Muži A si upevnili čtvrté místo proti Letohradu

Hostující tým opustili koncem roku klíčoví hráči, včetně dlouholeté brankářské opory Skalického. Papírové předpoklady byly proto jasně rozděleny. Ve svitavském dresu oproti prvnímu novoročnímu zápasu chyběl obránce Jan Malý, který se zotavuje ze zranění kotníku a Mário Molitoris, který si při tréninku přivodil svalové zranění. Sportovní hala Na Střelnici byla v sobotu od 18:00 opět slušně zaplněna a fanoušci své hráče hnali z plna hrdla za vítězstvím.

FbK Svitavy – FBC Letohrad  10 : 5 (3:1,5:2,2:2)
branky: 3. Vít Sauer, 8. Vít Sauer, 11. Ivan Šivák, 23. Michal Štěpař, 27. Vladislav Richter, 28. Josef Prudil, 29. Lukáš Musil, 36. Michal Štěpař, 42. Vladislav Doseděl, 58. Tomáš Hynek – 5. Josef Jurenka, 23. Adam Gabris, 30. Roman Kristek, 56. Josef Jurenka, 59. Josef Jurenka;
rozhodčí: Jiří Němec – Lukáš Laštovička;
vyloučení: 1:6; využití: 2:0; diváků: 98;

„Před utkáním jsme věnovali značnou část přípravě, protože jsme nechtěli nic podcenit,“ vyzdvihnul důležitost zápasu kapitán Petr Čáp. Do branky se po měsíci vrátil Jiří Skácelík a hned ze začátku předvedl řadu důležitých zákroků. Úvodní slovo si vzala nejmladší dvojice obránců ve 2. lize – Vít Sauer si připsal dvě branky a Ivan Šivák přidal třetí. Z jeho premiérového gólu se radovala celá hala. Ke své brance dodal: „Trenér mě nabádal, ať víc střílím a nahazuju všechno do brány. Měl jsem trochu štěstí, protože jsem střílel až z půlky, ale jsem rád, že jsem pomohl týmu k celkovému úspěchu.“ Ve druhé třetině se trefili z přesilové hry nejprve Richter a po něm Musil, který zvyšoval náskok Svitav už na pětigólový rozdíl. „Poslední část utkání se odehrávala za vědomí toho, že tři body jsou už v kapse, a proto tým jako celek přestal plnit taktické pokyny. To mělo za následek, že do té doby z vcelku systematické hry se stalo divácky nepohledné utkání, kdy jsme zbytečně inkasovali z brejku a dokonce při přesilové hře. Vcelku vzato jsou však tři body velmi cenné,“ zhodnotil zápas kapitán Petr Čáp.

Příští týden Svitavy vyjíždí ke dvěma utkáním do Třebíče. Utkají se s tamními Snipers a TJ OA Třebíč. „Hlavním cílem je porazit tým OA, i když tento úkol nebude jednoduchý, protože Svitavám dělalo vždy problémy vyhrát nad papírově snadnějšími soupeři. Favoritem druhého utkání je dle tabulky Snipers, ale není pochyb o tom, že největší motivací je porazit právě jednoho z lídrů soutěže. Navíc zahrát si proti technicky nejlepším hráčům ligy je především pro naše mladé mužstvo vždy dobrá zkušenost,“ dodává Petr Čáp.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.