VÁJA, JUNIORSKÁ MISTRYNĚ REPUBLIKY

Odchovankyně svitavského florbalu Vája Zerzánová, hrající za FBS Olomouc, vybojovala na velikonoční neděli se svým týmem stříbro z finálového turnaje 1. ligy dorostenek a o den později přidala dokonce zlato a titul mistryně republiky v kategorii juniorek.


Dorostenecký tým Olomouce ve čtvrtfinále narazil na FBC Liberec. První zápas ovládl Liberec 4:3. V druhém zápase výhru 2:0 braly Olomoucké hráčky. A protože v této fázi rozhoduje součet skóre obou zápasu, z postupu do semifinále se mohla radovat Olomouc. V semifinále FBS porazilo Bulldogs Brno 3:1. Tuhle jízdu zastavil až ve finále pražský Chodov porážkou 3:1. Za celý turnaj Vája zaznamenala 8 kanadských bodů za 4 branky a shodný počet asistencí.

Juniorky FBS Olomouc po základní části skončily na krásném 3. místě. V osmifinále si poradily s Jablonným nad Orlicí a ve čtvrtfinále s Bulldogs Brno. V semifinále je čekal těžký soupeř z Vítkovic, ale i s tím si dokázala Olomouc poradit a zvítězit v sérii 2:0 na zápasy. Juniorské finále mělo stejné složení jako to dorostenecké. První zápas na Chodově skončil v poměru 5:2 ve prospěch Olomouckých. O den později v olomoucké Čajkaréně se podařilo Chodovu srovnat sérii a musel rozhodnout až třetí zápas. Ten ovládlo FBS Olomouc 6:3 a zaslouženě získalo titul mistryň republiky. Po celý rok Vája předváděla skvělé výkony a po základní části se umístila na 3. místě kanadského bodování týmu s 34 body a v play-off přidala dalších 8 branek a 5 asistencí.

V našem klubu Vája působila od roku 2014. Postupně prošla chlapeckými kategoriemi od elévů až po starší žáky. Od roku 2019 byla na hostování v FBS Olomouc a před letošní sezónou tam definitivně přestoupila. Váju jsme po dosaženém úspěchu krátce vyzpovídali.

Vájo, nejprve bychom ti chtěli za celý svitavský klub pogratulovat. Jaký to je pocit získat titul mistryně a vicemistryně ČR během dvou dní?

Děkuju moc. Je to úžasný pocit, těžko se to popisuje slovy, je to něco neskutečného.

Jak moc to bylo pro tebe náročné odehrát během 5 dnů 7 zápasů?

Bylo to hodně náročné, nejen fyzicky, ale i psychicky. Za 5 dní odehrát 7 zápasů bylo opravdu hodně náročné, ale jsem moc ráda, že jsme to zvládly.

V dorostenkách jste letos ztratily pouze 3 body a s velkým náskokem jste skončily na 1. místě. S jakými očekáváními jsi vstupovala do finálového turnaje?

Určitě do finále jsme šli, že tam chceme nechat všechno, co nám zbylo a vyhrát to. Bohužel se nám to nepovedlo, ale i za druhé místo v ČR jsme byli moc rádi.

Velká jízda to byla i v juniorkách. Jak se ti líbila premiérová sezóna mezi juniorkami, i když jsi věkem stále ještě dorostenka?

Bylo to něco neskutečného. Jsem moc ráda, že mi dali trenéři prostor si zahrát. Máme neskutečný tým, každý zápas jsem si moc užívala.

Kolikrát týdně trénuješ a jak zvládáš skloubit školu a florbal?

Trénuju čtyřikrát týdně (plus víkend sobota a neděle máme zápasy). Většinou hned ze školy jdu na trénink, takže se učím až večer, ale nevadí mi to, vždycky jsem to takhle chtěla.

Za tuto sezónu jsi odehrála neuvěřitelných 54 zápasů. Měla jsi alespoň nějaký volný víkend doma nebo jsi je všechny trávila v Olomouci a v halách po celé republice?

No moc těch víkendu nebylo. Když se nehrály juniorky, tak se hrály dorostenky. Většina víkendů byla strávená na hale, ale nějaký ten volný víkend se našel.

Jaké máš florbalové a neflorbalové plány do budoucna?         

Určitě bych se chtěla podívat do reprezentace, potom dodělat školu no a potom se uvidí…

Kdy nám přineseš ukázat pohár a medaile do Svitav? :D  

Určitě brzy. Teď mě čeká ještě na konci května turnaj ve Švédsku, a ještě Olympiáda dětí a mládeže. Tak potom se snad brzy uvidíme :)
Děkuju moc za rozhovor.


Za FbK TJ Svitavy přejeme Váje mnoho dalších (nejen) florbalových úspěchů!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.