hrudi potvrdily své vítězství dalšími dvěma góly. Komentář trenéra Martina Jedličky byl stručný: “Tento zápas jsme hráli celkem zodpovědně z obrany a nečekalo se od nás nic jiného než výhra. Holky kontrolovaly vývoj hry, i když nás soupeř chvílemi dokázal zamotat na naší polovině.”

FbK Svitavy : F.B.C. Nové Město nad Metují 4:5 (1:2,0:2,3:1)
kanadské body svitavských hráček:
Ambrožová 3+0, Víšková 1+0, Jedličková 0+1

Po půlhodinové přestávce nastoupily naše mladé hráčky proti těžkému soupeři z Nového Města nad Metují, kterého znají již z dob, kdy hrály Ligu žákyň. Utkání nebylo zdaleka tak jednoznačné, jak by se mohlo dle stavu 1:4 po prvních 2 třetinách zdát. “Dostaly jsme poměrně laciné dva góly, když jsme nedodržely pokyny trenérů a nedostatečně si pokryly útočící soupeřky,” uvedla Markéta Ambrožová, která si v tomto utkání připsala na svůj účet hattrick. Hra se s přibývajícím časem přiostřovala a přibývalo i drsných faulů, které ale zůstaly nepotrestané. V poslední hrací části se ale začaly dít divy. “Holky se nepoložily, zabojovaly a smazaly tak náskok soupeřek,” rozjímal po utkání trenér Martin Jedlička. A doplnila ho kapitánka Markéta Ambrožová: “Nechtěly jsme soupeřkám nedat nic zadarmo a tak jsme s posledními zbytky sil, dokázaly snížit na 3:4.” Bohužel nedlouho po vstřelení našeho kontaktního gólu přišla smrtící rána. Na ukazateli svítil stav 3:5, “ale pořád zbývalo dost času na náš další tlak,” dodala Ambrožová. Ten se podařilo zúročit a naše juniorky snížili na 4:5, jenže bohužel až 5 vteřin před závěrečnou sirénou.
“Myslím že můžu mluvit za celý tým, když řeknu, že jsme na hřišti v posledních patnácti minutách nechali úplně vše. Těsná prohra o jeden gól určitě zamrzí, ale myslím, že se opravdu nemáme za co stydět,” sdílela svůj dobrý pocit z utkání Markéta Ambrožová. Ten měl i trenér Martin Jedlička: “S výkonem jsem spokojen a holky mi udělaly radost.”

Juniorky tak po dnešních dobrých výkonech vystoupaly na dobré 4. místo. 1. Liga juniorek je ale výrazně rozdělena na 2 skupiny. První 3 týmy mají totiž 15-ti bodový náskok před zbytkem tabulky a je celkem pravděpodobné, že tak dohrají základní část a všichni postoupí do osmifinále play-off. Svitavské hráčky jsou tedy nyní lídrem druhé skupiny týmů 1. Ligy juniorek – divize IV, kde je mezi nimi a předposledním 7. místem rozdíl pouhých 6-ti bodů.

Příští utkání čeká juniorky hned příští týden v sobotu, kdy je čeká výlet do Dolní Dobrouče a utkají znovu se stejnými soupeři – IBK Hradec Králové a F.B.C. Nové Město nad Metují. Dokáží v této odvetě porazit Nové Město?

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.